Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 730×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

polaja
22. listopad 2008, 21:26

LA2 je fantasticka hra? a kdo rekne ze ne:D

charly
21. listopad 2008, 15:49

jedny z fakt dobrych serveru jsou servery ADT , super lidi možnost vyberu z 2× 15× 150x ratu , a schopny Gm team tesime se na Vás www.l2.adtarena.net

ondraelita
13. listopad 2008, 10:34

je to blbovina world of warcraft je lepsi hrajetam vice lidi lineage debilovina

Suprvirus
12. listopad 2008, 20:55

Ale neni tam autoloot :-(, coz je skoda

Teallc
12. listopad 2008, 08:57

Super najnovsi free server fungujuci na

Gracia Part II

4x rate , non donator

/iceonline.eu/

jj
11. listopad 2008, 16:49

WoW je zabava. Ked ta omrzi jedna cinnost, mozes robit inu. Exp, grind, professions, money making, battleground, arena, instances, raids
L2 je zabava iba vynimocne. (siege, rb, events, pvp na vysokych lvl). Drviva vacsina hry je o farmeni. Nekonecnom jednotvarnom zabijani lahkych mobov. Ziadna specialna taktika, proste nuda. Vo wow mozes vylevelit rychlo, ked vsak chces mat dobry equipment, musis sa snazit. Vytrenovat sa, chodit raidy/pvp. Wow je po stranke hratelnosti a prepracovanosti minimalne o triedu vyssie. Boti vo wow takmer neexistuju. Nie preto ze by sa nedali urobit, ale preto, ze ich nikdo nepotrebuje. Hra ich bavi taka ako je.
Btw hram L2 na www.l2elixir.com dovod preco nehram wow je ten, ze tam uz nikto znamy nehra.

Suprvirus
7. listopad 2008, 18:46

Nepleteš si pojmy s dojmy ? Toto je článek o L2 a ne o WoW

delle gm
6. listopad 2008, 23:23

zdr lidi podte na as servr nove zalozeny pls potrebujem tam dostat lidi http://wow.czechgamer.com/index.php diky moc

Stifmajster :-)))))
2. listopad 2008, 22:39

Ahoj všichni hráči Lineage. :) Doporučil bych vám servery www.onlinegamers.cz, kde jsi mužete stáhnout i L2 klienta. Já hraju na Dark Elmore, ale doporučuji všechny servery na onlinegamers. :) Tak at se vám hezky hraje Bye! ;-)

Suprvirus
30. říjen 2008, 00:23

Zajdi si na ten server, kde chces hrat, musi tam nekde byt odkaz na stazeni verze

Lumca
29. říjen 2008, 07:43

hosy pls jak sy stahnu kamael nebo Dark elmor c4 l2::

Suprvirus
28. říjen 2008, 18:21

Hral tu nědo na Escaflowne ? Bobina tu na něj dala totiž odkaz :-)

Suprvirus
26. říjen 2008, 22:40

Hehe, není to už nějakej postarší kousek ? Poslední verze je, myslím, Gracia a ty tu ještě strašíš s Interlude :-))))

Hupcaca
26. říjen 2008, 19:28

Chtel bych vas pozvat na server HellForge-Interlude

Server neni L2j a ma rate 6x na vse …PT rate je 1,25x ;)
Ochotna GM pomoci a super komunita
RB dropy chance 3x a ammount 1x a RB jewelery 1/1
Plne funkcni Subclass a noblesse Q,Castle sieges/Manor system a Herb system

www.united-games.cz/lineage2 prijdte se na nas podivat ;)

bobina
17. říjen 2008, 17:58

zvu vas http://www.wowczech.cz/ nove rozjety .lidi skveli tak se pridejte

Nozdormu
13. říjen 2008, 11:11

NOVÝ SERVER !!!PHOENIX!!!

http://phoenix.lineage.sk web serveru
http://lineage.sk web portálu
http://forum.lineage.sk web fóra

SERVER BĚŽÍ POD INFORMAČNÍM PORTÁLEM !!LINEAGE.SK!!

Server Phoenix je LowRate Lineage2 Gracia server běžící jako server portálu Lineage.sk.

Raty a nastavení serveru jsou upravené tak, aby poskytly co nejvíce možností a zábavy hráčům, kteří si chtějí užít tuto skvělou hru naplno. Zvláště vhodné pro hráče, kteří hrají Lineage poprvé.
Časem hodláme naprogramovat vlastní módy pro vylepšení hry, prozatím je v plánu frakční mód. Náš tým se také zapojí do opravování bugů a do vývoje L2j emulátoru.

Raty serveru:
XP 5x
SP 5x
Adena 5x
Drop 5x
Party 1.5x
Pet 5x
Quest 5x

Přestupové questy:
1. přestupový quest: zdarma u event managera
2. přestupový quest: zdarma u event managera
3. přestupový quest: zdarma u event managera

Lothaire
20. září 2008, 15:49

Po delší době byl znovu spuštěn server Fehystar
Chceme hráčům nabídnout co největší požitek z hraní, a proto u nás najdete mnoho zvláštních nastavení, která na jiných serverech nejsou.

http://l2.sachiel.eu/fehystar

Server team
Administrátoři:
Kenji

Game Masteři:
Lothaire
Lila
Anubis
Qint
Tia

Změny oproti defaulnímu nastavení:*
Raty:
XP 15x
SP 15x
Party 1,5x
Adena 10x
Drop 8x
Spoil 8x
Quest 8x

Další změny:
Rychlost pohybu trochu zvýšena
Automatické učení dovedností
Vypnutý delevel
Za výrobu jsou zkušenosti
Magické kočky na přestupové úkoly
Kováři neberou recepty od ostatních
Žádné čekání po opuštění klanu a aliance
Maximální počet klanů v alianci zvýšen na 5
Z klanové truhly se dá i vybírat
Šance 2% na oběvení ducha zabité příšery
Lze bojovat ve městech, avšak je to v rozporu s Adenskými zákony
Global chaty
Věci na zemi zůstávají na zemi i po restartu serveru
Na jednom herním účtu může být pouze jedna postava
Zprovozněná geodata, lodě, voda, manor, závody, chodící npc
Rychlost stridera a wyverny mírně zvýšena
Strážci útočí na příšery, pokud se přiblíží moc blízko k městum
Trpaslíci unesou až 150 věcí místo 100
Ostatní unesou až 100 věcí místo 80
Truhla pro trpaslíka zvětšen na 200
Truhla pro ostatní zvětšena na 150
Truhla pro klany zvětšena z 200 věcí na 300
V partě dostává zkušenosti i nízký level
Trpaslíci mohou prodávat až 7 věcí naráz, ostatní až 5 věcí naráz
Mammon hlásí, kde se zrovna nachází

Těšíme se na vás!

jozefko
8. září 2008, 08:17

Ak si chcete zahrat najnovsi L2j server GRACIA , skuste tento. http://l2.global-tech.cz/

MArtin
25. srpen 2008, 12:39

kdo umi udelat interlude server prosim napsite mi na icq 388 526 553 diky moc

vrata
19. srpen 2008, 21:24

potrebuju vedet jak se to spusti nece me to pustit na tom start game jak to udelat

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací