Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 613 971×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

karfis
7. prosinec 2012, 21:21

hochu stáhnul jsem to a nemůžu to přestat hrát :) ale lagy a teť to stahuju znova jeto oprus stahuje se to strašně dlouho poraťt e kde to nje. stáhnu pls. rychle :) :) :D

Suprvirus
18. červen 2012, 23:06

Heh, po cca 10 dnech je off :(

Protector
9. červen 2012, 16:18

Day 6.6.2012 was opened a new global linage 2 server.The Server is led by experienced L2 by a team and builds on its previous successful projects.Therefore, we would like to come take a look and try a great server settings.

Rates

Exp x30
Sp x15
Drop x20
Spoil x30
Adena x50
Quest Drop x15
Quest Reward x20
Party Skill points rate 2x

Enchants

Safe +3
Max +25
Normal Scroll 66%
Blessed Scroll 75%
Attribute Stone 50%
Attribute Crystal 30%
Premium ACC +50% chance

Features

Server Hi5
Pathnodes Actived
Anti-bot Actived
Anti-Hack Actived
GM shop, Teleport, Buffs and much more in ALT+B
Buffs: 2hs
Dances: 2hs
Songs: 2hs
Chants: 2hs
Auto Event every 3 hs.
Active Staff
Seven Signs Working
Dark Could Mansion Working
Crystal Caverns Working
Gracia Seeds Working
Grand Boss Working
Dragon Valley Hi5 Update Working
Antharas Nest Hi5 Update Working
Kamalocas Working
Pailakas Working
Hi5 Olympiad Working
Item Broker Actived
Manor System Working
Leaderboards Event
Nobless Quest Working
Hi5 Skills Working
Auto Skills
Auto Forgotten Skills
Hellbound works up to 11 lvl
Clans / Sieges / Allys
Merchant / Blacksmith of Mammon on Giran
No Sub Class Quest
Experienced Staff
Drop protection based on damage
Subclass certification working properly
Nevit’s Blessing, Hunting Bonus working
Nornils Garden instance
Chamber Of Delusion
Naia Tower + BelethMithril Mine instance

Good luck and lots of on our server L2Vampire team wishes you

Kuba
27. prosinec 2011, 20:41

Na detox nechodte.Za prve suport,dostal sem od clena klanu pole a den na to mi ho bral stim ze byl suportvany.Dale ze zacatku serveru spawli kocku a hraci co tam byli si klidne mohli nakoupit dynasty ( a že to udělali )

Dnes sem za vyjadreni nazoru rovnez dostal ban.

Suprvirus
19. listopad 2011, 09:30

Hojky vsem, spustil se novy server H5 na ratech 4x

Matt
24. srpen 2011, 18:17

Dne 17. 9. začíná server L2 Crystal. Chronicle: Interlude, Rate: 5x
Crystal umožňuje hrát bez bugů dokonce i na Free serveru. Nabízíme zde kromě jiného plně funkční Frintezu. Samozřejmostí jsou i ostatní World Bossové a Raid Bossové, taktéž bez bugů. S problémy se nesetkáte ani v novějších lokacích, jakými jsou například Primeval Isle, nebo okolí Schuttgartu (starší lokace jsou samozřejmostí). Donate je koncipován tak, aby neovlivňoval hru.
Velké množství eventů pro zpříjemňění hry. Toto a mnoho dalšího Vás na Crystalu čeká od 17. 9. 2011.

Více informací na www.l2Crystal.cz

NOVY cz 1000x High
16. říjen 2010, 16:48

Pozor !!Prijdte navstivit novy promakany server PVP 1000x Bloody hell! Primo na nasem webu muzete nahlednout do serveru !
Server neni ovlivnen donatem !!! WWW.L2BLOODYHELL.TYM.CZ

K4RM3N
14. červenec 2010, 20:27

Zvu Vás Všechny na New server Gracia Final

Rate exp = 300
Rate sp = 300
RateQuests = 10
RateClanRepScore = 10
RateDropAdena = 300
RateDropItems = 1
RateDropAdenaParty = 1.2
RateDropItemsParty = 1.2
RateXpParty = 1.3
RateSpParty = 1.3
RateDropSpoil = 10
RateManor = 5
RateRaidBoss = 10
RateHBPoints = 25

Buffy/Dance/Songy = 2 hodiny V každém Městě jsou Bufeři

Enchant Save = 3
Max Enchant = 100

Global GK v kterym jsou i Farm zony 1,2,3,4

GM Shop věci až do S84 do S grade za adeny potom za speciální ithemy který se dropnou ve farm zonách

Odkaz na Nejlepší CZ Server JE : http://lineageii.cz/

lool
23. květen 2010, 22:41

ty kundo mila99 s metinem di do píči takovou kokotinu svet nezral omg

exe
21. květen 2010, 19:39

Zdravím, přidejte se k nám na jeden z nejlepších serverů >> www.memorium.cz !!! Je to nejlepší server, je zde plno skvělých lidí a hlavně úžasný GM Team :) Jestli na serveru začínáte stačí napsat do globalu a už se vás stoprocentně někdo ujme :) neváhejte a skuste to na jednom z nejlepší a nejpřátelštějších serverů L2.

conyCZ
12. leden 2010, 02:08

Hraju na slusnem servru ktery bych chtel doporuci.RateXp 600
je to Gracia Epilogue
http://www.whispering.hu/
neni to cz/sk servr ale hrajou tam prevazne cz/sk hraci staci prepsat hosta.

84.2.167.157 l2authd.lineage2.com
84.2.167.157 l2testauthd.lineage2.com
66.240.255.107 nProtect.lineage2.com

acc:po spusteni l2 se registrujete.

to je snad vse diky budu se tecit na new hrace nick vehre conyCZ pomuzu zalozim poradim

Suprvirus
10. říjen 2009, 15:13

l2.3server.cz

Suprvirus
10. říjen 2009, 09:23

Hojky, nasli jsme s kamaradama novej server cz/sk na klientovi final, low rate 3x, zkuste, mozna se pridate

HyPeRMaNiAk
30. září 2009, 16:47

Ahojky všem příznivcům verze Gracia part 2, přijděte se podívat na náš server www.blue-light.cz
Paradní kolektiv GM, dobře nastavený server.
Raty 15x-25x

Přijděte a nebudete litovat

misacek00000000777777
18. září 2009, 20:24

hele jak to mam stáhnout pyste na Misa.jelinek007@seznam.cz prosim lidicky

Croaton
4. září 2009, 20:03

http://www.l2multiclass.net.tf/ tady mas multiclass

mila99
26. srpen 2009, 11:30

Ahoj… Zkuste metina2 ,mě ta hra natchla ,o Lineage nijak nestojím a byl bych rád kdyby ste mi napsali ještě nějaké hry podobné jako Lineage nebo metin…..Díky moc.

max
24. srpen 2009, 09:46

cus hele hrajete nekdo dragona??

Agress
13. srpen 2009, 11:36

Server kterí se ještě upravuje,ale prí bude ;-)

http://www.getplay.estranky.cz/stranka/www.getplay.estranky.cz.info

Valis
6. srpen 2009, 20:47

Hele pro vsechny ty lidi kteri hledaji dobre servry na L2 jakekoliv verze od C4 az po Gracii Final. Zajdete na tento web a vyberte si servr dle sveho gusta. Jsou tam jak oficialni servry tak i neplacene. http://l2.hopzone.net/
Tam zajiste vyberete a pripominam nejsou tam jen ceske, jsou tam z celeho sveta.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací