Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 727×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Antriel
16. srpen 2006, 09:50

Mam otazku na tenfree ofic C4 co mate :D vsetko legal? neni to ukradnuta C4 beta s total bugmi… pouzivate ofic zakupeny soft na DB a platite kazdy mesiac prachy?

Som zvedavy ako dlho potrva kym padnu vsetky a zostane len FL : )
davam tomu tak rok…

Majkl
12. srpen 2006, 13:13

Server postaveny na stejnem principu jako crystal a ma i stejne stranky koukněte sem http://webplace.no-ip.org/valakas/news.php
10x rates adena 14x

Suprvirus
10. srpen 2006, 11:26

Mohu ti dát za pravdu, Crystal je sqlej, ale ted to tam trochu pokulhává :(.

Fallen.D.Angel
9. srpen 2006, 14:11

Zapomněl sem na nejdůležitější věc, NEEXISTUJE TAM DONATE, takže se neexistují hráči co přijdou, koupí si best vybavení a pak machrujou.

BTW druhý super server který mám do teď rád je www.l2crystal.cz sice běží na javě, ale takový admin jako tam, nikde jinde neexistuje. Rate 8

Fallen.D.Angel
9. srpen 2006, 14:07

Hraju už taky pěknou řádku měsíců, a stále sem hledal kvalitní server.

Výsledek? www.luckyage.cz (dříve bad dreams) teď se spojili, a co to vzal do rukou rick tak to de (narozdíl od cloxových dob) od pěti k desíti. Nebudu chválit, kdo chce se podívá, myslím, že o forum se staráme dobře, v problémech dycky poradíme, bugy vypisujeme a netutláme (některé dokonce i občas řešíme ;)). Jen jediná věc některým vadí, to, že to jede pomalu jak oficiál (jak říkám, je tam několik chyb), vše tam funguje (odzkoušeno – fishing, falling damage, CP, ofic nastavení statů, ofic spawn, drop, neodskoušeno vše ostatní) a hlavně RATE 1X. Jinak GL’n’HF česká scéno.

Suprvirus
8. srpen 2006, 22:51

Zkuste tento:
http://l2.antik.sk/
Novej, bezi pouze 3 tydny teprve :)

Jonny Storm
8. srpen 2006, 20:31

Lineage 2 je naprosto genialní a úžasná hra troufl bych si říci že nejlepši na světě!
Zezačátku když mi to kamoš ukázal tak jsem si jen říkal co je to za P———u pusťte mě k WoW ale pak jsem poznal že WoW v grafice a jinejch věcech nesahá ani pokotníky (nechci urazit hráče WoW)
A Souhlasím že http://l2.darkangels.cz je nej CZ servr
Tak čau ve světě L2 C4 :)

Antriel
5. srpen 2006, 21:36

Info kludne aj sem.. nac email..
Wipe nebude… donate neni.. server stabilny ako len moze byt.
Klanov dost.. aj vojny.. pocet hracov stale stupa.. zachvilu bude 200+
Wipe bol nedavno ale uz sa zacinaju stavat B armory takze docela dobre…
najlepsia je ale ekonomika.. je ako na office.. lacny matros.. ss totis stoja 2x viac podla rate 2x..
Proste naj server na dlhe hranie.. nehrozi predrazenie veci koli predostatku adena..

Josinori
5. srpen 2006, 21:02

To Antriel – muzes hodit nejak pdrobnejsi info na nagahs@email.cz?? Jsem tymovej hrac, zkusenosti mam – nejake doporuceni, vize do budoucna ( wipe ), klany apod?? Dik.

Antriel
5. srpen 2006, 19:42

High rate ja naozaj nanic.. casom nato dojdes sam.. jednu komunitu.. jeden klan.. a stale.. v tom je ta krasa…
Skus FL aspon na mesiac.. je to vacsia sranda ako high rate..

Josinori
5. srpen 2006, 17:25

Ja muzu jen NEDOPORUCIT server Dark angels. Sel jsem tam po padu Dark Age, stravil jsem tam 2 mesice. Celkem jsem si uzival na HR serveru ( rate 25x ). Jenze se tam vzbourila donatorska klika z LR serveru a nejak to vypada, ze se HR uzavre + je tam spousta problemu a obvineni hracu na protezovani nekolika alinci jednim adminem, co tam hraje. Nejedna se o par nespokojencu, ale o par desitek nespokojencu – vetsine z nich je momentalne na server zakazan pristup. Dark angels je super stabilni server, ale pocitejte, ze na vas budou admini testovat zmeny a budou se chovat trochu despoticky.

PS : nevite nekdo, kde bych nasel seznam ceskych serveru?? Chci tak rate mezi 10-50x

PhinX
3. srpen 2006, 15:03

The best of the czech servers:

L2.Stonehenge.sk

Damy a panove, hraci a hracky.Pokud vas tato hra zaujala, zahrajte si ji ZCELA zdarma na nejlepsim ceskem serveru Stonehenge. All rates-3x, C4 a hlavne aktivni a pracovity Admin, ktery se o svou komunitu hracu stara. Prijdte a uvidite sami….thx. HF

Antriel
2. srpen 2006, 15:50

nenapise.. ak tak tak neni moc z coho vyberat.. aby som to uviedol na spravnu mieru.. po pade DA isli ludia na Fenix, Lucky Age, Bad Dream, Dark Angles a FL.
Lucky Age a Bad Dream sa spojili.. zostava FL, Fenix, Lucky Age a Dark Angels.
Fenix upada… ako vidis v predchadzajucom prispevku.
Lucky Age sa asi tiez zruti uz ked sa spojili tiez vela ludi ide knam.
Dark Angels je fakt sux server. Su rozdeleny na 2… High rate a Low rate.. vsade hra okolo 200 ludi.. pricom maju raty na adenu 2x viac ako na exp. A preto sa ruti ekonomika… smeruje to ku wipe. Maju zakazane PK a podobne “pravidla”. Proste Sux.

Ostatne “serveri” co stiahli l2j a po nieviem kolkatych pokusoch spustili server sa moc neuchytia.
Nebudem tu teraz pisat co z toho vypliva. Len som zhodnotil situaciu.
Ludia co hraju na Dark Angels su ludia co nechcu hrat ale chcu byt “naj”. A to neni hra. Hrat sa ma pekne pomaly s chutou.
Inak na vacsine serverov okrem FL je donate.. zaplatis.. mas… a nikde neni uz predtym spomenuty consuables rate ktory drzi ekonomiku.

Johnyz
2. srpen 2006, 15:30

výborně, tak jsem si představoval stručnou charakteristiku serveru. Když to takhle napíše každý, pak teprve bude z čeho vybírat.

Antriel
2. srpen 2006, 15:18

Tvoj email? :)
inak to pisnem aj sem…
vse je na wiki na www.forbidden-lands.sk
a co sa tyka toho co je naviac.. ze je to server bez wipe.. rate nastavene na bezva ekonomiku. Proste super hranie ziadne 10×14x raty.. to ma pak len vela adena.. a B armory stoja tolko ze novacik si ich nemoze dovolit.. proste sux… FL ma aj consuables rate takze ss stoja 2x viac takze je to presne ako ofik co sa ekonomiky tyka… hracov je tam tak 150+ ale stale stupa…
eventy admini nerobia lebo nemaju cas.. ale o server sa staraju vzorne.. mame aj prve GM uz.. najst dobre GM je tazke… dlho sa hladalo.. ak pride viac ludi myslim ze je otazka tyzdna ukecat adminov na pravidelne eventy..

Johnyz
2. srpen 2006, 14:18

a pokud chcete udělat svému serveru menší reklamu, napište mi email s popisem serveru, jaký máte HW, jakou konektivitu, kolik hráčů, co eventy atp. A především, čím se liší od jiných serverů, co si myslíte, že má navíc atd atd. Je možné, že o vás napíšeme alespoň bleskovku.

Johnyz
2. srpen 2006, 14:14

nespamujte tu ten valakas, každý kdo chce najít server, si ho najde a nikomu nebude nic platné, když tu bude 10x odkaz na stejný server.

Majk
2. srpen 2006, 14:04

http://webplace.no-ip.org/valakas/download.php
10x xp 14x adena atd atd :)

Gothi
2. srpen 2006, 12:17

hledam nejaky dobry servr kde mohu hrat zdarma krome fenixe pls poslete mi odkaz na stranky
gothi@seznam.cz

WTF???
1. srpen 2006, 21:17

bezte na dragon…. a méte to

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací