Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu


Lineage 2 - Castle Siege - Dobývání hradu

Autor: Milan Kvita  |  21. červen 2006  |  zobrazeno: 136 199×  |  66 komentářů

Lineage 2Toto je článek pro zapřisáhlé pařany MMORPG Lineage 2. Ve světě Lineage je několik hradů, které můžou být dobyty a jejich vlastníci potom mohou kontrolovat ekonomiku a daně ve hře a ovlivnit tak celou oblast. Castle siege má určitá pravidla a často dochází k nedorozuměním mezi Eventmastery, popř. Gamemastery a mezi samotnými hráči. A spousta hráčů ani neví, kde tyto informace najít, aniž by zkusili třeba Oficiální stránky že :). A ti co už to náhodou najdou, tak jsou znechuceni angličtinou, protože jsou líní si to přeložit, neřku-li přečíst. Proto jsem obětoval 2 hodiny svého času a přeložil článek o dobývání hradu z oficiálního serveru Lineage. Doufám, že prospěje. Neříkám, že všechny údaje jsou na 100% přesné, protože neoficiální server má dnes každý a data/informace se mohou lišit.

Introduction - Úvod

Lineage 2Defaultně, všechny hrady jsou vlastněny NPC klany (nehráčské postavy - ovládáné počítačem).

Když hráči klanu porazí NPC klan, hrad se dostává do jejich vlastnictví. Pokud se klan rozpustí, vrací se opět do původního vlastnictví (do rukoku NPC).

Pouze vládce hradu volí dobu dobývání. Tato doba se zadává přes NPC správce hradu. Zvažte tuto dobu, protože jakmile je zadána, už se nemůže změnit.

Vládce hradu musí čas dalšího dobývání určit do 24 hodin od obsazení hradu. Pokud jej neurčí, dobývání je automaticky nastaveno na 2 týdny po dobytí hradu.

Hrad se nedá zničit jakoukoliv formou až než bude další dobývání. Další dobývání je většinou v sobotu nebo v neděli, 2 týdny po tom co byl hrad dobyt. Klan tedy může bezpečně vlastnit hrad až 15 dní.

Preparation - Přípravy

Lineage 2Dobývání hradu jsou nej... zážitky celého Lineage 2 a jejich měřítka a systémy se řadí mezi vzrušující fakotry ve hře. Klany, které dosáhly levelu 4, mohou vlastnit hrad a užívat si slávy a bohatství, které je uvnitř. Jak už jednou vlasní hrad, mohou zvyšovat nebo snižovat daně a provádět další politické aktivity.

Siege overview

Dobývání se koná na hradech v Gludiu, Dionu, Giranu, Orenu, Innadrilu, Goddardu a Adenu. Devastated Castle je jedinečná klanová hala, kde se vlastnictví získává dobytím s NPC postavami.
Pouze klany s levelem 4 a výš se mohou zúčastnit dobývání. Klany s nižším levelem nebo hráči bez klanu se mohou dobývaní zúčastnit, ale nemají právo na vlastnění hradu.
Dokud hrad nedobyje nějaký klan, zůstává ve vlastnictví NPC postav.
Pokud klan porazí NPC klan a obsadí hrad dle pravidel, hrad se dostává do vlastnictví klanu.
První vládce hradu musí do 24 hodin určit další dobývací čas, jinak se automaticky nastaví dle systému.
Pokud se klan rozpadne, hrad se vrací do vlastnictví NPC klanu.

Siege registration - útočníci

Leader klanu, který vyzývá, musí použít skill Seal of Ruler, který získal při Clan level 4, aby mohl získal kontrolu nad hradem. K dobývání leader musí přihlásit klan u NPC poblíž hradu.

Siege registration - obránci

Jakékoliv klany, které chtějí pomoci bránit hrad, se také musí registrovat - jako obránci.
Každý klan, který se chce zúčastnit, musí být level 4. Účast se provádí u NPC před hradní bránou. Vládce hradu musí potvrdit účast klanu a to nejpozději 24 hodin před začátkem dobývání.
Klan, který vládne, se nemusí registrovat. Je automaticky na seznamu a nemůže být z něj odebrán.

A siege Begins - Dobývání začíná

Lineage 2Dobývání začíná přesně v nahlášenou dobu. Když dobývání začíná:
Hrad a okolí kolem hradu je prohlášeno jako Bojová zóna.
Některé NPC i a okolo hradu dočasně ztrácí své funkce.
Když útočník umře, objeví se (respawnuje se) do druhého nejbližšího města od dobývání hradu.
Všechny postavy uvnitř hradních zdí, které nejsou na seznamu bránících, jsou teleportovány do druhého nejbližšího města.
Všechny hradní brány jsou automaticky zavřeny.

Siege rules - Pravidla dobývání

Lineage 2Během dobývání jsou účastníci rozděleni do tří kategorií - účtočník, obránce a tzv. volné cíle. A podkategorií - spřátelené síly, nepřátelé a bez vztahu. Tyto vztahy se během dobývání mohou změnit.

Siege combat

Útočníci a obránci jsou nepřátelé. Aliance klanu jsou spřátelené síly.
Klany útočníků, které nejsou v alianci, nemají žádný vztah. Neregistrované postavy mohou volně pobíhat a dělat si svoje věci na bitevním poli.
Nemusíte mačkat CTRL k útoku na nepřítele nebo postavy bez vztahu. Player Killer (PK) není aktivován, když hráč zabije jiného uvnitř bitevního pole. To platí i po nějaký čas, když jste mimo bitevní pole.
Pokud je registrovaný hráč zabit, ztratí asi 1/4 experience za smrt uvnitř i venku(oproti běžnému expení na mobech) a je vypnuta šance vypadnutí věci z inventáře. Neregistrovaní hráči uvnitř bitevního pole taktéž 1/4, kdekoliv venku 4/4.

Hradní brány

Hradní brány se stávají cíly během dobývání a mohou být rozbity pouze během této doby.
Hradní brány nemohou být opevňovány během dobývání, ale vládci hradu jej můžou opevnit před dobýváním skrze komorníka hradu (chamberlain).
Zničená brána už nemůže být během dobývání opravena.

Siege headquarters - Centrála dobývání (vlajka)

Když klan dosáhne levelu 4, dostane Clan leader speciální skill - The Build Headquarters (postavit centrálu). Tento skill postaví centrálu poblíž hradu/bitevního pole. To značně usnadní hráčům obnovovat se poblíž bitevní vřavy a ne až ve druhém městě. Poblíž centrály se HP a MP regeneruje rychleji.
Tento skill vyjde Clan leadera na 300 C Gemstone, může se seslat pouze jednou a to uvnitř bitevního pole.
Centrála zmizí hned po dobývání.
Centrála má také HP a může se na ni útočit. Pokud vlajka padne, členové se budou opět respawnovat v druhém nejbližším městě.

Ukončení dobývání

Dobývání trvá 2 hodiny. Pokud útočící clan leader úspěšně vyryje jeho jméno do svatého artefaktu se skillem Seal of Ruler, artefakt rozpozná nového vládce. Toto zabere nějaký čas a Clan leader by neměl být vyrušován. Toto může udělat pouze Clan leader. Bránící Clan leadeři nemohou jakkoliv manipulovat se svatým artefaktem.
Vyrytí jména je označováno jako polovička úspěchu. Strany se změní. Centrála zmizí a všichni jsou opět posláni na své spawn pointy.
Klan, který vlastní hrad, a který ještě nepostavil Centrálu, ji může na bitevním poli postavit.

Castle structures and functions - Struktura hradu a jejich funkce

Lineage 2Hrad je budova, která je v každé oblasti světa Lineage II. Vlastněním hradu může klan usměrňovat politiku a ekonomii v dané oblasti.
Když už někdo hrad vlastní, může jej používat jako sklad a může používat Gatekeepery, aby se dostal dovnitř a ven.
Defaultně vládce hradu disponuje všemi funkcemi hradu. Vládce může dočasně před práva i jiným členům jeho klanu nebo aliančním členům (delegation system v Clan Actions window)
Vládce hradu reguluje daně a vybírá jej od komorního. Aden je vyjímka a ten vybírá ještě extra daně ze všech ostatních měst.
Vládce každého hradu může také upravovat manor a seeds, které prodává.
Vládce má také možnost létat s wyvernou.

Struktury Gludia, Dionu, Orenu, Giranu a Innadrilu

Spawn point pro obránce je uvnitř Living quarters.
Svatý artefakt je v komnatě za korunní místností.
Není zde žádná úzká ulička dovnitř hradu z venkovní hradební zdi, ale je zde únikový exit vedoucí ven z hradu, který při obraně může být použit.

Struktura Goddardu

Pro tento hrad je typické, že má 2 artefakty.
Hrad má zadní vrata, která jsou imunní vůči útokům. Dveře se zavírají na začátku akce a automaticky otevírají na konci.

Struktura Adenu

Hrad má dvojitou strukturu.
Přední vchod na vnější hradební zdi. Určitá místa mohou být prolomena siege golemem. Také úzká chodba vedoucí ven z hradu. Může být nastaveno několik druhů pastí pomocí Guardian Tower Of Flames.

Co je Flame Control Tower ?

To je budova, která aktivuje různé prostředky k obraně hradu. Na aktivaci těchto prostředků jsou potřeba Adeny, je možnost vybrat zónu, která bude redukovat HP a také zpomalovací zónu. Síla je rozdělena na 4 stupně, záleží na tom kolik investujete peněz. Pokud útočník zničí tuto věž, funkce jsou samozřejmě pryč.

Štítky: Internet, RPG


Komentáře

Antriel
8. prosinec 2006, 15:12

Stara otrepana fraza.. lenze ak si si nevsimol (co zjavne nie) tak rate ovplivnuje omnoho viac ako len rychlost expenia :D
U hry travim mozno 1 hod denne. A aj tak by som na 7 rate nechcel hrat.

Ses buglej
7. prosinec 2006, 23:31

pokud nekdo rika ze na da hrajou lamy tak da je pro lidi ktery netravy u l2 24h denne.

elvish
1. prosinec 2006, 17:25

www.lineage2.com

Antriel
24. listopad 2006, 18:37

vse info najdete na www.forbidden-lands.sk v sekcii wiki—> instalacia

vitaaaaaa
24. listopad 2006, 17:12

kde se da stahnout line age2???
musím koupit nebo kde se dá stáhnout??poradte plz

Kaka
14. listopad 2006, 20:28

Me to stve ja nemohu najit server na c5 pls pomocte mi najit ja jsem zoufali MY ICQ:214-975-955

Antriel
10. říjen 2006, 16:08

high rate je pre blbcov… na 100x rate ti spravim max lvl za tyzden… aj menej…
inak dalsi mini server v okoli… preco to uz nevzdate :D

Manwe
9. říjen 2006, 20:55

lidi pojdte hrat sem http://www.bfdr.eu/ je to 100xrate takze to ma spad a nemusite u toho travit hodiny a hodiny ustavicnyho zabijeni potvor pokud se lognete pm Manwe nebo MrdacZen

Meeda
28. září 2006, 13:31

Kouknete na tenhle server.—- www.hellcryers.ic.cz—-Zatim best co sem videl. A wipe hoodne dlouho nebude.

Antriel
13. září 2006, 20:46

ku DA… len lol :) spatne raty… tam hraju len lamy…
co sa lagov tyka… na FL niesu :) aspon ja som ich zazil len v pripadoch ze nebol pravidleny restart…—> velka zataz javy… proste 3 dni to ide v poho.. pak z sekundy na sekundu zacnu lagy… restartovanie servru o 23:59 to riesi :) alebo su lagy ked mi pada net :D inak nie…ping mam tak 14..

Anri
8. září 2006, 16:26

DARKANGELS RULEZZ =)

AngelDAVE
3. září 2006, 05:15

mooooc pěkné :))) GR

Natalka
23. srpen 2006, 23:13

hh, www.lineage-2.cz je lagfree. zajimave ze to pada a laguje stejne jako na ostatnich serverech. Krom toho, nejvetsi lag ze vsech je travit cas prave na tomhle serveru. Protoze na www.lineage-2.cz mate pri rate 1 jistotu, ze az budete mit postavu na lvl 60+, tak udelaji wipe a bude konec. GM v tom maji uz praxi. Jestli si chcete L2 jen zkusit, tak zkuste high rate server na l2.darkangels.cz. Jinak docela slusny server je l2.stonehenge.sk. Pokud jde o lagy, tak jsou na kazdem serveru. Natalka(Stary www.lineage-2.cz server, warsmith lvl 62)

rick97
17. srpen 2006, 10:35

Lineage-2.cz nebo Luckyage.cz Vás zve k zarání této skvělé hry
Hra ke stazení ftp://ftp_lineage-2_cz:ftp@ftp.lineage-2.cz/L2_C4_Installer.zip
system pro hru http://luckyage.cz/download/system.rar
po instalaci pouze smazat slozku system a rozbalit do ni naší a vytvořit si učet zde
http://luckyage.cz/index.php?article=34
Full C4 areas/mobs ][ Auto-SS ][ 3rd class ][ Subclass system ][ Dye ][ Olympiad ][ Fishing ][ Hero system ][ Lag free ][ L2 Retail ][ Rate 1x all
HardWare: 2x Atlon 64 4800+ X2 16 Gb Ramm OCZ Windows 2003 and Mssql 2005
No donations
Aktulane online 500plus

Johnyz
16. srpen 2006, 22:31

hh zajimava vize … nebudu to nijak komentovat, uvidime tedy jak to dopadne

Antriel
16. srpen 2006, 22:07

heh lol… prave som vypol L2 po tom co sme dali 3 raidov.. takze viem co je to ist na bossa..
v com je lepsi? je legalny.. a ekonomika je tiez dobra.. od toho su consuables raty… 250 hracov? kapacita je 1k :D a v poho by sa dala zvysit… som zvedavy ako dlho vam to vydrzi… nedavam tomu moc ; )
najprv zacne vsetko cez donate.. pak support… nakoniec niekto spravi hack sabotaz a admin pojde do basy… teda ak je nato dost stary :D

Johnyz
16. srpen 2006, 12:28

lepší včem, vysvětli. Na tom novém se buduje pevný základ ekonomiky a nic není důležitější. Už si viděl vytvoření party na 20 lvlu a šli by na bosse ? Hra se dostala do úplně jiné dimenze … a FL sice může mít nějakou tu kapacitu 250 hráčů, ale tomuto serveru zdaleka nebude šahat na paty, respektive už nešahá, už je někde v oblasti spodní části podrážky

Antriel
16. srpen 2006, 11:11

aj tak je FL lepsi : )

Johnyz
16. srpen 2006, 10:57

www.lineage-2.cz

nová verze Lineage C4 serveru. Žádné bugy, vše podle oficiálního serveru, zdarma, hardware dost silný na to, aby utáhl 1000 lidí online.

Fox
16. srpen 2006, 00:26

Jo je to super hra už ji hraju asi 2 tádny a nemohu se odni odtrhnout . Hraju na free serveru www.forbidden-lands.sk . Vůbec nepadá jsou tam fajn lidi vše proste super !!

My Icq # is 313-139-108

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací