Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 751×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

Don
25. červenec 2007, 16:12

dobry den prosimvas poviete my ako sy mam vyrobit vlasni server?

Kengerue
25. červenec 2007, 14:46

plz jak se mam pripojit na free servery plz help me!napiste na icq

Pepo
8. červenec 2007, 13:43

Najlepsie servery su ak maju vsetky raty 3x

L2warriors.ic
4. červenec 2007, 12:28

www.L2warriors.ic.cz

Antriel
1. červenec 2007, 11:14

4 roky z tych 3 a par mesiacoch… si asi hral na korejskej closed bete co?

nic sem nenapisu
28. červen 2007, 10:21

jeto fakt good hra hrajuji asi 4 roky ale kdyz vypadne jeden server stahnu si zase jinej ted zrovna hraju server romania tak zas priste

WoW je sracka
24. červen 2007, 08:27

neni co dodat

RomanusIV-X
23. červen 2007, 09:55

2 jisekb: radsi se ani nebudu vyjadrovat k tvymu prispevku. kdybych se mel vyjadrit…..

jisekb
20. červen 2007, 18:15

lineage 2 je nej hra...... smazáno redakcí

marek
14. červen 2007, 14:45

line age je dobrá hra ale mohli tam dát víc panáckú na výběr.

BlackDead
11. červen 2007, 17:05

To ja : onlinegamers nemá 30x ale 25x jenom takovej detail a pokud nechcete hrát roleplay tak tam ani nelezte!!!

ja
9. červen 2007, 08:39

ahoj lidi hraju na serveru s ratama 30x a este tam je s ratama 1x fakt hustej server www.onlinegamers.cz/lineage2
kdybyste nevedeli jak se rtam regnout prihlasit stahnout pactch tak mi napiste na email ( D.Karchnak@atlas.cz )

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
6. červen 2007, 21:36

1) najdi si freeserver, kde by si chtěla hrát – tady po komentářích jich bylo zmíněno několik.
2) tam se musíš zaregistrovat a přečíst si pravidla serveru.
3) v pravidlech serveru nebo na jeho stránkách je určitě napsáno jak se připojit. Většinou potřebuješ klienta – existují různé verze (C1-C6), většinou se hraje ta druhá nejnovější(nejvyšší číslo), protože ta nejnovější obsahuje hromadu nedodělávek. Klient má okolo 2,5GB. Ten se ještě upravuje nějakým zásahem, ale to je vše vysvětleno na stránkách free serveru ….

RomanusIV-X
6. červen 2007, 21:25

nikdo :)

katerinka
6. červen 2007, 18:56

kdo mi poradi jak mam nainstalovat tuhle super hru?????PLS

RomanusIV-X
23. květen 2007, 19:20

ale je i jeden ceskej free server s ofik ratama. Bejvalej Bad Dreams nynejsi light elmore. raty 1x. stranka www.onlinegamers.cz

Tom
23. květen 2007, 08:18

Nic proti ale je hodne lidi ktere nemaji zbytecne penize nato aby si platili par dnu hrani a pak tam stejne nemuzou vetsinu hodin za den ani u te hry prosedet …. freecka byly jsou a budou a i kdyz tam neni vsechno zprovoznene aspon se snazi nabidnout nejaky ten herni zazitek i takovym lidem kteri nato ty zbytecne penize nemaji

Lucky
22. květen 2007, 11:14

Pre vsetkych ktorym sa paci L2: ak mate radi L2, chodte hrat na official, freecka su len strata casu, sice zadarmo a casto s vysokymi rates, ale jedine na ofiku je to skutocne Lineage 2.

Server Hindemith, najvacsia CZ/SK komunita.

Antriel
18. květen 2007, 08:10

Ano, je to pravda… ale bavili sme sa o CZ/SK :)
Ak zobereme cely svet, tak presne cisla nemam ale ak zoberem cisto oficial tak 70% zarobku pochadza z Korei :)

RomanusIV-X
14. květen 2007, 19:52

to Gari66: PS: a hlavne web je l2.vgos.cz

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací