Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 743×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

lokis
12. srpen 2008, 12:06

pls je tu nekdo tak ochotny a poslal by mi program na lineage ja to stahovla 6 dnu a pak mi to napsalo ze program jmen data2.cab se nestahlo pls poslete mi to nekdo estli nekdo jo bude to nejlepsi clovek na svete kdyztka icq: 274-983-718 pls moc nechce se mi to cely stahovat znova

Johnyz
23. červenec 2008, 12:24

onlinegamers.cz jsou C4, tak bacha na to !

Onlinegamers
23. červenec 2008, 12:15

Čau hledáte super servery na lineage2?
1xrates
8xrates
25xrates
Všecky na onlinegamers.cz

markéta
23. červenec 2008, 08:20

ahoj neví prosím vás někdo kde se mám a jak se mám zaregistrovat do lineage 2

vric
10. červen 2008, 22:57

free CZ/SK server – www.vgos.cz

samot
2. červen 2008, 15:23

Mam problem chtel bych si zahrad lineage 2 ale nemuzu protoze nevim co se vyplnuje hned na zacatku proste dys hned nainstaluju a spistim chce to po me jakysi ID a PASSDEWORD nebo tak nejak a co tam mam dat nebo spis de se mam zaregistrovat ja nevim proste pls pomos piste pls na icq 474 111 083

Muf
26. květen 2008, 16:29

Zase chces pod sebe nabalovat ovecky??
Bezte uz s tim iqspamem, prosim vas, nekam…

prdolinek
26. květen 2008, 16:07

Otestujte si sve IQ zde….http://cz.iq-test.eu/?d=13398

NaruNaruTooo
20. květen 2008, 20:09

Moc doporucuju novy Interlude server ,, vse 5x rate ,, perfektni gm , skvela komunita a perfektni pohoda ! .. prijde si take zahrat a podporit tak rust serveru . : http://united-games.cz/lineage2/?q=lineage2_zaciname

andi
11. květen 2008, 17:25

je to mrte hra

Alik
4. květen 2008, 14:11

Pred par dnama spustili novej Interlude server na United-games.cz raty jsou akorat… 5-6 na vsechno :) server se doladuje ale neni to java takze ma minimum bugu, nemusi se delat (ale muze xD) druhej prestup!

tak podte hrat, server je v pocatcich takze muze kazdej neco dokazat

Arcanus
4. květen 2008, 13:11

Kamael sice vyresi bugy z minulych chroniclu, ale zase nejake bugy pribudou. Servery se starsim chroniclem (c4,c5) uz maj vetsinu bugu zafixovanych takze na dobre kamael servery si jeste chvili pockat :)

Suprvirus
23. duben 2008, 21:09

Hele, nebude už lepší aspoň Kamael ? A ty tu ještě preferuješ C4.

Davu
20. duben 2008, 09:17

Chcete neco říct? Určitě ano, špičkovej server kterej fachá na C4 je dost dobrej možná vás odradí mnoho lidí kteří mají zlaté věci to ale proto, že je na servru povolen Donate. Tet ale k hraní je to US server ale deně potkáš tak 10 čechů hraje to přibližně ... 1000 lidi. Rate je 45.
peněz tu neni hodně ale zase si nemůžeš stěžovat že málo prostě když za týden pochopíš chod hry tak se s tebe může stát hustej maník pr ty který mají zájem ať se mrknou na L2gold.org
Já osobně doporučuju už jsem hrál tak na 100 servrů ale tento je nej a doporucuju mági pro začátečníka jsou pochopitelní a silní.
později dwarf nebo warlock ty jsou dobrý na Oo-penízky. Kdyz by mel nekdo zájem a nevěděl jak sprovoznit at písne na Davu30@seznam.cz čus

SenteXxX
19. duben 2008, 16:17

ahoj vsichni prosim vas poslete mi na email stranku kde si mam stahnout Lineage 2 a pak jak to mam nainstalovat dekuju

Suprvirus
25. březen 2008, 14:32

Kdyžby někdo nebyl línej a pročetl si celé příspěvky, tak se doví o stažení legální a nelegální verze, či kde se to dá stáhnout a kde připojit. Jenom už to nikdo nečte a raději napíše další komentář ( většinou je zbytečný :( )

Kelmine
24. březen 2008, 22:19

tak L2 se da stahnou na www.gamepark.cz v kolonce lineage, je tam i podrobny popis, toho ceho musite udelat, pr. stahnout hru, stahnout soubor system, ten soubor ve hre smazat a dat tam ten stazeny, dale se staci regnout na te same strance. Nebo pro stazeni zkuste www.onlinegamers.cz

ThiefSHade
20. březen 2008, 12:23

jo lidi vi co ho chcete stahnout tak ste volove nebo l2 se da stahnout jenom oficial-takze za to platite a neoficial tak to musite si stahnout oficialni jenom musite odkliknout nejake veci abys te meli hru ale pak si musite stahnou sistem servru na kterim chcete hrat a zaregistrovat se ja je to!!!a nebo si to kup te!

ThiefSHade
19. březen 2008, 09:20

!!!!Pomoct!!!
Cus lidi mam takovi mali problem mam L2 c4 neoficial a když ji spustim tak mi tam normalne nacita je tam ramecek tam je napis lineage 2 a tipek s nejakou S kouvou zbrani pak se mi udela ramecek a pak to sjede dolu do listy a nic se mi nespusti a ta ikona znizi tak co stim??!plis pomostekdyž tak piste na
ICQ:470883430
Emal:plalek.david@seznam.cz

Hawkie
17. březen 2008, 14:57

hej lidi nevite kde se dat stahnou L2..pls odepiste…..popripadne mi napiste na icq 499213980

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací