Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Fish Fillets II - česká logická hra podruhé


Fish Fillets II - česká logická hra podruhé

Autor: Jiří Melčák  |  8. duben 2007  |  zobrazeno: 29 767×  |  23 komentářů

Max Flounder a agentka Tina Guppyová - FISH FILLETS IIPo dlouhých devíti letech přichází pokračování české logické hry Fish Fillets II. Hned na začátku mohu řici, že se pokračování vyvedlo nad míru dobře a to zejména z důvodu, že se hra lehce odprostila od skutečně obtížných misí a tato pekelná obtížnost byla nahrazena bonusovými hvězdami, které mohou rybky získat na cestě ven z daného levelu, což ale není podmínkou a tím hra získává na atraktivitě i pro jedince méně vybavené logickým myšlením. Možná by nebylo špatné myslet i na naše ratolesti a vytvořit speciální edici i pro ně, neboť - co si budeme povídat - i my dospělí máme s řešením některých levelů obrovské potíže a ač hra na oko vypadá, že je ideální pro děti, tak rozhodně není, neboť hra vyžaduje dost trpělivosti.

Mezi novinky Fish Fillets II patří zapojení dalších podivných podvodních potvůrek do hry samotné a vy tak budete muset ovládat kromě agentky Tiny Guppyové a Maxe Floundera také kraba, mořského koníka nebo šneka. Novinkou je také možnost s předměty, které mají rybky na zádech, klesat, což nebylo v první verzi možné - čemuž byly samozřejmě uzpůsobeny i levely. Díky této nové možnosti se opět hra blíží k dokonalosti.

Fish Fillets II - šnek ArnoštTi, kteří se nesetkali s prvním dílem Fish Fillets, mají možnost si stáhnout plnou verzi prvního dílu zdarma a vyzkoušet, o co že se vlastně jedná. Vývojáři samozřejmě připravili i trial verzi Fish Fillets II (650 MB - klikněte na TRY a pak vyberte českou vlajku) a můžete si projet 16 levelů. Vzhledem k tomu, že je to trial verze, pak lze lehce upgradovat na plnou verzi (s více jak 100 levely) zadáním koupeného licenčního čísla, aniž byste museli hru stahovat znovu. Popřípadě si můžete stáhnout Fish Fillets II demo (275 MB) ze serveru sosej.cz.

 Fish Fillet II Fish Fillets II Fish Fillets II
Několik screenshotů z Fish Fillets II

Osobně jsem hrou nadšený, neboť jsem velkým odpůrcem stříleček a podobných nudných záležitostí, ale logickou hru si prostě nenechám ujít a věřte, že nad Fish Fillets II prosedíte nejeden večer a nejen, že se pobavíte, ale také si procvičíte mozkové závity a závitky. A v případě, že se v některém levelu zaseknete, nemusíte být zklamaní, neboť příběh se větví vy se kdykoliv můžete vrátit zpátky k nevyřešenému levelu, stejně jako k vydolování bonusových hvězdiček, které vám otevřou bonusovky v podobě speciálních levelů nebo videa a obrázků. Jediné, co bych si přál je, aby takových her bylo více, neboť kromě povedených logických her Berušky a Berušky 2 se nic podařeného neobjevilo.

Štítky: Logické


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
9. duben 2007, 10:52

Tím myslíš, že vývojáři jsou ze Slovenska? Každopádně možné to být může, ale stránky jsou v češtině a angličtině a stejně tak dabing je český a anglický, tak kde je chyba?

autor
9. duben 2007, 10:28

Fish Fillets je slovenská hra.

Slipka
8. duben 2007, 19:39

Vysokou přístupnost druhého dílu FF můžu jen potvrdit. Většinou sice hraji jen střílečky nebo strategie, ale demo této logické hry jsem nevypnul, dokud jsem všechny levely nedohrál. :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací