Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 728×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Antriel
1. srpen 2006, 10:37

lol.. top 200.. nahrnu sa tam rusaci a podobni ludia a server padne skor ako bude mat dost hracov ;)
FL rulez.

Majkl
31. červenec 2006, 23:05

rozjíždí se novy česko-slovensky servr. Lidi plz skuste ho :) je celkem cool ale zatím malo hračů a potřebujem vote do top 200 :)

Pokahontas
31. červenec 2006, 23:03

webplace.no-ip.org/valakas

nice server :) :) :)

warp
30. červenec 2006, 17:24

No ricku ricku :) To že ji clox někde za nějakou částku údajně koupil, ještě nemění nic na tom, že kradená je. Vydavatel NCSoft ji soukromým subjektům nelicencuje. Ty pohádky o 300k Kč si nech taky od cesty.

Antriel
29. červenec 2006, 18:46

pojde na 100x rate ak chcete aby vas hra za mesiac prestala bavit… high rate sux.

Taek
29. červenec 2006, 17:17

pojdte na 100x rate

www.lineage.czweb.org/

Antriel
27. červenec 2006, 08:51

Aj tak to bude stale C1 jadro :P lebo C4 nepustis lebo to este nikto necracol a vravim.. je to bugnutejsie ako l2j.. kolko pokusov este budes mat? najpr. “vlastny” l2j (LOL) pak kupeny official… XD a teraz kupena C4… vies komu to mozes kecat.. NCSoft nema dovod pustat ofik jadro niekomu kto to bude davat takmer zadara… (donate mate snad vsade len na FL nie)
Inak co citam tie fora… dost sa smejem… hlavne ako si vy “admini” odporujete v tom co hovorite :D

rick
27. červenec 2006, 00:20

pokud ma evropsky oficial vice chyb nez l2j tak ano :D a kradena? našetři si na visa verzi od vyvojářu za 300k a mužeš jí mit taky

Antriel
26. červenec 2006, 15:00

http://www.forbidden-lands.sk/viewtopic.php?pid=9727#p9727

nieco o tom od niekoho kto sa v tom vyzna a vie o com hovori ;)

Antriel
26. červenec 2006, 14:57

nechcem vam kazit zabavu.. ale to je slohnuta beta ktora ma este viac chyb ako l2j… a dalej staci dvihnut telefon a admin ide do basi… dakujem nehram na shit serveroch .. vbral som si najlepsi a tym je FL.

rick
26. červenec 2006, 14:16

luckyage.cz
full oficial C4 server zdarma nevěříte -uvěříte

Antriel
26. červenec 2006, 09:15

ftp://l2clientdownload.lineage2.com/Chronicle04/L2_C4_Installer.zip

tu stiahnes L2C4… pak postupuj podla navodu na http://www.forbidden-lands.sk/wiki/lineage_2/new_player_guide/getting_started/installation

tesim sa na noveho hraca :)

to stahovanie obcas nejde ked ho stahuje moc ludi naraz… takze treba cakat.. alebo najst niaky iny link… cez fileplanet.com abo take daco..

Koga
26. červenec 2006, 06:56

A z toho www.lineage2.com to L2_C4Instaler je hra s chronicle4??,

Antriel
23. červenec 2006, 13:14

Mimochodom ak sa rozhodujete medzi servermi nedajte sa zlakat na take ako su fenix.. baddreams a podobne.. vela tieto serveri nevydrzia… bud to admina prestane bavit alebo su tam veci ako “daj 1000SK dam ti vynikajucu zbran” a podobne… na Forbidden Lands nic take neni.. Su tam dobre raty aby sa dalo hrat a vynikajuca ekonomika takmer ako na oficialy.. proste jedine miesto kde sa da dobre zahrat… jedine co tomu chyba su ludia.. teraz hra cez 150 ludi.. ale bude to stupat.. casom snad bude aj tych 1000 na kolko je server stavany ;)

Antriel
23. červenec 2006, 13:10

L2 sa nekupuje… stiahnes ho na www.lineage2.com—> je to zadara.. hrat musis na neoficialnych server kde je to zadara.. napr. naj server na SK/CZ je www.forbidden-lands.sk dojdi a tam sa vyriesia tvoje problemy..
Fobidden Lands je najlepsi ;)

Koga
21. červenec 2006, 19:16

Ahoj nevite pls z jakyho ceskyho serveru se da koupit Lineage2?????

ozzy
20. červenec 2006, 16:26

no nic já už hraju(konečně)
a hraju teprve 2 dny a mám 39 elven knighta…

jarda
19. červenec 2006, 21:08

jaka stranka na registraci na lineage2 pls

ozzy
18. červenec 2006, 15:18

jo a z fileplanet je to za prachy ne?....

ozzy
18. červenec 2006, 12:11

no pravěže na oficialních jsem byl a tam jsem to stáhl ale chyběli tam soubory…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací