Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 731×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Anoxiala
10. duben 2007, 20:57

My elfové hrdě pozvedáme meče proti T.e. ve spojení s lidm

Natála
9. duben 2007, 18:39

Takovej trapas ha ha ha ha!!!!!§

Suprvirus
9. duben 2007, 16:22

to halooo: stahni si to na strankach

biggg
9. duben 2007, 14:27

lidi doporučuju c5 servr http://www.infogatel2.gr/

halooo
9. duben 2007, 13:09

lidi nemate nekdo system na server “l2ru.ru”?
moc byste mi pomohli thx opravdu to potřebuju.

Antriel
6. duben 2007, 20:05

Stale sa smejem :)
RomanusIV-X : Ak chces spravit server tak si precitaj poriadne forum z ktoreho si pisal o enchantoch, tuto upravu klienta si server moze a nemusi vsimnut.. l2j moze dat rovno ban… PTS si to asi nevsimne.. zalezi na adminovi.. kazdopadne je to to iste ako zoomhack len trochu sirsie.

rael : mozes, tak ze si stiahnes uz nainstalovanu hru popripade ti ju niekto donesie na DVD.

Baffyy : GG robi v poslednej dobe dost blbosti, vela hracov na ofiku pozastavilo svoje acc… presne cisla neviem ale slo to do tisicov… mne a vela dalsim ludom pomohlo odinstalovat kerio.. ale nie kazdemu pomoze. Game Guard is succesfully guarding me from logging into game :)

RomanusIV-X
6. duben 2007, 08:38

2 Baffyy: me to taky haze Critical system Error. Pak to zase normalne jede. Asi nakej svinskej bug kterej tam omylem dali Korejsti obcane, kterym vdecime za tuhle hru.

Baffyy
5. duben 2007, 22:12

ahoj já to hrála a je to upe super, akorat na jednou mě to začalo házet chyby (Error code=620 Game Guard)nevíte co to je???:)

rael
5. duben 2007, 15:43

Nevite jak hrat hru lineage2 bez instalace?

RomanusIV-X
5. duben 2007, 12:36

Nevíte náhodou, jestli když si ze stránky http://l2forum.fansite.cz/index.php?topic=162.0 stáhnu system na to, abych měl víc barev u enchů, myslíte že je to trestný? Můžou mě jenom za takovou blbinu zabanovat nebo jailnout?
Předem dík

Bubu
4. duben 2007, 22:37

mateli zájem o C5 tak Vás zvu na http://www.club34.cz/NF1/
dobra kvalita a pohoda

rael
4. duben 2007, 19:26

CEKAM DO ZITRA!

rael
4. duben 2007, 18:29

potrebuju to!dik

rael
4. duben 2007, 18:21

nevite nekdo jak hrat hru lineage2 bez instalace?

RomanusIV-X
3. duben 2007, 19:12

Johnyz: hadej! ;)

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
3. duben 2007, 17:39

si to vygoogli omg

vo co ti de

RomanusIV-X
3. duben 2007, 15:10

A ještě jednou se vás ptám všech, jestli byste mi nemohli poradit, jaký programy mám použít k založení serveru pro C4ku.

RomanusIV-X
3. duben 2007, 15:08

DooMWar: asi nectes predchozi zpravy a asi taky nevis nic o MMORPG. Jak Antriel už odepisoval pár BLBCŮM, a což je taky pravda: CHEATY NA L2 NEBYLI, NEJSOU, A NEBUDOU! sou booty, hacky, addony a takový věci, ale když ti na to přídou GMka bo Admin, seš v p*či. můžou ti zablokovat klidně i net tak, že už na něm nebudeš moct nikdy založit účet. kámošovi se to stalo. v pohodě si podváděl a pak ho zabanovali a jainuli a blokli mu ten net. jak už sem taky psal jednomu hráčovi na jeho mail, že je to blbec jestli chce MMORPG s cheatama. jako taky by se mi líbilo, kdybych něco naťukal a najednou měl v inventáři 1miliardu. jestli chceš někdy MMORPG s cheatama, staň se programátorem a ňákou takovou udělej. pochybuju že by byla kdy schválená, ale za zkoušku nic nedáš. jinak seš fakt magor když si nečteš starý zprávy. dělat bys to měl.

Antriel
2. duben 2007, 21:39

Niekedy az zasnem nad prispevkami ktore sa tu objavuju :D

DooMWar
2. duben 2007, 19:57

Cau , prosimvas jestli nekdo vi kde stahnu cheaty na lineage II C4 nebo C5 tak mi napiste na e-mail malykar@centrum.cz dikes moc mi pomuzete … DooMWar

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací