Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Golden Axe 3 - arkádová nostalgie


Golden Axe 3 - arkádová nostalgie

Autor: Milan Kvita  |  9. červenec 2008  |  zobrazeno: 18 582×  |  11 komentářů

golden axe V nedávné době při hodince nic nedělání jsem projížděl asi tisícovku starších her někde na fóru. Narazil jsem na velmi starý kousek Golden Axe, který mne vždy bavil. Ale to jsem ještě nevěděl, že Golden Axe má druhý a třetí díl. Golden Axe byla v době jejího vzniku velmi populární, protože právě takovýto styl her se hrál především na hracích automatech anebo později na konzolích(starší generace si určitě vzpomene na automaty, do kterých se házely dvoukoruny a byly tam především arkádové hry, hry typu Mortal Kombat a mnoho dalších).

Třetí díl obohacen o nové hrdinyGolden Axe 3 má velmi jednoduchý příběh. Zachránit nějakou tu princeznu, neřku-li rovnou i krále a celé jeho království a samozřejmě poslat do pekel toho odvážlivce, který proti vám posílá stovky nepřátel. A tak se - v pozici bojovníka - vydáváte na dlouhou cestu a probíjíte se hlava nehlava. Ze začátku je to těžká oddychovka, ale po pár levelech a zdolaných bossech už pořádně přituhuje. Nepřítel je vychytralejší, odolnější a pokud si nedokážete udržet odstup, je to docela dřina.

Jupííí, jsem na dráčkovi ! Ze začátku si můžete vybrat ze čtyř postav. Každá se na něco specializuje. Nejvíce mi sednul modrý válečník. Celkem dobře ovládá meč. Ve hře můžete osedlat takové menší dráčky, i když je docela problém se na nich udržet. Cestu vám zpestřují pidižvíci, ze kterých můžete vykopnout nějaký ten kouzelný lektvar anebo jídlo, které vám doplní životy. Oproti prvnímu dílu přidali autoři osvobozování zajatců, kteří vám po určitém čase přidají život. Jako největší vychytávku ve hře vidím možnost hrát ve dvojku na jednom počítači. Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne a také určitě dojdete mnohem dále než v sólo hře.

Bohužel konec .... Nepřátelé jsou vesměs stejní, maximálně se postupem času jejich barvičky, což by mělo značit o něco vyšší odolnost a nebezpečnost. Bossové jsou ze začátku takoví menší otloukánci, ale po pár levelech už jsou docela problém.

Již dlouho jsem se u žádné hry tak moc nepobavil. Je smutné, jak se dnes všichni honí za výkonem, za příběhem, za hratelností a jakmile hra je trošku nedokonalá anebo jednodušší, má problém uchytit se na trhu. Vzhledem k tomu, že hra vyšla na konzoli Sega, musel jsem mít nainstalovaný emulátor konzole, který byl naštěstí ke hře přibalen. Další hry na Segu naleznete na http://www.segabandonware.com/

Štítky: Arkády


Komentáře

mirek
6. březen 2009, 00:00

ahoj jiriku nemohu nikde najit odkaz na tuto hru golden axse abych si ho mohl zahrat mira

Online hry
15. říjen 2008, 12:51

Panebože. To je pořádná pařba. Úplně bych na tuhle vychytanou bojovku zapomněl, díky za připomenutí.

kuk
18. srpen 2008, 21:17

http://games4win.com/games/golden-axe-3/

Muf
6. srpen 2008, 12:28

2Krakonos: Velmi trefne jsi vystihl taktez muj nazor :)

Krakonos
4. srpen 2008, 11:58

petrsagter : 1. zacni se ucit cestinu 2. na tvoje prepubertalni vylevy tady neni absolutne nikdo zvedavej 3. ses primitiv co hraje CS 24/7, takze si vubec nedovoluj nekoho nazyvat debilkem.
Diky za pozornost.

Karl und Egon
31. červenec 2008, 18:22

petrsagter: nenadavej dite. tohle nejsou stranky pro deti.

petrsagter
31. červenec 2008, 17:10

hrajte radci vi maslo cs
counter striek vi debelkove cs je nejvedsi multzplajerova hra vi maslo dejte do vihladdace cs1.6 docnload nebo cs source download vi debilkove

Martin
26. červenec 2008, 06:33

Já hrál Doom2, Doom1, potom golden axe, motobike, a další hry. Už si nepamatuji jak se menovali další hry, age of empires1 už nevím,

ondrg
23. červenec 2008, 02:07

Opravdu super hra, kdysi dávno jsme ji hrávali s bratrancem na Pentiu 133 :-)

Exoffo
17. červenec 2008, 19:27

To je ono!!!! A já jsem si pořád nemohl vzpomenout, jak se to jmenuje :) projel jsem tuny archívů retro her, ale nenarazil. Díky za to ;)

Jirka_Jiřík
10. červenec 2008, 07:24

U téhle hry jsem strávil nejeden večer. Když jsem videl ty obrázky, tak se mi zachtělo si ji dát znova. Zkusím přemluvit kamaráda z mladí, aby jsem se zase sešli na nejakou tu hodinku u me klavesnice a zkusili si zahrát jako zamlada.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací