Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 755×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

clox
7. duben 2006, 10:18

Bad Dreams z kurveni se dostal do velikyho + pridte zkuste sami uvidite poznate peknou krasu serveru …

Suprvirus
6. duben 2006, 11:46

best je ten polskej existence. Hraje tam denne 400 hráčů, což je maximum. skvělá ekonomika, bomba hráči. Jediné mínus na tomto serveru je, že byly pozastaveny nové registrace účtů.
Oficiální stránky existence

Robocop
6. duben 2006, 10:08

Taky hraju uz pekne dlouho tuto skvelou hru … momentalne jsem na L2 Crystal serveru … http://l2crystal.no-ip.org

Mytitel
6. duben 2006, 07:57

Lineage je naprosto úžasná věc. Zaujme vás svým kouzlem hned napoprvé, když do hry vstoupíte a získáte pár levelů. Posléze si koupíte lepší zbroj a postupem levelů vzhůru začnete uvažovat o tom, že by to chtělo po boku více lidí...tak se snažíte najít clan a když ho konečně najdete a máte štěstí, dostanete se k tomu co je podle mě vrcholem všeho – Castle Siege (dobývání hradu).Věřte nebo ne, ale udělá to s váma hodně, když se dostanete do středu armády čítající třeba 50 až 100 bojovníků obléhající hrad, golem velký jako panelový dům vyvolaný vašim spolubojovníkem se opírá ohromnýma rukama do hradeb a snaží se je zničit….na hradbách lučištníci, kteří se snaží složit každého kdo se přiblíží na dostřel a najednou na vás ze zálohy zaůtočí početná znepřátelená armáda!!! V tu chvíli nevíte kam se vrtnout, vzrušení narůstá, najednou se rozhodnete a vrháte se mezi stovku nepřátel a řežete to kolem sebe hlava nehlava :) Kdo si nezažije tohle vzrušení, jako by nikdy pořádně nehrál to mi věřte. Já osobně hraji na Darkangels a jsem nadmíru spokojený s tím jak tenhle server zvládají...osobně sem pár serverů prošel a tento můžu vřele doporučit i z toho důvodu, že v C4 již není tak vysoká rate a musíte se opravdu snažit, aby z vás byl vážený člen některého z renomovaných klanů.

Archii
5. duben 2006, 14:49

zvu vsechny pohodove lidicky kteri si chou zahrat tuhle hru tak web je www.l2.adtarena.net
tam se dozvite vsechno podstatne hrajeme C3

Lammi
1. duben 2006, 20:18

Pokud máte jen trochu možnost, hrajte na oficiálním serveru. 500Kč není tak mnoho, když uvážíte, kolik času u L2 strávíte (a nepřímo tak ušetříte … kdo sedí u L2, nezlobí v hospodě :). Free servery, i ty nejchlubivější, mají z CH4 jen zbraně a oblečení, a upřímně, čím více se admini těchto serverů snaží hru ozvlášnit a přiblížit oficiálům, tím je hra nevyváženější a zabugovanější. O tom, že nemáte jistotu, jestli bude server offline hodinu, den nebo už navždy nemá cenu ani psát, to chápe asi každý.
Pokud si ale už nedokážete představit hru na serveru s jedničkovými raty, pak jediná opravdová volba je l2extreme, kde mají aspoň slušný HW,a kde si můžete připadat jako doma, čechů je tam totiž dost, a loví si je kdekdo :)

Wetrix
30. březen 2006, 14:24

Zdravím, chtel bych poznamenat par narazek na Lineage a servr DKtech. Takze, nejdriv nazor cloveka s nikem BUBUBU (3) ten se domniva ze Lineage je naprosta cituji “debilni hra”, muj nazor je, a to bez nadsazky ze neexistuje hra lepsi nez je lineage, o to co tyce zabavy, hratelnosti, graficke stranky, je sic pravda ze ma krapek vetsi HW naroky, ale na dnesnich PC to neni problem, a pokud chcete hrat kvalitni hry, tak i nutnost, srovnavani WoW a lineage, no nevim, ale WoW sem hral asi 10 minut, pak sem to bleskurychle mazal, nema ani zdaleka takove moznosti jako lineage, nemluve o tom ze v Lineage si muzete i osvojit svojeho Peta, (mensi vyvolany kamarad ktery vam verne stoji poboku jako napr. vlk nebo i Drak ktereho doporucuji, da se na nem pozdeji jezdit a par vyvolenym se muze podarit ho dostat i do vzduchu :)) s Nastupem C4 by mely dalsi Peti pribyt. Dale jak rekl, ze WoW hraje nekolik xxx lidi na celem svete, no ja nevim, ja myslim ze to nebudete hrat na nekolika desitkach servru ale jen na jednom, takze je jedno kolik lidi to hraje na celem svete ne :). No, ale je to jeho nazor, jen si myslim ze by tim svym nazorem nemel tolik odrazovat lidi, kdo ma moznost a neskusi to, urcite prohloupi, mluvim z vlastni skusenosti, hraju uz L2 pomerne dlouho, cca neco pres rok a to na DKtechu !! Tim se dostavam k tomu co napsala Katka (5), ano, DK je sice dost casto Down, bohuzel to bylo zavineno vadnym HW, navic DK je free servr, a je to rozhodne jeden z nejlepsich, co se tyka darkangels, je sice trochu min bezproblemovej, ale zato pekne zabugovanej, a ne zrovna malo. to je asi vse co sem chtel dodat, a sory za diaraktiku, nejsem zvyklej s ni psat :))

DeDe
25. březen 2006, 00:10

Paradni cesky / slovensky Lineage 2 server je na http://l2.stonehenge.sk

Bezi na C4, nikde zadne bugy, skvely admini a zadna korupce – nikdo si nemuze za skutecne prachy kupovat vybavu ve hre jak to je smutnym zvykem vsude jinde … hraje tam hodne lidi co jsou znechuceny odjinud, nejoblibenejsi server +++

DeDe
25. březen 2006, 00:09

Paradni cesky / slovensky Lineage 2 server je na “http://l2.stonehenge.sk”http://l2.stonehenge.sk

Bezi na C4, nikde zadne bugy, skvely admini a zadna korupce – nikdo si nemuze za skutecne prachy kupovat vybavu ve hre jak to je smutnym zvykem vsude jinde … hraje tam hodne lidi co jsou znechuceny odjinud, nejoblibenejsi server +++

Suprvirus
17. březen 2006, 11:21

máš ICQ ?? napiš na 72978659

SmallLion
17. březen 2006, 10:11

Ale ja mam prave ze C4 ale ja chci jestli bys mi neodeslal server.

Suprvirus
17. březen 2006, 09:51

Hele, když nevidíš postavy, tak máš špatnej patch nainstalovanej. Máš jen C3 a proto je nevidíš, buď si stáhni celou C4, nebo si udělej upgrade z adresáře po netu.

SmallLion
17. březen 2006, 09:35

Hele tedka posledni vec prosim napis mi nejakou stranku serveru kde ty hrajes a kde ten opravny patch muzu najit.

Johnyz
17. březen 2006, 09:12

ad mizení postav – tohle jsem viděl akorát 1x a bylo to způsobeno špatným patchem (system adresářem). Hošani od serveru vydali nový opravený a bylo po problému.

SmallLion
17. březen 2006, 08:39

A vis taky proc mi nejsou prosim videt ty postavy? Hele ja mam tohle AMD Athlon XP 2000+, 1.67 GHz, 768 MB RAM, takze by to mozna mohlo byt mim pocitacem ale radsi se zeptam tebe.

Johnyz
16. březen 2006, 20:37

Tohle delal tusim polsky a to diky tomu ze daval k dispozici spatnou system slozku. Zkus jeste jiny server a jestli ti to bude delat porad, tak to vidim na reinstall hry (staci spustit setup.exe a dat repair). Jo a vetsinou se ma lineage spoustet pres l2.exe v system slozce, ale to uz je na kazdem serveru, jak si to zaridi.

SmallLion
16. březen 2006, 20:26

Ahoj hele Johnyz ja bych se te potreboval jeste na neco zeptat uz mi to funguje vytvoril jsem si uz postavu ale kdyz dam START tak mi to tam nacita ale pak mi to najede dolu a napise mi to nejakej CRITICAL ERROR a ja nevim co to je prosim nevis to nahodou ty? A jeste neco nejsou mi videt postavy prosim porad mi s tim co s tim mam. Diky

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
15. březen 2006, 18:07

každý server má svoje forum kde ti mohou poradit, ale ve stručnosti se asi jedná o toto:
účet sis mohl vytvořit, ale je důležité stáhnout si složku system onoho serveru a pak chtějí většinou ještě soubor hosts, který obsahuje rovněž ip serveru. Takže doporučuji hledat na serverových fórech, každý to má trošku jinak. A vřele doporučuji tento n1 server .
Pokud ti to nedělá opravdu nic, tak je server offline. Proto se podívej pořádně dolů jestli ti to náhodou nepíše, že má špatné heslo nebo account (v tomto případě se připojuješ na špatný server[většinou starý kde jsi hrál anebo oficiální kde tvůj účet neexistuje] anebo heslo,account nesouhlasí)

SmallLion
15. březen 2006, 17:36

Ahoj ja bych potreboval poradit.
Ja mam L2 c4 a kdyz to spustim tak to po mne chce nejaky IP a PWD a at tam napisu cokoliv tak se nic nestane pls poradte jak si to mam zprovoznit ja to moc a moc chci hrat jinak jsem si vytvarel ACC na nejakych serverech a i kdyz tam do toho napisu svoje jmeno a heslo tak stale nic takze kdo vi co s tim mam tak at to sem napise. Predem dekuju

garkin
12. březen 2006, 20:40

1x je praveze hratelne pre hardcore hracov, pre pravych roleplayerov, takze tak ;]

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací