Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 732×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

RomanusIV-X
2. duben 2007, 15:24

honza: nejsi jedinej kdo ma klan

honza
2. duben 2007, 13:16

ahoj mam klan na cs
meuj niick Hsjzl78

RomanusIV-X
29. březen 2007, 15:59

Oprava jedné z předešlích zpráv. DarkAngels sice skončil protože k tomu byli donuceni. museli ho poupravit. nyní je to Virtual Gaming. system stačí stejný jako dříve. maximální limit hráčů je 2000, ale stejně pořád nedoporučuju tam hrát. XD

RomanusIV-X
29. březen 2007, 15:52

EŠTĚ JEDNOU SE PTÁM, JESTLI BY NĚKDO NÁHODOVOU NEVĚDĚL, JAKÝ PROGRAMY MÁM POUŽÍT NA VYTVOŘENÍ SERVERU PRO CH4. PLS BUDE TO GOOD SERVER.

lorDmemo
29. březen 2007, 07:15

Všechny Vás zvu na nový C5 server. Zatím vypadá kvalitně, jedou tam tattoo, dye, prostě všecko. :) admini dělají každý den eventy. zatím je nás tam pár tak se připojte … stačí host a registrace je prvním loginem
host :

http://files.filefront.com//;6974163;;/

forum:
http://la2.gamesplace.cz/forum/

RomanusIV-X
28. březen 2007, 19:53

4 Pet@nek: na jakym ses erveru? nekdy se stane, ze tam mas na stahnuti dva systemy a jeden z nich nefunkci. mozna se ti to deje taky jako me. musis cekat. ja to mackal asi tricetkrat. pak se mi tam objevilo to Agree a Dissagree a pak sem mackal zase na Agree a pak zase nekolikrat na OK a pak uz to bylo good. zkus to taky.

RomanusIV-X
28. březen 2007, 19:46

MÁM OTÁZKU. V JAKEJCH PROGRAMECH SE DĚLÁ SERVER PRO CH4??? PLS ODPOVĚZTE SEM NEBO NA MŮJ MAIL.

RomanusIV-X
28. březen 2007, 16:22

2kamil: ty hrajes na jakym serveru? l2sacrifice.com? a zjistis to na www.l2cz.eu das prestupy, najdes si kde je wizard u prvniho povolani. to wizard je hned ctvrty odshora, a pak tam mas: warlock, sorcerer a necromancer a tam mas tri questy. prvni je trial, druhej je testimony a treti je test. t na c to konci je ta marka, ALE POZOR!!!!!!!!!!!!! NEMUS TO TAK VZDYCKY BEJT. u trpa sem to delal na warsmitha a posledni marka mela bejt jina. koukal sem se i na konec toho questu a tam to bylo napsany, ale ta marka mela bejt jina. nejlepsi bude, kdyz se zeptas toho hlavniho treba v dionu a das to na prestupy co cces bejt (nepamatuju si presne co tam je) a das change ocupation a on ti napise ze este nemas vsechny marky a napise ti jaky to sou. podle l2cz.eu sou to: Scholar, Trust a Witchcraft

kamil
28. březen 2007, 12:11

napiste mi jaky marky si mamkoupit na prestup meho lidskeho maga aby byl necromancer diky

RomanusIV-X
28. březen 2007, 10:38

4 jodasson: tjn. ja tam hral. asi ctyri mesice. pak mi to udelali na myho dominatora 78. a ja sem dropnul S vrsek i spodek a taky 236M. nasralo me to a prestal sem tam hrat. je to fakt svinskej server ze jeom kvuli debilnimu popisku nebo necemu te hodi k sobe GM apak te posle primo mezi nepratele.
4 all: myslel sem ze se toho ani nedoziju, ale je to tak. dozil sem se. DA zruseno naporad.
4 Vašek: asi neporadim. to samí se děje i mě a nejenom u l2. děje se mi to i u GothicuI, II, II Night of the Raven i III. nevm proc. vcera semi to stalo taky. zalozim klan a prask dolu. pak to zase slo. nvm co to je. mozna naka svinska chyba kterou tam omylem dali programatori. fakt nvm

Bubu
26. březen 2007, 23:09

pohoda a klidek,http://www.club34.cz/NF/
pro ty co maji odvahu dotahnout postavu k dokonalosti

Vašek
24. březen 2007, 22:39

mam problem proč mi po týdnu hraní lineage 2 hází CRITICAL ERROR ?? Nemohu se ho zbavit poraďte prosím někdo dík.

jodasson
24. březen 2007, 14:05

to debil: no ja nevim, ale podle tveho nicku soudim, ze vubec nevis o cem pises a 3k to tak muze stat jen takove jako jsi sam, protoze si nejsou schopni sami zavazat ani tkanicky u bot, natoz pak si veci sami overit. Na FREE serverech to nestoji nic, krome tveho pripojeni na ne. A na ofiku to je za cca 500,-Kc mesicne (to jsem si neoveroval protoze jsem to zatim nemel zapotrebi)
to Romanus: Ti co hraji na DA paradoxne nevedi co je pravda na rozdil od tebe, ktery tam nehraje, vid? A jsou hloupi, ze naplnuji plnou kapacitu serveru a to nejen kolem druhe odpoledne, ale i vecer, která se pohybuje nekde kolem 2000 postav. To je ale “blbcu” co to tam hraje a nevedi na jak spatnym serveru jsou, co?

Pet@nek
21. březen 2007, 18:18

cus :o) mam klienta c4 udelam si ucet na servru nahradim system…. pustim hru dam Log In a nic .) ani se mi to nehne nevi nekdo pls co s tim ? :o)

Petr
21. březen 2007, 02:59

Cauky, nevite nekdo, kde stahnu starou verzi Lineage 2 C4. xjosifek@yahoo.com Diky.

debil
19. březen 2007, 20:43

debilové dit to stojí 3000 na měsíc

l
18. březen 2007, 21:34

lkjhgfd

RomanusIV-X
17. březen 2007, 16:31

Antriel: njn. ale jak si pred tim psal o tom DAcku, tak tam stejne kolem druhy hodiny odpoledne hraje plnej server.nemuzes se tam ani lognout. je mozny sechno co se o nem pise, ale porad na nem hraje dost lidi. ty lidi co tam hrajou ale asi nevi co je pravda. ja sem to cetl uz davno. poprvy co sem to cet sem tomu neveril, ale pak se to samy stalo i me.

Trhac
15. březen 2007, 13:24

Ahoj podte si zahrat na nas server Core ,hraje se na enginu C5 … Pridte se podivat www.L2-core.wz.cz

Antriel → 13. březen 2007, 21:59#

proste high rate pre male deti a lamy co pritom nevedia vydrzat :)

To co pise astriel je pravda :)

Antriel
13. březen 2007, 22:59

proste high rate pre male deti a lamy co pritom nevedia vydrzat :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací