Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 733×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Aslann
20. říjen 2007, 13:31

Ahoj vsem, chtel bych vas pozvat zahrat si na nas server, mame na nem LR i HR server, tento server je velmi dobre funkní (žádné vypadávání, jen pravidelné retarty) proto prosim podivejte se na : club34.cz/NF a posudte sami. Jmenem Admina,GM i ostatnich hracu se na vas tesime

Wrayren
19. říjen 2007, 14:14

Lineage hraju už dlouho a asi nejleosi je bejt Dark Elf Bojovníík a za druhou postovu mit trpaslika vyrobit si s trpaslikem brneni a luk a predat to dark efovi a pro zacatecniky

Human Výhody: – Vyvážení ve všech povolání – Dobře vypadají – Nejvíce možných povolání Nevýhody: – Nemají žádné speciální schopnosti – Začínají na odlehlém ostrově

Elf
Výhody: – Jsou rychlí a přesní při útoku – Rychle běhají – Mohou zadržet dech na delší dobu – Mohou skákat z větší výšky než ostatní rasy – Dobří lučištníci
Nevýhody: – Nízká hodnota Strenght (síla – velikost P.Ataku) a Constitution (málo HP)
Dark Elf
Výhody: – Dobrý útok (velká dmg u kouzel i normalního útoku) – Vyrovnané staty – Silná magie – Velká šance na critcal (2x vetsi dmg) – Mohou zadržet dech na delší dobu – Mohou skákat z větší výšky než ostatní rasy
Nevýhody: – Málo zdraví (HP) – Při běhu vypadají divně
Orc
Výhody: – Velká síla (P.Atk) – Dobré zdraví (HP) – Vysoké maximum MP – Nejlepší rasa na expení o samotě – Mají velkou imunitu proti negativním účinkům, jak jsou jedy nebo oslabení
Nevýhody: – Ve všech směrech velice pomalí a neohební – Malá síla kouzel – Nejmenší možnosti volby povolání (nelze být lučištníkem) – Začínají na odlehlém místě (Elmore)

Dwarf
Výhody: – Můžou vyrábět itemy nebo získávat z mobů víc materiálů – Velká síla (P.Atk) a Constitution (hodně HP) – Větší kapacita inventáře než u ostatních ras – Možnost snadněji si vydělat více peněž než jiné rasy (prodáváním spoilnutého materiálu nebo vyrobených věcí)
Nevýhody: – Můžou být jen fighteři – Začínají na odlehlém místě (Elmore)

Tyto výhody a nevýhody jednotlivých ras a povolání se dají dobře využít při lovení ve skupinách. Proto je například nesmysl udělat party (nebo pak klan) jen z Human fighterů, ale skombinovat různé rasy a povolání. Pokud si vybíráte za koho hrát, nekoukejte jen na silné a slabé stránky, ale přihlédněte i k tomu jestli se na vaši postavu vydržíte dívat několik hodin denně ;)

LAMA
9. říjen 2007, 17:34

Hele mas to tu pekny ….... PRosim chtel bych si nejak jednoduse rozjed svuj server…...poradite mi jak na to prosim? pls poslete mi navod na elmail…..dekuji

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
11. září 2007, 22:10

hmm to už tu dlouho nebylo …. co takhle třeba fileplanet.com anebo ještě jednodušeji napsat do google Lineage 2 Download (takzvaně si to vygooglit)

Michal
11. září 2007, 16:53

plosim nevite nekdo kde to jde stahnout?

VlRUS
24. srpen 2007, 10:40

Ahoj prosim nevite o nejake serveru kde je zaply MULTISKILL....Vyhovoval by mi nejake pomaly kde neni GMdhop ale je tam ten MULTISKILL (MULTI CLASS)..

Parim od zacatku na DKtech par FINAL,LUCKYAGE,BAD DREAMS,OG,BVX,LOST SOULS,AVALON-.... same LOWrate …Sem clen klanu CZkillers s kterym jdeme 9-12.9 (asi 160lidi) na server SUPREME .......

5321
17. srpen 2007, 20:43

cawec lidicky nebudu vam za koho hraju ani kdo sem ale poradim vam 1 stranku na cheaty i kdyz hraju tak je nepouzivam protoze pouzivat cheaty to potom neni hra
odkaz:http://www.taultunleashed.com/mmorpg/lineage_2/l2.html
jeste neco nerikejte ze neni nemozne je sehnat a ze nejsou

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
11. srpen 2007, 19:34

no tož tos to pěkně zaobalil. Samozřejmě že se WOW nemůže rovnat s L2 C4, ale mám to chápat, že je lepší L2 nebo WOW ?

km
11. srpen 2007, 05:08

ja jsem delal porovnani hry lineage 2 ch4 a world of warcraft a musim rict ze world of warcraft se nemuze rovnat s lineage 2 ch4

prd
10. srpen 2007, 10:57

plati se za hraní?

Riam
7. srpen 2007, 16:50

Cus, skuste Interlude (c6)
oproti ostatnim chroniclum je tohle fakt parba
pojdte na server www.l2aliance.net

Suprvirus
2. srpen 2007, 22:58

když neumíš pohledat na netu, tak mrkni sem:

http://l2.hopzone.net/index.php?lnk=view
http://www.gamesites200.com/lineage2/

možná si vybereš

Venis
2. srpen 2007, 18:23

dej mi sem pls ten link na ten rate 1000x C4 pls nejlepe cesky ale to je jedno!

nick
2. srpen 2007, 14:18

nakonec vas ve hre zustane stejnak jenom 10 pac je to zastarale a prijdou lepsi onlinovky

..
2. srpen 2007, 09:38

www.stinystredoveku.cz

Suprvirus
1. srpen 2007, 23:13

jasně, zkus tak od 1000x a výše

Venis
1. srpen 2007, 13:43

ahoj poradte mi prosim jaky sever si mam vyzkouset kdyz chci byt za chvilku vyexpeny proste rychly to musi byt vysoky rate nebo jak ja se v tomhle nevyznam

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
30. červenec 2007, 18:48

tak já bych začal na google. Zadal bych hledat l2j, protože free servery jedou na Java, od toho to j na konci.
Najde ti to tento link:

http://www.l2jserver.com/
no a hned první menu odkazuje na :
http://www.l2jserver.com/trac/wiki

Věřím, že si poradíte, protože jestli nevíte, co s těma odkazama dál, tak nemá cenu začínat instalovat onen server. Ke spuštění potřebujete Java SDK balíček, Mysql a základní znalosti o programování. Plus angličtina bezpodmínečně.

..
30. červenec 2007, 15:17

taky by me zajimalo jak udelat vlastni server ? :-)

Don
25. červenec 2007, 16:38

dobry den prosimvas poviete my ako si mam spravit vlastny server?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací