Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 762×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

petr
1. prosinec 2007, 18:21

cus lidi hele prosim poradite mi nekdo kde mam stahnout lineage 2 interlude??????stahoval jsem uz asi 20clientu ale vzdicky mi to napise ze to nejde rozbalit nejaka chby v data2 pls poradte jak na to :) poslete mi maila :) predem diky moc

Chamonix
16. listopad 2007, 17:22

cafte ludia, plz dajte niekto link odkial stiahnem L2 C4,cem skusit hrat L2 lebo kamosi vraveli ze je to pecka..plz tie linky

anonymko
12. listopad 2007, 21:18

www.vgos.cz – je asi najhranejsi cesky server z rate 7x na vsetko, okrem aden (zlato) ktore maju rate 10x

dawe3
9. listopad 2007, 22:23

pls zna nekdo dobrej servern a c6 rate 30-40???ppls kdystak ho napistee na email dobilos@seznam.cz

Tom
9. listopad 2007, 21:42

kdyby jste nekdo znal nejaky cesky 1x rate server ktery bude zacinat tak ho sem pls pisnete thx .

micik
8. listopad 2007, 21:56

nevite nekdo proc se me tam pise cricital eror??

maja
7. listopad 2007, 23:38

mrkněte se na server www.vgos.cz, je to asi nejlepší free server u nás

david
7. listopad 2007, 19:51

ahoj schanim kupce na acc c4 Cnebo na vimnenu nečeho z lineage 2 c6 podrobnosti řeknu az nekdo napise na email

Lukas
4. listopad 2007, 19:46

shanim servry na c5 odepiste na icq 274-460-026 dik moc jeis mozno hned dekuju

Twen
3. listopad 2007, 01:10

jen bych rád zareagoval na příspěvek “Shane”:
Jestliže máme proti sobě dvě postavy se stejnýma schopnostma, výbavou atd. pak nejde o štěstí... nýbrž o skill. Na vysokém lvl je spousta možností co udělat při pvp a ten kdo zná líp svoji postavu ví, co má zahrát aby to mělo lepší účinek…

Naopak WoW – jestliže máme, právě jak si zmínil druida – kde jeden se zaměří na silná kouzla a bude z něj dmg.dealer a druhý se zaměří na léčitele -> pak přece v pvp léčitel nemá šanci… proto často nejde o to, jak to kdo umí, ale naopak, co má za “strom dovedností” a na kterou stranu se zaměřil… Jsou-li postavy stejné, tato situace nenastane….

Suprvirus
1. listopad 2007, 14:52

Hele, nespletl sis třebas náhodou téma ?
Tohle je LA2, ne žádné.........WoW

gm tohoto servru
30. říjen 2007, 15:06

TAKŽE mám tu provás zcela noví WoW free servr. Žádné laggy a žádné padání servru máme nejnovější verzi — 2.2.3 — . Hledáme nové hráče kteří by nám to tu oživili a proto dáme prvním 10 hráčům level 70 t4 set a 200g do kapsi zatím jedeme přes hamachi ale pokud budeme mit nad 50lidi tak to dame na ofish stranky a pojede to bez hamachi. každý týden tam budou nějaké PvP boje v arénách a vítěze nemine odmněna nebojte se nebude to odmnena ze dostanete 2g ale zase to nebude odmnena ze dostanete o 10lvlu vic :D :D nco mezi tim :). Budeme sem tam pořádat PvP boje v tom stylu že vás zájemce portneme do battl plochy a naucime kouzlo Snowbal (hodíte 1 a víc koulí po nepříteli a jeho to vystřelí do vzduchu no a nárazem mu to ubere určitý život) a ten co zůstane poslední vyhrává cennu ale to sem trochu odbočil :) nabízíme vám Hodnřý Milý Vztřícný a chytrý GM tým který se o vás bude starat a určitě tu nezažijete ŽE: tak 5 lidí bude mít na fóru nebo ve hře narážky nebo něco podobného na GM a my stopneme treba na týden servr ne-e budou potrestáni pouze ti kteří si to zaslouží pravidla budou vystavena na netu a v jistých intervalech je budeme vpisovat do hry aby se nikdo nemohl vymlouvt na neznalost. A tresty za porušeení pravidel se budou vztupnovat dle chování hráčů :)

připojíte se následovně:

stáhnete si hamachi z netu (www.slunecnice.cz)
zapnete a vpravo dole máte sluníčko kliknete na
nej a date perference tam date change nick a zmnenite si to na jakekoliv meno chcete. pote kliknete na trojuhelníček vedle sluníčka a date join a existing character do prvního
obdelníku napíšete mangos0 az 9 a do druheho napisete wow

dál najedete na http://5.31.137.162/login.php
tam se registreujete dale najedete do slozky wow a tam najdete slozku se jmenem realmlist otevrete a
prepisete to na set realmlist 5.31.137.162 a muzete hrat.

a případné chyby : 496-204-547

Suprvirus
30. říjen 2007, 11:44

to dawe3: kdybys nebyl línej, tak si na tu stránku najedeš a nespamuješ tady fórum. Dočteš se tam, pokud umíš číst, že si tam stáhneš všechny potřebné soubory, které ke hraní na jejich serveru je zapotřebí.

dawe3
28. říjen 2007, 22:21

aslann kdystak mi posly stranku najaky stahnu to lineage2 c5 a pujdu na ten server odepis na muj email dobilos@seznam.cz pls

dawe3
28. říjen 2007, 21:45

pls odpovezte nekdo chci tu stranku na stahnuti pls ma ji nekdo?
??????????????????????????

dawe3
28. říjen 2007, 15:26

jak se stahne lineage2 c4 server frozen ma niko na to stanku jestli jo tak mi ji poslete na email dobilos@seznam.cz plss!!!!!!!!!!

rafael
26. říjen 2007, 19:15

eu so lvl 55 se quizere ta na mao so percisa meda o jogo eu formatei e eu tinha emprestado o cd e num me devolvero

rafael
26. říjen 2007, 19:12

auguem tem o jogo e o Patch ai vo se mais um de vcsteh+

Shane
26. říjen 2007, 10:49

Několik lidí tu píše, že WoW je primitivní a a hraje ho ten, kdo nepochopí složitý L2.
Je to přesně naopak. :) L2 je hra, kde záleží na levelu postavy a ne na znalosti hry.

Každý level ve WoW znamená bod talentu do jednoho ze tří stromů. Příklad: Druid si může vybrat ze tří stylů hry: silná kouzla, přeměna ve zvířata nebo léčitel. Celkový počet bodů je 61 (nebo více, podle verze hry) a postava má schopnosti podle rozvržení bodů.

Kdežto v L2 jsou postavy jedné rasy a povolání na stejném lvlu schopnostmi téměř srovnatelné. Jediné, čím se můžete trochu odlišit od ostatních jsou barviva (DYE). Ale i DYE si většina hráčů vezme stejné.

Pokud bojují v L2 proti sobě postavy se stejným povoláním, na stejném lvlu, se stejnou výbavou a se stejnými buffy (podpůrnými kouzly) zvítězí ten s větším štěstím. :)
Pokud by stejná situace nastala ve WoW, s největší pravděpodobností zvítězí ten, kdo hru lépe zná (Dokáže pohotově reagovat, ví v jakou chvíli použít dané kouzlo, atd.).

Grafika L2 je samozřejmě lepší. Jasná volba, pokud mi záleží hlavně na grafice.

Norto
25. říjen 2007, 14:29

Ahoj lidi poslete mi odkaz na nejaky dobry High rate ? dekuju zaodpoved..

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací