Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 742×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

LineageII - Zástupce (EX)DKtechu
19. říjen 2006, 13:19

No 2000 lidí dobře hraje tam 1k ale je tak 3k charu a některý je maj jen tak pro kámoše, takže tam na někoho pokaždý, všude narazíš mimo teho na 60+ expeni a sou tam dobrý eventy, přiznávam, ta verze je ODKOUPENA od toho kdo ji lohl ;) prostě je to ofík jako ofík bez lagu a zadaco ;) kdo ce poradit napište rád poradim

Antriel
18. říjen 2006, 19:32

ehm… 2000 ludi ste tam nemali nikdy :D max 1000+ na starom DK.. teraz okolo 600-800 ludi…
Odkupena neni.. neni ju od koho kupit :P stale je to kradnuta verzia..

Šejn
18. říjen 2006, 18:59

jj, taky hraju na GP.
A ten problém v příspěvku 232 sem už vyřešil. Hned po nainstalování jsem dal hru aktualizovat => celý se to ****:)*! Musel sem to celý stáhnout znova. Dejte si na to POZOR, ať nedopadnete jako já! :)

LineageII - Zástupce (EX)DKtechu
18. říjen 2006, 14:48

GP se rozjel, lidi stahujte přímo tam C4 a hrajte přímo tam, jede jak ofik, bez lagu, vlastně je top ofík, licence je odkoupena, ale hlevne jede za dara, dobrá komunita, 22 nej server v Evropě, před ním nikdo není!!!! Takže Je to špica, neříkáte? Btw hraju tam už 1,5 roku a nikdy to nebylo lepší!!!!!!!!

LineageII - Zástupce (EX)DKtechu
18. říjen 2006, 14:44

Jinak co sme chtěl říct, DKtech jede -Allias Gp, přešli mse pod GP a hraje víc než 2000 lidí, Tak podte – http://la2.gamepark.cz/

Antriel
17. říjen 2006, 19:54

no co som pozeral tak 800 hracov ste tam uz dlho nemali :P

maxstatic
17. říjen 2006, 01:54

cao mensi reklama na ceskej server DarkAngels, jen cesko-slovenska komunita denne online kolem 800 hracu. stabilni, bez lagu, uptime 100%

Antriel
11. říjen 2006, 20:34

2 Yetty: Zacinajuci a dobry? to su opozita.. :D

2 ilevar: www.forbidden-lands.sk—> wiki—> instalacia.

2 Sejn: Skus preinstalovat klienta, nainstalovat najnovsie drivere na grafiku.

Šejn
11. říjen 2006, 17:29

Poradíte mi prosím s tímhle?

http://shane.wz.cz/chyba.GIF

Tahle tabulka se mi zobrazí, když chci spustit Lineage2. Poradíte mi?

ilevar
11. říjen 2006, 16:35

kde muzu stahnout klienta na c4?

Yetty
11. říjen 2006, 16:14

Zkuste tenhle Lineage 2 server: www.club34.cz/NF/ Je začínající!!! A dobrej!!!

DJBobo
10. říjen 2006, 21:35

wow je na prd je to ¨hra tak říkajíc na hovno když máte kompl kterej není uplná šunka tak je L2 ne j prg na světeeeeeeeee hraju ji asi tak už rok na wow je dávno pryč

Antriel
8. říjen 2006, 15:49

Navstiv stranku www.forbidden-lands.sk chod do wiki—> Instalacia a stiahni Lineage2Chronicle4 ak ho uz nemas. Ak mas tak stiahni hosts subor tiez vo wki—> instalacia. Navstiv forum technicke problemy a je tam zvyraznene Jak vyrobit klienta pre hru… http://www.forbidden-lands.sk/viewtopic.php?id=1909
dole pak si precitaj prispevok… iba stiahnes pricinok system a prepises nim ten v uz nainstalovanom kliente L2C4…

Ch!cK3n
7. říjen 2006, 06:31

borci a zensky pls nekdo napiste ja to mam doma a vidim to poprvi a newim co stim id a pwd to pwd je asi pasword ale stim id newim nekdo napistena icq 305427972

Nikyta
6. říjen 2006, 08:29

čau lidičky chtela bych si stahnout L2 c4 a nemůžu nic najít poradítemy pls.

Sneeuwithje
3. říjen 2006, 16:31

Jen drobne poupravim par info co jsem se tady docetl ze svych (vice nez 5-ti letych zkusenosti s L2): Hlavne pro pisatele clanku – Dark Elf neni nejrychlejsi a expit ho jako Phantom Rangera (lucistnika) je strasny – s minimem HP a MP vic sedite nez strilite.. I kdyz v konecnem dusledku je to mazec postava se smrticimi criticaly.. Pro opravu tedy – nejrychlejsi jsou elfove, konkretne Silver Ranger.. Dale me celkem dostalo info o DK-Techu, ktery pred nekolika (myslim ze 3 +-) lety oficialne skoncil s L2 – byly tam pak i nejake problemy s policii, ale to uz je zase jina stranka.. Pokud chcete nejaky server s low rate a vlastnostma oficialu zkuste www.l2-paradise.com server Virtue – okolo 2000 lidi online, pomerne velka ceska komunita a jeden s prvnich serveru na nove bazi od NC Softu (samozrejme free).. Posledni vec (uz me nebavi psat) pro bulika -> na stinech stredoveku neni potreba se registrovat na strankach – funguje tam auto creating acc pri prvnim prihlaseni do hry (jinak momentalne tam jede jenom HR 500x ale vrele doporucuju pokud si chce nekdo najit postavu ktera mu sedne – zkuste si ji a pak bezte na nejakej low rate) tot asi vse.. GL HF BB

bulik
2. říjen 2006, 21:07

musis se zaregistrovat na nejakym serveru treba www.stinystredoveku.cz a stahnout si system a host prepsat a muzes hrat:)

petr
2. říjen 2006, 11:15

co mám dělat vše mam naistalovaný spustim hru a tam mam napsat nějaký kody nebo co poraď te mi pleas

bulik
30. září 2006, 16:50

Prosim vsechny at mi napisou bud na email bo na icq 274930151 jak se dela multiclass na l2 c4?

Antriel
23. září 2006, 09:56

Ziaden server okrem officialu nema C5!
To je iba podpora na C5 pricom este neni dokoncena (servre co uz maju C5 sa vystavuju riziku).

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací