Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu


Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu

Autor: Milan Kvita  |  21. červen 2006  |  zobrazeno: 134 708×  |  66 komentářů

Lineage 2Toto je článek pro zapřisáhlé pařany MMORPG Lineage 2. Ve světě Lineage je několik hradů, které můžou být dobyty a jejich vlastníci potom mohou kontrolovat ekonomiku a daně ve hře a ovlivnit tak celou oblast. Castle siege má určitá pravidla a často dochází k nedorozuměním mezi Eventmastery, popř. Gamemastery a mezi samotnými hráči. A spousta hráčů ani neví, kde tyto informace najít, aniž by zkusili třeba Oficiální stránky že :). A ti co už to náhodou najdou, tak jsou znechuceni angličtinou, protože jsou líní si to přeložit, neřku-li přečíst. Proto jsem obětoval 2 hodiny svého času a přeložil článek o dobývání hradu z oficiálního serveru Lineage. Doufám, že prospěje. Neříkám, že všechny údaje jsou na 100% přesné, protože neoficiální server má dnes každý a data/informace se mohou lišit.

Introduction - Úvod

Lineage 2Defaultně, všechny hrady jsou vlastněny NPC klany (nehráčské postavy - ovládáné počítačem).

Když hráči klanu porazí NPC klan, hrad se dostává do jejich vlastnictví. Pokud se klan rozpustí, vrací se opět do původního vlastnictví (do rukoku NPC).

Pouze vládce hradu volí dobu dobývání. Tato doba se zadává přes NPC správce hradu. Zvažte tuto dobu, protože jakmile je zadána, už se nemůže změnit.

Vládce hradu musí čas dalšího dobývání určit do 24 hodin od obsazení hradu. Pokud jej neurčí, dobývání je automaticky nastaveno na 2 týdny po dobytí hradu.

Hrad se nedá zničit jakoukoliv formou až než bude další dobývání. Další dobývání je většinou v sobotu nebo v neděli, 2 týdny po tom co byl hrad dobyt. Klan tedy může bezpečně vlastnit hrad až 15 dní.

Preparation - Přípravy

Lineage 2Dobývání hradu jsou nej... zážitky celého Lineage 2 a jejich měřítka a systémy se řadí mezi vzrušující fakotry ve hře. Klany, které dosáhly levelu 4, mohou vlastnit hrad a užívat si slávy a bohatství, které je uvnitř. Jak už jednou vlasní hrad, mohou zvyšovat nebo snižovat daně a provádět další politické aktivity.

Siege overview

Dobývání se koná na hradech v Gludiu, Dionu, Giranu, Orenu, Innadrilu, Goddardu a Adenu. Devastated Castle je jedinečná klanová hala, kde se vlastnictví získává dobytím s NPC postavami.
Pouze klany s levelem 4 a výš se mohou zúčastnit dobývání. Klany s nižším levelem nebo hráči bez klanu se mohou dobývaní zúčastnit, ale nemají právo na vlastnění hradu.
Dokud hrad nedobyje nějaký klan, zůstává ve vlastnictví NPC postav.
Pokud klan porazí NPC klan a obsadí hrad dle pravidel, hrad se dostává do vlastnictví klanu.
První vládce hradu musí do 24 hodin určit další dobývací čas, jinak se automaticky nastaví dle systému.
Pokud se klan rozpadne, hrad se vrací do vlastnictví NPC klanu.

Siege registration - útočníci

Leader klanu, který vyzývá, musí použít skill Seal of Ruler, který získal při Clan level 4, aby mohl získal kontrolu nad hradem. K dobývání leader musí přihlásit klan u NPC poblíž hradu.

Siege registration - obránci

Jakékoliv klany, které chtějí pomoci bránit hrad, se také musí registrovat - jako obránci.
Každý klan, který se chce zúčastnit, musí být level 4. Účast se provádí u NPC před hradní bránou. Vládce hradu musí potvrdit účast klanu a to nejpozději 24 hodin před začátkem dobývání.
Klan, který vládne, se nemusí registrovat. Je automaticky na seznamu a nemůže být z něj odebrán.

A siege Begins - Dobývání začíná

Lineage 2Dobývání začíná přesně v nahlášenou dobu. Když dobývání začíná:
Hrad a okolí kolem hradu je prohlášeno jako Bojová zóna.
Některé NPC i a okolo hradu dočasně ztrácí své funkce.
Když útočník umře, objeví se (respawnuje se) do druhého nejbližšího města od dobývání hradu.
Všechny postavy uvnitř hradních zdí, které nejsou na seznamu bránících, jsou teleportovány do druhého nejbližšího města.
Všechny hradní brány jsou automaticky zavřeny.

Siege rules - Pravidla dobývání

Lineage 2Během dobývání jsou účastníci rozděleni do tří kategorií - účtočník, obránce a tzv. volné cíle. A podkategorií - spřátelené síly, nepřátelé a bez vztahu. Tyto vztahy se během dobývání mohou změnit.

Siege combat

Útočníci a obránci jsou nepřátelé. Aliance klanu jsou spřátelené síly.
Klany útočníků, které nejsou v alianci, nemají žádný vztah. Neregistrované postavy mohou volně pobíhat a dělat si svoje věci na bitevním poli.
Nemusíte mačkat CTRL k útoku na nepřítele nebo postavy bez vztahu. Player Killer (PK) není aktivován, když hráč zabije jiného uvnitř bitevního pole. To platí i po nějaký čas, když jste mimo bitevní pole.
Pokud je registrovaný hráč zabit, ztratí asi 1/4 experience za smrt uvnitř i venku(oproti běžnému expení na mobech) a je vypnuta šance vypadnutí věci z inventáře. Neregistrovaní hráči uvnitř bitevního pole taktéž 1/4, kdekoliv venku 4/4.

Hradní brány

Hradní brány se stávají cíly během dobývání a mohou být rozbity pouze během této doby.
Hradní brány nemohou být opevňovány během dobývání, ale vládci hradu jej můžou opevnit před dobýváním skrze komorníka hradu (chamberlain).
Zničená brána už nemůže být během dobývání opravena.

Siege headquarters - Centrála dobývání (vlajka)

Když klan dosáhne levelu 4, dostane Clan leader speciální skill - The Build Headquarters (postavit centrálu). Tento skill postaví centrálu poblíž hradu/bitevního pole. To značně usnadní hráčům obnovovat se poblíž bitevní vřavy a ne až ve druhém městě. Poblíž centrály se HP a MP regeneruje rychleji.
Tento skill vyjde Clan leadera na 300 C Gemstone, může se seslat pouze jednou a to uvnitř bitevního pole.
Centrála zmizí hned po dobývání.
Centrála má také HP a může se na ni útočit. Pokud vlajka padne, členové se budou opět respawnovat v druhém nejbližším městě.

Ukončení dobývání

Dobývání trvá 2 hodiny. Pokud útočící clan leader úspěšně vyryje jeho jméno do svatého artefaktu se skillem Seal of Ruler, artefakt rozpozná nového vládce. Toto zabere nějaký čas a Clan leader by neměl být vyrušován. Toto může udělat pouze Clan leader. Bránící Clan leadeři nemohou jakkoliv manipulovat se svatým artefaktem.
Vyrytí jména je označováno jako polovička úspěchu. Strany se změní. Centrála zmizí a všichni jsou opět posláni na své spawn pointy.
Klan, který vlastní hrad, a který ještě nepostavil Centrálu, ji může na bitevním poli postavit.

Castle structures and functions - Struktura hradu a jejich funkce

Lineage 2Hrad je budova, která je v každé oblasti světa Lineage II. Vlastněním hradu může klan usměrňovat politiku a ekonomii v dané oblasti.
Když už někdo hrad vlastní, může jej používat jako sklad a může používat Gatekeepery, aby se dostal dovnitř a ven.
Defaultně vládce hradu disponuje všemi funkcemi hradu. Vládce může dočasně před práva i jiným členům jeho klanu nebo aliančním členům (delegation system v Clan Actions window)
Vládce hradu reguluje daně a vybírá jej od komorního. Aden je vyjímka a ten vybírá ještě extra daně ze všech ostatních měst.
Vládce každého hradu může také upravovat manor a seeds, které prodává.
Vládce má také možnost létat s wyvernou.

Struktury Gludia, Dionu, Orenu, Giranu a Innadrilu

Spawn point pro obránce je uvnitř Living quarters.
Svatý artefakt je v komnatě za korunní místností.
Není zde žádná úzká ulička dovnitř hradu z venkovní hradební zdi, ale je zde únikový exit vedoucí ven z hradu, který při obraně může být použit.

Struktura Goddardu

Pro tento hrad je typické, že má 2 artefakty.
Hrad má zadní vrata, která jsou imunní vůči útokům. Dveře se zavírají na začátku akce a automaticky otevírají na konci.

Struktura Adenu

Hrad má dvojitou strukturu.
Přední vchod na vnější hradební zdi. Určitá místa mohou být prolomena siege golemem. Také úzká chodba vedoucí ven z hradu. Může být nastaveno několik druhů pastí pomocí Guardian Tower Of Flames.

Co je Flame Control Tower ?

To je budova, která aktivuje různé prostředky k obraně hradu. Na aktivaci těchto prostředků jsou potřeba Adeny, je možnost vybrat zónu, která bude redukovat HP a také zpomalovací zónu. Síla je rozdělena na 4 stupně, záleží na tom kolik investujete peněz. Pokud útočník zničí tuto věž, funkce jsou samozřejmě pryč.

Štítky: Internet, RPG


Komentáře

Aglarana
11. červen 2007, 15:00

Zkuste FULL Interlude server IceOnline – přeložen do češtiny, super komunita…

iceonline.sytes.net

Elvish
8. červen 2007, 22:54

ja harju interlude na 100 rate max lvl je 80 taky so prostel plno free serveru ale rate 7 je pro ty co tu hru neznaj staci dva roky a pak je to nuda potom leda 100 rate :)

Antriel
27. květen 2007, 09:05

110% znie krajsie :)

Nya
12. květen 2007, 09:49

101% jenom Antriel…
Ale jsem 80lvl takze maximum asi 78 nebude:)

barros
24. duben 2007, 19:15

aaaah come on english

Antriel
7. duben 2007, 17:44

Abrams nenechaj sa vysmiat :D 110% legit Nya Hierophant lvl 80 featured hero na C5 OFIKU… ma podla teba lvl 78?
Inak na ofik by som nesiel.. samy boty a korupcia.. :)

antarros
6. duben 2007, 23:10

super server na L2 C5, rate 3x for all :
http://l2.stonehenge.sk/

grig
22. březen 2007, 18:42

100x rate je na hovno….jděte na 500x rate!!! http://iceonline.sytes.net tam pařte!!!

Abrams
20. březen 2007, 11:56

Antriel že se tu hádáš. Všichni hrajete na free serverech a hádáte se tu kdo má pravdu. Jediná skutečná pravda je ofik (www.lineage2.com).
Už jsem za ta léta co hraju zažil hodně serverů od rate 1x až po rate 7x a je to jen každého volba kde bude hrát. Pokud nehodláte jít na ofik je to jedno. Navíc free C4 servery nejsou stejné každý má jiné nastavení jaké se líbí jeho GM. Zažil jsem na každém serveru úplně jiné nastavení. Neznám dva servery co by byli stejné a ty CZ jsem prošel všechy. A to že ty tu prosazuješ ten tvůj jako super server nej na světě. Tak ti řeknu, že správně i na ofiku je už od C4 i na C5 maximum lvl 78. Takže ta vaše 80ka je jen nastavení GMů, to tvoje zasahování do hry jakým se tu oháníš. Zkrátka se nehádej – na free je všechno jinak a kdo chce opravdu na hru jak má být musí ofik ten jedinej a pravej.

Antriel
23. únor 2007, 20:01

No deticky… stale vam to nedochadza? Uz to ze zdvihnes rate nad 1x a nezapnes consuables je velky zasach do hry.
A BloodKingCZ mas pravdu max lvl neni 78… ale ani 75.. max lvl je 80.. zjavne sa v L2 hodne vyznas :D este stale asi hras na C1bete co?

BloodKingCZ
23. únor 2007, 18:41

az na to ze max lvl je 75 ne 78:D takze jedinej dmnt ses tu asi ty a na raid 100x bfdr je aspon hodne lidi na nakym x2 je 50 lidi a este to znich hraje takovej 20 takze podle tebe je tadyto lepsi?

l2knowhow
22. únor 2007, 16:48

antriel-nikto nepovedal ze 100x musi byt nejako modifikovane, ak iny nvis najst, jediny kto je tu dment si ty. a suhlasim s exp-je to fakt sranda…

kristhyan
10. únor 2007, 21:12

joder tios de que lineage juegan uds. io juego el L2 – dragon 15x

Antriel
10. únor 2007, 18:56

Sak ano.. kazdy ma rad nieco.. ja len nemam rad ked ludia co hraju na modifikovanych 100+rate serveroch tvrdia ze hraju L2. Pride mi to trochu dementne..

Epx
10. únor 2007, 16:47

Je fakt sranda si precist jednou za cas jak se lidi naprosto bezpredmetne dohadujou, kazdymu podle jeho gusta, neasi. rofl
_____________
Nolite timere, omnia mors aequat.

Antriel
9. únor 2007, 14:27

:D :D :D
kto by cakal ze na raida nemozes ist ked si o 9 lvl vacsi lol… citas niekedy aspon to co je v klientovi?

Inak high rate je naozaj len pre lamy ktore neunesu low rate. Poznam vela ludi ktory maju na L2 cas 2 hodky za tyzden a hraju na 1-3x rate a vyhovuje im to. Len deti chcu vsetko hned.
A na 100x rate spravis za tyzden 78 nie 50 :D

BlooKingCZ
30. leden 2007, 15:27

ale anreli za tejden udalas max lvl 50 je to sice dost ale kdyz pudes na raida kterej ma lvl 24 a ty 70 tk do nej seknes ono te to okamzite zmrazi a ty prisere se doplnej zivoty to zmrazeni trva asi 3min takze to tak lehky neni a je to spis serve na pp a pvp

BlooKingCZ
30. leden 2007, 15:17

teda latinkej lotiskej

BlooKingCZ
30. leden 2007, 15:15

a ten latinskej server(www.bfdr.eu)vubec nelaguje a nejsou tam lami a nemusite se sr*t stim levlovanim

BlooKingCZ
30. leden 2007, 15:06

ja sem to normalne stahnul pres torrent a ted hraju free server lotiskej ale je to krat 100 ale je dobrej jako normalni

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací