Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 753×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Johnyz
18. červenec 2006, 09:29

link najdeš normálně na oficiálních stránkách lineage2.com, protože klient je volně ke stažení

Johnyz
18. červenec 2006, 07:56

kdo ví co to taháš. Já to sosnul z fileplanet a napoprvé jak paja

ozzy
18. červenec 2006, 01:36

zkrátka jsem stáhl C4 client a je to poškozený soubor zkoušel jsem to ztáhnout odevšad ale nic pořád to stejný... =´((

ozzy
18. červenec 2006, 01:10

nee chci si taky zahrát ale stahnu c4 client a nemám tam setup….. pls help

Bahamut
16. červenec 2006, 17:50

www.lineage2.cz bylo přesunuto na jiný web >>> www.ratafak.net

Jakub
16. červenec 2006, 14:45

Ahojte,taky chci rozjet vlastní server,nevíte někdo prosím vás jak je to možné nebo jak se postupuje?děkuji za odpověď na EMAIL.

ShadowCZ
15. červenec 2006, 14:48

nej server http://www.forbidden-lands.sk/

Iceman
26. červen 2006, 16:19

je bad dreams free

Sparhawk
23. červen 2006, 10:03

Pojdte na Baddreams :))) nej server co znam ….. zadne pos… DA nebo Dkplech …..

Na serveru se pracuje ale muzu vam rict ze uz sem byl ve hre a krasnejsi a vybalancovany server jste jeste nevideli !!!!!!!

cHUMP
22. červen 2006, 18:40

bUDTE POZDARVENI SLOVUTNY VALECNICI I VY PRSKAVKY STAVTE SE NA SERVERU ICEONLINE!!!NEBUDETE LITOVAT!!!

Czyp
21. červen 2006, 19:10

l2.stonehenge.sk NEJ SERVE NA LINEAGE !!!

GrimCZ
20. červen 2006, 17:21

Ahoj, zajímalo by mě, jak jsi rozjel vlastní server. Už dlouho hledám návod a nikde na to nemůžu přijít. Jedná se mi jen o to, že si chci u nás na vesnici rozjet server jen v rámci naší WIFI. Je nějaká možnost jak na to??? Prosím poraď... Děkuji

Tewet
20. červen 2006, 13:51

Za rok co L2 hrajeme jsme vyzkoušeli spoustu serverů a musím říct, že na český bych už nikdy nešel. Jednak nemá smysl hrát na serveru, kde neni online více jak 300 lidí, jednak jsou povětšinou špatně nastavené, plné chyb a nebo důležité věci jako manor systém, seven signs, rybaření a další úplně chybí. Především ale mají české servery úplně neskutečné adminy, kteří buď protěžují pár kamarádíčků a cpou jim nejlepší zbraně, zbroje, peníze, nebo si na serveru hrají na bohy a hráči nesmí ani špitnout. (lidé uprchnuvší z darkage a stonehenge vědí)
Proč to píšu? Hrajeme na cizím serveru, skvěle nastaveném, se spoustou lidiček online, můžu si cvičit angličtinu s cizinci, nevytáčí mně admini, funguje seven signs, rybaření, noblese, heroes, olympiad…
Takže pokud máte zájem, náš klan

Capart
16. červen 2006, 14:35

Prijdte budete vitani.
http://www.chaosland.cz/

SirCaslaw
9. červen 2006, 11:38

Nejlepší server na světe—-> www.forbidden-lands.sk

mitos
9. červen 2006, 09:28

hladam cestinu na lineage2 prosim kto ju najde nech mi na icq 227 103 266 odpise kde je dakujem

MadT
7. červen 2006, 11:48

Zdravim, kdo si chce pěkně zahrát Lineage 2, přijdte se podívat na server: http://l2.stonehenge.sk. Je to český(umístěn v Čechách)/slovenský(Slovenská doména :-) server.

Já tam hraju už asi půl roku a s tak skvěle běžícím serverem jsem se ještě nesetkal. Pokud je restart(update serveru): cca 5 sekund a server je znovu v provozu. Na fórum napíšete chybu, kterou jste ve hře našli a za pár dní je to opravené...(někdy hned druhý den).
Někteří lidé nemají rádi admina. Jeho konverzace s lidmi je opravdu zvláštní.. ;) Je prostě svůj… Většinou nadavájí ale jen ti, co se nechovali na serveru slušně a dostali ban. Ale to jak se stará o server a kolik času mu věnuje…to se jen tak nevidí..
Jak nainstalovat a spustit hru najdete na l2.stonehenge.sk v sekci download…
Přijdtě se podívat a zvětšit naši herní komunitu, čím víc lidí, tím lepší hra…(server to zvládne).

senior
29. květen 2006, 16:09

XP-3,SP-3,DROP-4,SPOIL-5,ADENA-5,tak toto můžete mít když zajdete na ttp://www.lineage2-nf.ic.cz/

kevin
29. květen 2006, 11:39

Chcete si zahrat na fakt dobrym servru s docela slusnejma ratama .
Vice zde http://sanctuary.ic.cz/

elorn
28. květen 2006, 09:42

Hral jsem l2 c3 na carnage fakt husty ale c4 mi slibil kamos ale byli vadny ted stahuju c4 a us se nemuzu dockat mam elfa kouzelnika na72lvl

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací