Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 613 974×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Afterbush
22. leden 2007, 18:27

Čistá spolupráce s L2DP, více k videní na http://l2jdp.com/trac/ (tipu vy nám, my vám.. )
Toho se v podstate tykaji ty vlastní úpravy.
Někdy se stane, že vyjde datapack a v něm jsou objeveny chyby nebo přestane fungovat něco co před dp fungovalo:)
Ne že by jsme delaly nejake mega upravy tipu “delame vlastni geodata” ale pokud se při testování, nebo hraní přijde na nějaký nedostatek, tak se ho snažíme odstranit a potom samozrejmě poskytnout informace projektu l2dp. V podstate jsem tím chtěl říct, že se u nás nesetkáte se situací “přijde update, je tohle nefunguje:/, hmm tak počkáme na další”. A když je problém, tak jsme ho schopni nějak pořešit.
Rozvinutí stačilo?:)

Antriel
22. leden 2007, 11:14

Aku spolupracu?
Ake vlastne upravy?
Trochu to rozvin .)

Afterbush
22. leden 2007, 07:53

Arialin, Lineage2 C5 server.

V současné době přes rok existující (w/o wipe). Raty: 3,3,4,3,4.
Fungujeme na L2J, ve spolupráci s L2JDP.
Samozřejmě se neomezujeme jen na “all in one” server packy ale přidáváme vlastní úpravy, které vyjdou až po důkladném otestování.
V tuto chvíly jsou všechny features hry funkční (snad jen krom, ne zcela dokončených geodat).
Neexistuje a nebude existovat žádný donate, snažíme se jen připravovat zábavu a ne vydělávat;)
S tím se samozřejmě pojí více či méně periodické eventy (PvM, PvP..).

Přijdte se podívat;)
/Bump

arty
21. leden 2007, 15:47

poradte nejaky high rate server nejlip cesky/slovensky

marianekG
20. leden 2007, 18:59

pls lidi poradte jak vitvorit vlastni server

Lukas02
20. leden 2007, 13:23

Je to ta nejlepsi hra kterou sem kdy hral.
Hraju za skritku jmenem /Sisinka lvl. 20/

Velnar
17. leden 2007, 10:05

hm koukam samy odbornici.. tak mozna uz jsou to stary prispevky, ale napadlo me ze par blbosti tu vyvratim:) tak treba Dkplech uz neni.. ma nove majitele a je prejmenovan na Gamepark. dale ne vsechny free servery jsou zabugovany.. viz treba idragon network,revenge… jsou to zname i kdyz anglicke servery. dale k hratelnosti. lineage je dimenzovana pouze na pouzivani mysi a popr. klavesnice .. coz vyrazne zpohodlni ovladani a i seveni(lezeni) u Pc :) a WOW? podle me kravina.. hraje ho vic lidi jen proto ze mel masivni reklamu a vsichni asi zname jeho predchudce..(warcraft 1,2,3) no jeste me napada .. byl tu prispevek o darkangelu.. hm definice : lagy minimalne spise jde o pripojeni. bugy stava se ale ne tak casto. +ceskej server ale uprimne.. nesnasim cesky severy pac se tam vsichni chovaj jak _. to na anglickym serveru najdu prijemnejsi lidi.. a ted ty mene prijemne veci. nefunkcni suport team nebo Gm team… a ten druhej problem s tim souvisi.. jde o suport ze strany Gmek pro ally myslim ze nobless.. coz mi prijde nesmyslne.. sami si tim ten server nici.. a taky blbe nastavene ziskavani A grade veci.. hm myslim ze tod vse..

Alexie
15. leden 2007, 15:14

Velmi dobrá hra. Akorát mě naštvalo že vypli Shadow :( A prej se to možná rozjede a konečně si zahraju zase za svýho spellsinegera

Antriel
9. leden 2007, 20:37

C6? Zeby Interlude? :)
C5 uz existuje davno a neni dovod ju testovat :D ja C5 uz niaku dobu aj hram .)
stym ziadne bugy by som neratal :) aj C4 PTS ma bugy.. samotny bug su uz tie raty :P
Jo a 8. naj server na svete… lol :)

Blood
9. leden 2007, 12:15

Jo a jestly mohu doporučit tak DN (dragon Network) Onlline cca 3000 lidi ted uz možná více… jede to na C4 a neexistujou zde SS lagy a nebo nějaké bugy jsou tu už jen dva servry 15x a 10x rate. Tak to zkuste :D P.S. jen pro profiky ;-) www.dragon-network.com (8. nejlepší server na světě)

Blood
9. leden 2007, 12:02

Asi si myslel C5 protože jaksi C6 neexistuje :D

Elladan
4. leden 2007, 16:26

Jo? Mno já teď testuju na officu C6, nevim jak ty ;-)
Asi si objevil ráj, že? Tam kde něco můžeš dosáhnout narozdíl od normálního života. Moje rada je skončit s L2 úplně a dystancovat se od toho, Teď mám čas na školu, na mladou prostě na all je to super – tak to smažte a nepařte!!!

nikita
31. prosinec 2006, 19:27

ja mam hru lineage 2 haha haha haha!!!!!!!!!!!!!

WORLD OF WARCRAFT
29. prosinec 2006, 18:15

Bezkonkurenčně nejlepší free server world of warcraft je http://www.wow.cybersphere.cz/
,alespon podle ankety na bonuswebu.

Antriel
24. prosinec 2006, 16:00

jasne.. je jednoducha hra..

Dj koli
24. prosinec 2006, 13:32

můžu se to naučit hrátt bez cizí pomoci

Antriel
23. prosinec 2006, 15:29

Zalezi od toho co chces.
Ak zahranicie tak odporucam www.supremel2.com ale zatial su pozastavene registracie.
Pak ak CZ/SK tak zalezi ci chces kradnuty C4 PTS -> neodporucal by som.
Ak L2j—> Maju C5, docela dost funkcnych veci, moznost oprav jadra oproti C4 PTS.

takze ak C4 PTS tak asi len gamepark—> www.gamepark.cz—> tam je niekde odkaz na L2.

Ak L2j tak v dnesnej dobe iba FL—> www.forbidden-lands.sk
Stale rastuca komunita, herby, zariche, coskoro geodata… :)

Odas
23. prosinec 2006, 01:23

PLS odpovězte:

Hledám pořádnej server CZ/SK
rate 5x – 50x
hracu on-line prumer alespon 500

ted jsem na DARK ANGELS
ale tam jsou
ted porad nejaky opravy a problemy.

odas@centrum.cz

DIKES,
Odas

infe
22. prosinec 2006, 22:54

www.l2crystal.cz best server 5x rate fakt si to podte vyskouset full retail

Suprvirus
22. prosinec 2006, 14:01

no k té češtině, na českém serveru l2crystal.cz se o to pokouší partička nadšenců. Už jsou dokonce implantované ve hře a vypadá to celkem good :)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací