Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 735×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

RomanusIV-X
11. březen 2007, 19:47

Antriel: tak jo no. jak myslis. ja uz tam stejne nehraju. hraju na Sacrifice. www.l2sacrifice.com
expis rychle, zacinas s lvl 20, mas nej D veci, opustis klan a hned muzes do dalsiho, to samy s alianci, skilly se ti learnujou samy a neztracis pri tom SP, veci naprestup si kupujes za nula adeny, mas tam GM shop, atd… atd…

Suprvirus
9. březen 2007, 00:00

No nevím, jak dlouho ta mašina to utáhne, tak 20 lidí a začne to tam lagovati :(

MadMax
8. březen 2007, 19:10

Novy C5 server…pridte se podivat info an strankach. www.ichor.estranky.cz

DiGiTaL
8. březen 2007, 14:21

Chcete začít na úplně novém serveru? Někde, kde máte stejnou šanci zařadit se mezi elitu jako ostatní? Nechcete hrát s hrozícím wipem nad hlavou? L2 C4 Server Hell on Heaven je tady právě pro Vás! Právě otevíráme brány našeho nového PTS serveru! Server je 100% free – žádné donate, dále spousta eventů a přátelská a své práce znalá GMka, která Vám rádi poradí kdykoliv budete potřebovat. Více informací, než nám sprovozní doménu prozatím na http://hoh.vdffree.net/news.php

Raty celkove:
5xXP, 7xSP, 8xAdena, 5xDrop, 5xSpoil, 8xQuest, 1,2xParty

Doufám že se tam potkáme, Digi

Raikkonen
7. březen 2007, 21:46

Pěkné. Lidi nevíte jak se dělají zbraně u trpaslíků? Pište na mail. Dík Raikkonen

Kadli
6. březen 2007, 19:30

PLS Lidi jestli vite o nakejch strankach jak jde zalozit server tak mi je poslete na meil wertikal.limit@seznam.cz

Kadli
6. březen 2007, 19:29

PLS Lidi jestli vite o nakejch strankach jak jde zalozit server tak mi je poslete na meil wertikal.limitvseznam.cz

Antriel
4. březen 2007, 16:13

Podla toho kde hras. Vacsinou nie.

DOminik
3. březen 2007, 21:25

Da se koupit prestupak na SCAVENEGERA??

Antriel
3. březen 2007, 17:32

HaldirCZ : No a? Pojdem na alfu a dam si aj H grade.. problem?

RomanusIV-X : Myslis ze este niekto pojde na DA po tom co vsetko sa onom pise? :D
napr. http://l2news.fansite.cz/index.php?itemid=339&catid=4

RomanusIV-X
3. březen 2007, 15:13

xan: dobrej klient podle me je treba DarkAngels. na www.darkangels.cz si stahnes co potrebujes. mas to tam zadara a expi se tam good.

HaldirCZ
3. březen 2007, 11:55

lol hosi vi tu mluvite o takych serverech ja si beham v s grade :DDD

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
3. březen 2007, 09:19

stáhneš to z fileplanetu. je tam sice fronta pokud nemáš placený účet, ale jakmile na tebe přijde řada, tak taháš s přehledem plnou kapacitu své linky. Pokud nevíš jak tahat z fileplanetu, dej si vyhledávat klíčové slovo fileplanet na tomto webu.

xan
3. březen 2007, 01:25

a jeste tahle stranka ftp://ftp_lineage-2_cz:ftp@ftp.lineage-2.cz/L2_C4_Installer.zip
mi nako nejde tak nevim jestli je vadna nebo spatne napsana pls poradte mi

xan
3. březen 2007, 00:56

jo a mimochodem ja se nejak nerouham proti L2:D Lineage 2 C4 je mi nade vse svata:) taky me popadla ona zavislost na ni ale ted ji jaksi hrat nemuzu a hraju ji uz neco pres rok

xan
3. březen 2007, 00:50

dobry den sice tu mate napsane jak je L2 skvela hra a ze je nejlepsi ale jaksi jsem tu nenasel nic co potrebuji prosim muzete mi nekdo poradit kde mam stahnout Lineage 2 chronicles 4 clienta?? prosim ale jen ne na Gameparku dekuji predem ps:nemuzu to opravdu nikde sehnat tak opravdu prosim poradte mel jsem jit s kamosema na C5 tak jsem ji stahl a aktualizoval ale pri tom me nenapadlo ze jeste budu potrebovat C4 a ted mi nak schazi a nema ji ani nikdo z kamosu tak thx

Antriel
1. březen 2007, 22:20

GP a DP su C4. Kradnute C4 PTS, pricom DA = admini co nevedia co je to L2, donate, lamy… staci si pozriet vyzsie prispevky.
GP = stary dktech… dobry ale len C4 .)

FL = l2j, C5, zariche, herby a mnoho dalsieho

RomanusIV-X
1. březen 2007, 21:43

tak ze zaregistruj na DarkAngels. tam to mas taky zadara

Never
1. březen 2007, 20:24

Ale kdyz si koupim tu hru a zaregistruju se na free treba na GameParku tak nic neplatim…ze?

Antriel
1. březen 2007, 16:24

DOminik mas slabu grafiku ale malo by to ist… na najnizsich detailoch.

Never : asi 350 korun.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací