Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 754×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

il3w4r
20. květen 2006, 21:08

web na lineage.cz pojede asi v pondeli

Suprvirus
18. květen 2006, 08:51

Bavil jsem se s jedním z adminů Lineage.cz a říkal, že kolegové přeinstalovávali server a měl by jet asi do 5 dnů od vypnutí, jinak mne odkázal na forum.lineage.cz. Bohužel i on nic přesnějšího nevěděl.

Prnys
16. květen 2006, 16:42

Čauky lidičky, nevíte někdo prosimvác co je se servrem Lineage.cz???? už od soboty nejede a nejdou i jejich stranky :-(( Pleas

Hecker
15. květen 2006, 10:37

lidi prosim vas nemuzu na dark engels otevrit hosta pls muzete mi ho poslat na e-mail fugas.com@seznam.cz diky

Suprvirus
15. květen 2006, 08:03

servery jsou na hopzone.net, žádný český s rate 1000+ neznám.

Hecker
15. květen 2006, 06:07

lidi uz ste nekdo nasel ten server s highrate 1000+

Johnyz
14. květen 2006, 20:05

no protoze brouzdáš na stránkách oficiálu, free servery tady tohle nevyžadujou

Tomáš
14. květen 2006, 12:36

no ale jmenuje se account key a potrebuju ho k zalozeni uctu a ten account key musim zaplatit neakou VISA kartou a me je teprve 13 let :(

Johnyz
14. květen 2006, 11:36

nevim co mas za verze, ale ja jsem nikdy zadny klic ke hrani nepotreboval, mrkni se po serverech co jsou tady v komentarich a tam je navod jak hru nainstalovat, spustit a hrat free

Tomáš
13. květen 2006, 13:49

ja jsem ho nasel ale stoji neaky prachy ale chtel bych ho sehnat zadarmo ale nevim kde poradte nebo ho poslete na muj e-mail diki cuss

Hecker
13. květen 2006, 13:07

jj pls nikde ho nemuzu najit

Suprvirus
13. květen 2006, 08:40

Jakej klíč?

Tomáš
13. květen 2006, 07:39

Ahoj nevite kde stahnu ten klic ke spusteni Lineage2???? prosim poslete diki :)

Suprvirus
7. květen 2006, 13:55

Co si představuješ pod pojmem nejvyššíma? 1000x a více?

Hecker
6. květen 2006, 15:17

pls poradimi nekdo ceskej sever na lineage 2 s nejvyssima ratama

Anethka
5. květen 2006, 18:23

Lidi lidi lidi…..:_)))
Souhlasím s vámi úplně ve všem….L2 byla , je a určitě ještě dlouho bude..ABSOLUTELY BEST GAME….WoW jw totál nanic…Je pro školáčky….Mně je už 26 a L2 pařím už přes rok.Prošel jsem chronicle 2 , 3 , a skončil u 4…Jediný co vám mohu doporučit.je Evropský free server WWW.Uo-Eckholon.de hraje tam pomalu celá Evropa :-))od čechů až po rusy…Žádný bugy, stupidní admini ani GM a pravidelný...a hlavně účinný update…a někdy i 2000 on-line…rate 10×10x 10x Jenom noob může bejt unešenej ze serveru, kterej sice maká, ale v Giranu na náměstí potká za celej den 10 postav.Tady pomalu Giranem ani neprojdete.Klanové a ally války jsou tu samozřejmostí....Je hezké, když v CS ůtočí 20 postav…ale když jich útočí 300——-je to prostě mazec…toť vše

Morag
4. květen 2006, 22:55

pokud muzu doporucit best server s raty 1x tak je to tenhle http://www.lineage.cz/ jo a C4 se da stahnout bez problemu tady http://www.filemirrors.com/search.src?file=L2_C4_Installer.zip&size=2487262696

Suprvirus
30. duben 2006, 15:39

No jó, ale zase 10x drop :(, to už je moc, za 2 měsíce nebude co dělat a každej hráč tam bude mít 3 postavy :(. Ekonomika nebude žádná....

Johnyz
30. duben 2006, 10:27

no mrknul jsem na ten foxadams.cz. Zatim jsem tam viděl ve statusu 4 online hráče, takže GM banovat asi nebude (doteď bude rád za každou ovečku, která u něj bude hrát) a všude se za nechávání lootu na zem pomalu střílí, protože to pekelně zatěžuje server.

Arwen
29. duben 2006, 21:15

Já nevím jak vy,
ale já teďka hraji na serveru o které si troufám říci, že je asi ten nejlepší server na kterém jsem kdy hrála a to už jsem jich vyzkoušela hodně a ne jenom ty české. Rozjel se tu nový český server který je pro mě naprostou jedničkou. Úpravy které se na něm provádí mají logiku a díky nim je tento server dokonale vyvážený. Navíc jen tu super GM tým který se chová lidsky. Dá se s nimi komunikovat tak nějak normálně a když dají nějaký ban tak to už musí být něco. Ne jako na jiných serverech kde dostanete ban za každou blbost třeba když odhodíte nějakou věc na zem :-))))). No nic udělejte si názor sami: www.foxadams.cz

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací