Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 726×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Isachs
1. září 2006, 12:32

Ten hellcry server není ukradená beta :) je to retail. Pro lidi co se chtějí mrknout a zkusit třeba pár levelů udělat, popřípadě zůstat tam zde link
www.hellcryers.ic.cz

Nick velki hrac lineage
30. srpen 2006, 17:50

tadle hra je fakt skvela! ja hraji ted na urychlenem serveru na proskouseni postav jinak tudle hru hraji 2 roky a reknu vam jak si sni zacnete tak uz neskoncite je tak dobre graficki i fantasticki udelana ze se od ni neotrhnete ja u ni sedim celich 7hodin skoro dene!!!!

Antriel
29. srpen 2006, 20:33

“Je to L2 OFFICIAL C4 full”
Zabudol si dodat kradnuta officialna C4 beta..

Swokki
29. srpen 2006, 20:06

Zdravím všechny pařany a pařanky.
Rád bych vás pozval na nowý český server HellCryers.
Je to L2 OFFICIAL C4 full
Rate 5xEXP 6xSP 6XA 5xDrop 7xSPOIL 1.2xPARTY
Server nabízí krom Lokaci,Moobu,Item,Skill,Pet,Hero+Item,Olympiada,
7S,CS,WAR,Fishing,manor,noblesse,sub-class,AUTO_SS…atd…vše plne C4.
Někteří hráči jistě ocení i to,že na HELLCRYERS serveru neni DONATE!
(Tak že se nikdy nestane,že by ste potkaly postavu se zbraní zářící OVERENCHANTEM +15 nebo i vic )
(DONATE je DOBROVOLNÝ_tzn….Neni za nej žádná odměna)!
Doufám,že se vam na HellCryers serveru bude líbyt.

Antriel
29. srpen 2006, 18:21

to neni minus :D to je velke +
Autoloot kazi hru a velmi. Autoloot nemas ani na ofiku tak co :) Skus zabit Antharasa s autolootom :D

Amenre
29. srpen 2006, 10:10

Nejvetsi minus FL je nenastaveni automatickeho dropu :)) To jsem naposledy zazil na nejakem C3 serveru…ale jinak to tam vypada dobre…

Antriel
26. srpen 2006, 22:54

na aky server ides?
momentalne moc na vyber nemas.. bud kradnute C4 ofik bety.. alebo l2j zo zlymi nastaveniami.. alebo forbidden-lands.sk s dobrymi nastaveniamy ale kapanek inymi adminmi ako by clovek ocakaval… tyto vas prosit o to aby ste tu hrali nebudu :D neni im to jedno.. ale nepotrebuju ludi ktory sa ktomu tak stavaju.. : )

WestMaster
26. srpen 2006, 21:52

No, takže asi takhle… Hra mi byla doporučena asi tak před měsícem… Nebyl čas to ale stáhnout, tak semk se do toho pustil teď. Při stahování jsem nalezl tento článek… Po přečtení se nemůžu dočkat… Budu to mít staženo až za 3 hodiny a podle toho co sem čet, ty 3 hodiny budou ty nejdelší v mém životě :D

Antriel
26. srpen 2006, 19:54

myslim ze nie.. lebo je to kradnuta C4 beta.. som zvedavy ako dlho potrva kym ju zrusia :D

Antriel
26. srpen 2006, 19:54

yslim ze nie.. lebo je to kradnuta C4 beta.. som zvedavy ako dlho potrva kym ju zrusia :D

SirNorman
26. srpen 2006, 19:13

cau lidi potrebuju k pripojeni na servr Bad dreams hosts soubor?

Johnyz
26. srpen 2006, 13:01

obrázky jsou přímo by me, čili jsme spolu asi někde hráli ….

Antriel
25. srpen 2006, 23:25

DA este stale ide na l2j alebo kradne ako ostatne servre?
Ak je to stale tak.. bavi ta hrat na takych divnych ratoch.. nevyrovnana ekonomika.. totalne naprd.. vidim to tak ze vela serverov skonci v blizkej buducnosti… bez vynimok..

Michal Alexa
25. srpen 2006, 21:52

Ahoj ja sem Alexman mylsim ze ty fotky sou z Escaflowne jak jen am Antahars sem tam v party diky kdo to fotil??pls napiste na mail ted hraju na DarkAngels ted to restartuji ale potesilo me ze se kouknu na Lineage kouknu na obrazek a sem tam.Diky moc Alexman

Mikesh
19. srpen 2006, 14:08

zkuste http://l2.adtarena.net ale chce to nahrabat vic lidi jinak good server ktery ma budoucnost,jsou tam fajn lidi

Antriel
17. srpen 2006, 11:44

Zmena zlozky system—> zasah do klienta—> nelegalne.

rick97
17. srpen 2006, 10:27

Lineage-2.cz nebo Luckyage.cz Vás zve k zarání této skvělé hry
Hra ke stazení ftp://ftp_lineage-2_cz:ftp@ftp.lineage-2.cz/L2_C4_Installer.zip
system pro hru http://luckyage.cz/download/system.rar
po instalaci pouze smazat slozku system a rozbalit do ni naší a vytvořit si učet zde
http://luckyage.cz/index.php?article=34
Full C4 areas/mobs ][ Auto-SS ][ 3rd class ][ Subclass system ][ Dye ][ Olympiad ][ Fishing ][ Hero system ][ Lag free ][ L2 Retail ][ Rate 1x all
HardWare: 2x Atlon 64 4800+ X2 16 Gb Ramm OCZ Windows 2003 and Mssql 2005
No donations

KURYR
17. srpen 2006, 01:05

HRAJI L2 A JE TO SUPER.
A JESTE DLOUHO BUDU.
ZDRAVIM VSECHNY ZAVYSLAKY.
CABAS

Johnyz
16. srpen 2006, 10:55

nemáš správné kodeky nebo je to pro hluchoněmé ... krom toho to tu nepatří

JoeHahn
16. srpen 2006, 10:10

PORADÍTE PROSÍM ?
Stáhla jsem si z www.torrentz.com film Adaptace, ale nejde mi zvuk. Jde to nějak udělat, aby šel? Poraďte prosím. Pište na mail. Děkuju moc.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací