Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu


Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu

Autor: Milan Kvita  |  21. červen 2006  |  zobrazeno: 137 202×  |  66 komentářů

Lineage 2Toto je článek pro zapřisáhlé pařany MMORPG Lineage 2. Ve světě Lineage je několik hradů, které můžou být dobyty a jejich vlastníci potom mohou kontrolovat ekonomiku a daně ve hře a ovlivnit tak celou oblast. Castle siege má určitá pravidla a často dochází k nedorozuměním mezi Eventmastery, popř. Gamemastery a mezi samotnými hráči. A spousta hráčů ani neví, kde tyto informace najít, aniž by zkusili třeba Oficiální stránky že :). A ti co už to náhodou najdou, tak jsou znechuceni angličtinou, protože jsou líní si to přeložit, neřku-li přečíst. Proto jsem obětoval 2 hodiny svého času a přeložil článek o dobývání hradu z oficiálního serveru Lineage. Doufám, že prospěje. Neříkám, že všechny údaje jsou na 100% přesné, protože neoficiální server má dnes každý a data/informace se mohou lišit.

Introduction - Úvod

Lineage 2Defaultně, všechny hrady jsou vlastněny NPC klany (nehráčské postavy - ovládáné počítačem).

Když hráči klanu porazí NPC klan, hrad se dostává do jejich vlastnictví. Pokud se klan rozpustí, vrací se opět do původního vlastnictví (do rukoku NPC).

Pouze vládce hradu volí dobu dobývání. Tato doba se zadává přes NPC správce hradu. Zvažte tuto dobu, protože jakmile je zadána, už se nemůže změnit.

Vládce hradu musí čas dalšího dobývání určit do 24 hodin od obsazení hradu. Pokud jej neurčí, dobývání je automaticky nastaveno na 2 týdny po dobytí hradu.

Hrad se nedá zničit jakoukoliv formou až než bude další dobývání. Další dobývání je většinou v sobotu nebo v neděli, 2 týdny po tom co byl hrad dobyt. Klan tedy může bezpečně vlastnit hrad až 15 dní.

Preparation - Přípravy

Lineage 2Dobývání hradu jsou nej... zážitky celého Lineage 2 a jejich měřítka a systémy se řadí mezi vzrušující fakotry ve hře. Klany, které dosáhly levelu 4, mohou vlastnit hrad a užívat si slávy a bohatství, které je uvnitř. Jak už jednou vlasní hrad, mohou zvyšovat nebo snižovat daně a provádět další politické aktivity.

Siege overview

Dobývání se koná na hradech v Gludiu, Dionu, Giranu, Orenu, Innadrilu, Goddardu a Adenu. Devastated Castle je jedinečná klanová hala, kde se vlastnictví získává dobytím s NPC postavami.
Pouze klany s levelem 4 a výš se mohou zúčastnit dobývání. Klany s nižším levelem nebo hráči bez klanu se mohou dobývaní zúčastnit, ale nemají právo na vlastnění hradu.
Dokud hrad nedobyje nějaký klan, zůstává ve vlastnictví NPC postav.
Pokud klan porazí NPC klan a obsadí hrad dle pravidel, hrad se dostává do vlastnictví klanu.
První vládce hradu musí do 24 hodin určit další dobývací čas, jinak se automaticky nastaví dle systému.
Pokud se klan rozpadne, hrad se vrací do vlastnictví NPC klanu.

Siege registration - útočníci

Leader klanu, který vyzývá, musí použít skill Seal of Ruler, který získal při Clan level 4, aby mohl získal kontrolu nad hradem. K dobývání leader musí přihlásit klan u NPC poblíž hradu.

Siege registration - obránci

Jakékoliv klany, které chtějí pomoci bránit hrad, se také musí registrovat - jako obránci.
Každý klan, který se chce zúčastnit, musí být level 4. Účast se provádí u NPC před hradní bránou. Vládce hradu musí potvrdit účast klanu a to nejpozději 24 hodin před začátkem dobývání.
Klan, který vládne, se nemusí registrovat. Je automaticky na seznamu a nemůže být z něj odebrán.

A siege Begins - Dobývání začíná

Lineage 2Dobývání začíná přesně v nahlášenou dobu. Když dobývání začíná:
Hrad a okolí kolem hradu je prohlášeno jako Bojová zóna.
Některé NPC i a okolo hradu dočasně ztrácí své funkce.
Když útočník umře, objeví se (respawnuje se) do druhého nejbližšího města od dobývání hradu.
Všechny postavy uvnitř hradních zdí, které nejsou na seznamu bránících, jsou teleportovány do druhého nejbližšího města.
Všechny hradní brány jsou automaticky zavřeny.

Siege rules - Pravidla dobývání

Lineage 2Během dobývání jsou účastníci rozděleni do tří kategorií - účtočník, obránce a tzv. volné cíle. A podkategorií - spřátelené síly, nepřátelé a bez vztahu. Tyto vztahy se během dobývání mohou změnit.

Siege combat

Útočníci a obránci jsou nepřátelé. Aliance klanu jsou spřátelené síly.
Klany útočníků, které nejsou v alianci, nemají žádný vztah. Neregistrované postavy mohou volně pobíhat a dělat si svoje věci na bitevním poli.
Nemusíte mačkat CTRL k útoku na nepřítele nebo postavy bez vztahu. Player Killer (PK) není aktivován, když hráč zabije jiného uvnitř bitevního pole. To platí i po nějaký čas, když jste mimo bitevní pole.
Pokud je registrovaný hráč zabit, ztratí asi 1/4 experience za smrt uvnitř i venku(oproti běžnému expení na mobech) a je vypnuta šance vypadnutí věci z inventáře. Neregistrovaní hráči uvnitř bitevního pole taktéž 1/4, kdekoliv venku 4/4.

Hradní brány

Hradní brány se stávají cíly během dobývání a mohou být rozbity pouze během této doby.
Hradní brány nemohou být opevňovány během dobývání, ale vládci hradu jej můžou opevnit před dobýváním skrze komorníka hradu (chamberlain).
Zničená brána už nemůže být během dobývání opravena.

Siege headquarters - Centrála dobývání (vlajka)

Když klan dosáhne levelu 4, dostane Clan leader speciální skill - The Build Headquarters (postavit centrálu). Tento skill postaví centrálu poblíž hradu/bitevního pole. To značně usnadní hráčům obnovovat se poblíž bitevní vřavy a ne až ve druhém městě. Poblíž centrály se HP a MP regeneruje rychleji.
Tento skill vyjde Clan leadera na 300 C Gemstone, může se seslat pouze jednou a to uvnitř bitevního pole.
Centrála zmizí hned po dobývání.
Centrála má také HP a může se na ni útočit. Pokud vlajka padne, členové se budou opět respawnovat v druhém nejbližším městě.

Ukončení dobývání

Dobývání trvá 2 hodiny. Pokud útočící clan leader úspěšně vyryje jeho jméno do svatého artefaktu se skillem Seal of Ruler, artefakt rozpozná nového vládce. Toto zabere nějaký čas a Clan leader by neměl být vyrušován. Toto může udělat pouze Clan leader. Bránící Clan leadeři nemohou jakkoliv manipulovat se svatým artefaktem.
Vyrytí jména je označováno jako polovička úspěchu. Strany se změní. Centrála zmizí a všichni jsou opět posláni na své spawn pointy.
Klan, který vlastní hrad, a který ještě nepostavil Centrálu, ji může na bitevním poli postavit.

Castle structures and functions - Struktura hradu a jejich funkce

Lineage 2Hrad je budova, která je v každé oblasti světa Lineage II. Vlastněním hradu může klan usměrňovat politiku a ekonomii v dané oblasti.
Když už někdo hrad vlastní, může jej používat jako sklad a může používat Gatekeepery, aby se dostal dovnitř a ven.
Defaultně vládce hradu disponuje všemi funkcemi hradu. Vládce může dočasně před práva i jiným členům jeho klanu nebo aliančním členům (delegation system v Clan Actions window)
Vládce hradu reguluje daně a vybírá jej od komorního. Aden je vyjímka a ten vybírá ještě extra daně ze všech ostatních měst.
Vládce každého hradu může také upravovat manor a seeds, které prodává.
Vládce má také možnost létat s wyvernou.

Struktury Gludia, Dionu, Orenu, Giranu a Innadrilu

Spawn point pro obránce je uvnitř Living quarters.
Svatý artefakt je v komnatě za korunní místností.
Není zde žádná úzká ulička dovnitř hradu z venkovní hradební zdi, ale je zde únikový exit vedoucí ven z hradu, který při obraně může být použit.

Struktura Goddardu

Pro tento hrad je typické, že má 2 artefakty.
Hrad má zadní vrata, která jsou imunní vůči útokům. Dveře se zavírají na začátku akce a automaticky otevírají na konci.

Struktura Adenu

Hrad má dvojitou strukturu.
Přední vchod na vnější hradební zdi. Určitá místa mohou být prolomena siege golemem. Také úzká chodba vedoucí ven z hradu. Může být nastaveno několik druhů pastí pomocí Guardian Tower Of Flames.

Co je Flame Control Tower ?

To je budova, která aktivuje různé prostředky k obraně hradu. Na aktivaci těchto prostředků jsou potřeba Adeny, je možnost vybrat zónu, která bude redukovat HP a také zpomalovací zónu. Síla je rozdělena na 4 stupně, záleží na tom kolik investujete peněz. Pokud útočník zničí tuto věž, funkce jsou samozřejmě pryč.

Štítky: Internet, RPG


Komentáře

Jack
14. listopad 2011, 07:34

nazdar lidi nedeli 20.11.2011 na serveru black bird se de dobyvat aden lidi co hrajou na serveru a chteli by pomoct at napisou hraco RevengeGladiator a chtel bych vedet jak nejlip dobyt aden atd deme proti silnymu klanu cela aliancie ale cokoliv by mohlo pomoct my piste na mail Jakubo.com@gmail.com

Hacker
19. říjen 2009, 20:04

Mam tu GooD hack na L2 muzete vyzkouset sami ale stojito maly poplatek ale vehre se vam to 100x vrati pisu stranky :
http://sms.goq.cz/soubor-2968/
http://sms.goq.cz/soubor-2527/
Urči tě sije sežeňte

lollipOp
7. říjen 2009, 20:50

pojde na server GETWORK full custom CZ server jede na gracii p1 nebo kamael ~~~>BEST CZECH SERVER<~~~ pojde rychle www.l2server.cz ! raty 250x a adeny lehce vic na pohodu miliony p.atk pojdte si uzit to prave PVP/PK !!!

kokoss
3. květen 2009, 13:37

Jeto fakt super hra staci kdyz kliknes na tento muj odkaz a vyzves me k souboji stvoji novou postavou http://polib.mi.prdel.mybrute.com

Sabca
15. březen 2009, 09:06

ahoj Lidi pls kde mam stahnout tento server?:-) dik za odpoved hoj

husty
2. únor 2009, 16:28

jak si to mohl naspat já už se potim při čtení :D

Lumir
25. říjen 2008, 18:24

Jak stahnu kameal server (gracia)

Lumir
24. říjen 2008, 14:07

Pls jak stahnu kamkeal ?

hack
21. březen 2008, 22:58

pls potrebuju hacky na c6 pls poradte mi moj e-mail som napisal!!!napiste!!!ale niake na veci alebo take nieco hramna hight rate

antri
9. listopad 2007, 17:38

pls potreboval bych na l2 interlude nake hacky pls potrebuju to moc je to dulezita sazka s kamosem:D
icq:398021149

Leorik
7. listopad 2007, 12:33

Uznavam, C4 je jiz zastaraly chronicle, ale promne je prioritou, ze je dobre nastaven a stabilni pri hrani.
Tyhle zkusenosti mam z 1x servru, vim ale ze na 25x je situace s lagy horsi. Nedavno jsem zkousel i Abyss. Tam jiz jede Interlude, ale co jsem cetl, ne vsechno maji jeste vychytane… Vyhodou je jejich HW zaklad, kdy na 7xratech pri 1000+ lidech mit lagy nebudete. (ja je nemel:) I presto jsem se vratil k LE, mezi krajanky na 1x, ktery prave Abyss si nechava pres donate aktivovat. :(

Miksaceek
5. listopad 2007, 20:17

je zastarala ale na 2.stranu nejstabilnejsi, koukni na VGOS, od interludu je to horsi jak C4 :) ono se to sice zpravi ale nynejsi stav neni zovna 2x idealni ;)

Redaktor ovsem.netAutor článku johnyz
5. listopad 2007, 19:42

ono je pekne ze onlinegamers jsou stabilni, ale nemyslíš, že přeci jen C4-ka je na dnešní dobu trošku zastaralá ?

Leorik
5. listopad 2007, 00:17

Nechci delat reklamu ale pochlubit se musim…
Hral jsem uz na nekolika servrech a zatim opravdu nejlepsi a nejstabilnejsi (v mezich free) je ten na onlinegames. DOPORUCUJI! (raty 1x;8x;25x)
( http://www.onlinegamers.cz/lineage2/index.php )
A pro ty co chteji o line vedet vse jsem udelal HLP stranku s vsim naco si vzpomenete:
http://l2hlp.wz.cz/helper.htm

mnoo
3. listopad 2007, 16:53

No ja hraji na serveru ktery ma raty 1x.Je to nej ne jak na nakych serveru s raty 5.000 tam sem hral par hodin a mel sem 80lvl.Za ten den sem stihl vihrat olimpiadu atd nuda..

arialin
21. říjen 2007, 18:13

lidi jak si nekdo bude chtit jit zahrat na server Arialin tak at mi napise na E mail Johnbys@seznam.cz a nebo mi v te hre napise pokud tam budu na jmeno zloutecek dekuji krasne dny vam preji

maxi
4. září 2007, 01:37

hola me gustaria q fuera argentino o q pasen esto a letrasargentino

Shark
28. srpen 2007, 10:16

Omg antriel jenze taky koukej na server jestly je PvP,RP,Normal atd.. treba na pvp je hith rate na Rp je low rate a na normal je takovej 25x rate takze taky takovej middle rate takze to je treba to proc se tady vsichni dohadujete :D:-)

Mio
6. srpen 2007, 09:40

Lol zdeny to dam za den:D:D:D:D…..............a je to nuda….........a cela tahle diskuse mi pride jak kdyby to byl jeden velky reklamni banner:D:D:D:D:Dna L2 servery:)

zdeny
16. červen 2007, 22:08

ja hraju na 5,000 rate ;) a je to bezva full onterlude server+gm shop proste nej uz mam 3 postavy u kazde subclass lvl 80 :) proste nej

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací