Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 756×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Kaniball
11. březen 2006, 21:16

Jo..souhlasim s tim co napsala Katka…DarkAngels je asi nejlepsi cesky servr…dobry byl i Baddreams nez ho admini totalne zku*vili..pardon ze musim pouzivat takovy vyraz ale jinak se tomu rict neda :)
Kdybyste to nekdo zacinali hrat pisnete mi na mail a ja vam helpnu v zacatcich :)

Johnyz
11. březen 2006, 20:15

ale rates 1x :(
4x se ještě dá, ale 1x, to už je fakt nehratelné

peter
11. březen 2006, 15:51

Nový český Free server na www.lineage.cz

jste srdečně zváni

téměř kompletní C4 update – skilly, rybaření, peti, města, předměty

zcela legální hra – pouze hosts soubor

přehledné diskusní fórum a web

výkonný počítač (pentium4) a připojení na páteřní lince

Přijďte si zahrát

worlik
7. březen 2006, 20:20

caO :D hle nemas treba icq nebo msn ? jen ze by to bylo asi jednodusi a kdyz dam ze t ochci stahnout tak tam je na vyber od kud no a kdyz si vyberu tak je tam neaka blba tabulka s neakym placenim :-( a jen nehral si CS za clan sKs ?

Johnyz
7. březen 2006, 17:18

na www.lineage2.com (oficiální) je přímo odkaz download a tam je odkaz vpravo – fileplanet game download. Kdyz na to kliknes, mel bys tam byt. Jednodusejic je to tutaj

worlik
7. březen 2006, 15:06

plosim nevis presne link na to na tom fileplanet ? :) ja to tam hledam ale nenachazim :(

worlik
7. březen 2006, 15:04

ja sem to stahl z toho jak tu je ten LInk a krom toho ze sem hodinu klikal abych trefil misto :D tak se tio nestahlo cele :D

Johnyz
6. březen 2006, 23:21

jo, v dnešní době je problém stáhnout C4 klienta kvůli přetíženým ftp serverům a všelijakým sajtům. Já jej osobně stáhnul z fileplanet.com
Tam je ale docela problém, protože musíte mít registračku (kterou jsem osobně získal asi před 3-mi léty) a ještě to po mě chtělo instalaci active-x pluginu (do toho se mi vůbec nechtělo, ale byl to docela pěkný download manager). Kromě toho tam byla čekací fronta, ale celý to potom jelo pekelně rychle (asi za 20 min. jsem to měl doma – 2,4gb).

worlik
6. březen 2006, 22:59

plosiim potreboval bych jen c4 clienta ten link jak tu je je prej i s tou hrou a jeste k tomu to nejde stahnout protoze to prej stahuje moc lidi nemate neake ftp nekdo plosiim :-)

Johnyz
2. březen 2006, 14:22

v této době vychází nový datadisk pod označením C4. Z toho nejdůležitějšího se můžete těšit na nové lokace, příšerky a nějaké ty lvly navíc s novými kombinacemi povolání (multiclass).
Btw český server na C4 je třeba zde .

Johnyz
23. únor 2006, 11:38

na ceskych najdes ve vetsine pripadu rate 5 a vic. Budes muset zajit k nasim sousedum – polaci a nemci anebo se mrknout na hopzone.net kde je jakztakz nejaky prehled serveru

Lolek
23. únor 2006, 08:36

Nevite nekdo o nakem CESKEM L2 serveru->musi byt ale low rate….tak max.do 4na vsecko

Marek
18. únor 2006, 07:50

AAAAhojkiiii mysliiim ze HRA L2 je moc dobráááá tak si jíí zkuste sehnat mne je 10 a hraju za DarkElfa fakt spicka umi udelat napr….Vodnííí Vlnu Hurikaaan a tak dal:) Ale musii to byt Mystic kdo nevi co je to Mystic tak je to Carodej nebo Carodejka :) tak ahoj uz musiiim koncit paaaaaaa

gordonfreeman
13. únor 2006, 12:11

Zdravim setkych, pridte si zahrat tuto skvelu hru Lineage 2 – chronicle 4 na nas server www.ragnarok.cz

Caute a tesime sa na prichod novych hracov
A hej este jeden dotaz:Lineage 2 – C4 Clienta si mozte uz volne stiahnut na stranke http://www.lineage2.com/pds/pds_client.html

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
30. leden 2006, 10:10

2Katka:
urcite mas pravdu, ja mam to stesti, ze jsem se dokazal doslova odervat od zavislosti na L2, je to sileny pozirac casu, pokud prave nejste nezamestnani anebo s penezma za vodou.

Katka
29. leden 2006, 01:19

Par drobnych poznamek:
1. DKTECH server je uz pekne dlouho vypnuty a podle toho co koluje uz nepojede
2. pokud si chcete vyzkouset L2 mezi cechy, tak zkuste http://l2.darkangels.cz , je to asi nejvetsi funkcni server a navic ted podle zprav na foru kupuji silnejsi server pro vice lidi
3. L2 neni postaven na Jave a MySQL :) je na tom postavena jen emulace, protoze serverova cast jako takova se neda poridit, tu maji jen vyvojari a provozuji na nich oficialni servery ( http://www.lineage2.com )

Redaktor ovsem.net Tydla
13. leden 2006, 17:40

no jak koukám tak jsem povýšil na debila i když mi stále není jasné proč :-/

BUBUBU
12. leden 2006, 20:36

Tydla kecá neverte mu je to debil ta hra je naprosto uzasna skousel sem si to ale pozadavky na hardwere jsou trochu dost prehnane ve srovnani s World of Warcraft je to 7/10
WoW je lepsi na hratelnost a zaroven nema tak velke pozadavky na hardwere a taky ho hraje vice lidi po celem svete ale musi se za nej platit coz je skoda.

Redaktor ovsem.net Tydla
3. leden 2006, 22:00

Opravdu povedený článek, škoda že nehraji RPGéčka už jen na tu grafiku ta mne vždycky dostane a když se zde vzpoměl Unreal engine je to známka kvality co se týká grafiky. Takže až bude RPG ve stylu 3D střílečky a česky bude to to pravé ořechové :-)

Sejvi
3. leden 2006, 09:47

Pekny clanek… Koukam kazdy den aspon jeden clanek, jen tak dal… ;-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací