Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Lineage 2


Lineage 2

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2006  |  zobrazeno: 611 738×  |  600 komentářů

ScreenshotV následujících chvílích Vás zavedu do bájného světa Lineage 2. Do světa Elfů, Trpaslíků, Lidí, Orků a Temných Elfů. Do světa bojovníků a magie bojujících jak na straně dobra, tak i zla. Do světa kde se bojuje proti drakům a démonům, kteří nikdy nespatřili sluneční svit. Do světa, který je tak velký, že než byste ho přešli z jednoho konce na druhý, tak vám to zabere více než hodinu. Do světa, kde se denně sejde i více než 1000 hráčů. Do světa, který Vás natolik přitáhne, že na všechny ostatní se bude jen prášit ještě minimálně měsíc.

Lineage 2 je hra určená pouze pro internetové hraní a označuje se jako MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game). Slovíčka Multi Massive jsou velmi výstižná, protože se ve hře může vyskytnout i několik tisíc hráčů najednou. Na zvládnutí takové velké zátěže při tak velkém počtu hráčů (1000 a více) je třeba opravdu velmi výkonný počítač s výborným internetovým připojením (4GHZ, 4GB RAM, 100mbit). Role Playing Game je styl hry, ve které ovládáte hlavního hrdinu a postupně jej vylepšujete, aby mohl pokračovat v dalších dobrodružstvích a zvládat náročnější zkoušky.

Hra je původem z asijských zemí a jak je známo, tak tam se doslova "patlají" i s těmi nejmenšími detaily. Na trhu už je nějaký ten rok, ale díky svým nádstavbám neztrácí na kráse, ba naopak. Nové lokace s fantastickou architekturou všemožných staveb jsou stvořena pro nová dobrodružství a taktéž nechybí i nové vychytávky, které dokáží hru pořádně okořenit.

ScreenshotJestli se rozhodnete hrát oficiálně, připravte se na pravidelný měsíční poplatek, ale také na výborný support ze strany pomocného týmu a také na velmi kvalitní údržbu těchto světů a tým, který se stará o to, aby se hra nestala stereotypem (plánují se různé události, za které jsou vyhlášeny odměny, různé souboje, turnaje, dobývání hradu, výpravy do jeskyní a další...). Ne každému bude sedět ten měsíční poplatek a pravidla světů, které jsou nastaveny na oficiálních světech (pomalý vzestup vám zajistí, že hru budete hrát denně i půl roku a nebudete ani v polovičce). Jako druhou možnost tu máte tzv. freeshard světy, na které se můžete připojit bez poplatku, ale na úkor kvality služeb a hry. Vznikají i české světy, z nichž nejznámější a asi i nejstarší je www.lineage2.cz (DKTECH). Autoři mají poměrně výkonný počítač, ale ne natolik výkonný, aby utáhl více než 1000 hráčů (hra tak potom ztrácí na kvalitě a vytrácí se tak požitek ze hry). Existuje další hromada freeshard světů, ať už českých nebo zahraničních, stačí chvilku pohledat na internetu.

Co ke hře potřebujete:
Nejdůležitější je připojení, bohatě si vystačíte s 64kbps připojením (rychlost modemu). Na výkon počítače je to už poměrně náročné, doporučuje se minimálně procesor 1500+, ale kvalitně to jede až na 2500+mhz. Důležitá je taky grafická karta (ale dají se snížit detaily tak že to utáhne i radeon9000PRO). A nejdůležitější je RAM, kde minimum je 512 a ideálních cca 1024 a víc. Nakonec je vhodné zvětšit stránkovací soubor ve windows aspoň na 2GB pro rychlejší načítání lokací. Abyste se mohli připojit třeba na DKTECH svět, je třeba navštívit stránky www.lineage2.cz, zaregistrovat si účet, stáhnout klienta (cca 2GB) a pročíst si jak se připojit.

ScreenshotNo a jak je to s rasou ve světě LA2. Na výběr máte z pěti ras - elfové, temní elfové, orkové, lidé a trpaslíci. Každá rasa je něčím unikátní. Elfové jsou výborní mágové, temní elfové výborní lučištníci a nejrychlejší ve hře, orkové válečníci, lidé jako vždy půl na půl kouzelníci a bojovníci a trpaslíci jsou známí svou výrobou věcí a těžbou materiálu. Celý systém je postaven tak, aby každá rasa byla potřebná a každý našel své uplatnění. Svět Lineage není jenom o bojování, ale ve městě se utváří trh a stabilní ekonomika. Vytváří se tak jeden z pilířů celé hry. Ve městech jste relativně v bezpečí, můžete si nakoupit/prodat věci, přidat svému hrdinovi nové dovednosti, atd. Na výpravy můžete chodit buďto sami, anebo v týmu. Týmové party jsou zvýhodněné bonusem a od polovičky hry je hra zaměřena hlavně na týmovou spolupráci. Lokace jsou tvořeny právě tak, abyste se s hráči spojili a vyrazili společně. Ideální partu tvoří například 2 bojovníci (tzv. tanci), 2 kouzelníci a potom dodatkově lukostřelec a tzv. buffer (umí dočasně zvýšit vaše schopnosti). Dostanete se do lokací od sněžných vrcholků, přes tmavé lesy, různé bažiny, jeskyně, budete procházet kolem sopky, která právě vypukla, přes hřbitov okolo nemrtvých, poušť smrti, mravenčí hnízdo... Ve světě Lineage můžete vytvářet klany a aliance. Výhody těchto spolků jsou většinou ve sdílení skladiště věcí, výhodnější ceny anebo také větší pocit jistoty. Klany mohou mezi sebou válčit, stejně tak aliance (aliance je v podstatě spojení několika klanů). Klany můžou získat dům ve městě, mohou se účastnit i dobývání hradu.

Ze začátku hry budete možná trochu zmateni, ale ovládání a pravidla si rychle osvojíte a hru zvládne i ten, co umí pouze základy angličtiny. Dovednosti vám tady vyprávět nebudu, to by bylo asi na další hodinu čtení a o tom, jak to chodí ve hře, tak to poznáte sami, až tam budete. Nebojte se někoho požádat o pomoc, je na to připraven velmi kvalitní chat.

ScreenshotKdyž jsem hru začínal hrát, tak mne nejprve ohromila svou grafickou podobou. Postavičky jsou vypracované do detailu a každá změna brnění se projeví na každém jinak (trpaslík má tu samou sekerku co ork, ale ork ji má dvojnásobně větší). Pohyby při kouzlení i boji jsou dokonalé a přirozené. Perličku nasadili autoři, když vypracovali emotikony ve formě animací postavy tak, že postava se umí klanět, poděkovat, tancovat anebo i zatleskat). Okolí je rovněž úchvatné a vše vypadá jak v pohádce. Pro znalé podotknu, že se jedná o Unreal engine, takže uvidíte v dálce třeba i hrad, který je od vás pekelně daleko.

Lineage již hraji více než rok a za tu dobu jsem odzkoušel několik světů a poznal i trochu zákoutí této hry. Podařilo se mi rozjet vlastní server (pouze doma) a mile mne překvapilo, že server je postavený na MYSQL databázi a JAVĚ. Grafika mne neustále uchvacuje a můžu říci, že to je nejlepší hra online, co jsem hrál. Konkurentů je mnoho, ale většina z nich jsou placené paušálně, anebo když už jsou volně k dispozici, tak nejsou tak hezké nebo jsou nestabilní. Pokud jsou Vám tedy zimní večery dlouhé a už roupama koušete klávesnici od toho, co byste si zahráli, tak neváhejte a zkuste proniknout do tohoto klenotu. Pokud vás to chytne, tak vězte, že měsíc asi nebudete mít na starosti nic jiného než, že třeba potřebujete nutně sehnat Mithrill brnění v Giranu za 700k anebo to vyměnit za hromadu BSPSD od nějakého zazobaného trpaslíka :-)

Slovníček:

  • LA2 = Lineage 2
  • Adenas = platidlo ve světě LA2
  • C1,C2,C3,C4 = něco jako datadisky, C4 obsahuje předešlé a čím vyšší tím lepší (od slova Chronicle)
  • WTB,WTS,WTT = angl.zkratka pro nakup ...want to buy/sell/trade .... často užívaný žargon ve hře
  • SS, BSPS = věci které zdvojnásobují účinnost zbraně, zjednodušeně fungují jako náboje (je třeba dokupovat)

Štítky: RPG


Komentáře

RomanusIV-X
14. květen 2007, 19:50

to Antriel: a to sme jenom mi cesi a slovaci. musis yapocitat takz kanadu, izrael, uzbekisthan, italii, recko, spanelsko, polsko, rusko atd… hraje se to proste po celym svete no. a kdyz vezmes ze na ruskym serveru L2Pulse sou snad z cely evropy (nemci, polaci, anglicani, cesi, slovaci, rekove, italove, spanelove, francouzove, portugalci, ukrajinci, litevcani, svicari, rakusani, slovini, norove, svedove skratka skoro vsichni proste) tak si vem este k tomu vsechny servery (Virtual Gaming, Crystal, L2Pulse, Sacrifice, Light a Dark Elmore[driv Bad Dreams a Online Gamers], ofiky, Lost Souls, Dark Angels[anglickej]) a este k tomu vsechny chrony. skratka asi tak 28miliard lidi z celyho sveta minimalne. ;)

RomanusIV-X
14. květen 2007, 19:40

to Gari66: ja tam nahodou hral este kdyz to bylo *DA*cko. sou tam pekny vis co CENSORED. mel sem tam dominatora 78. jailnuli me za nedovolenej klanovej titulek. kdyz mi skoncil pobyt ve vezeni poslali me primoi do areny mezi *PK*cka jak jinak ze.

Antriel
10. květen 2007, 19:44

Lenze DA bolo, je a bude donatorske HR, a spelo, speje a bude spiet do zahuby.
Ale ak sa bavite o CZ/SK L2 komunite tak to je min cca 30k ludi.

Gari66
10. květen 2007, 18:30

to: RomanusIV-X
tys asi nikdy nehrál třeba na VGOS (dříve DA), že? :D těch 1000 lidí online tam máš v 1 ráno, většinou je to ale tak kolem těch 1,7k přes den minimálně. Kdyžtak web je www.vgos.cz (chronicle 4, raty 7/7/14/7)

projaker
9. květen 2007, 10:30

Yo….
el mas guapo!...
q quieres tu!...

nena no puedo fea

RomanusIV-X
1. květen 2007, 10:34

PS: taky musis zapocitat kolik lidi hraje jakej Chronicle. pochybuju ze by este nekdo hral C1 nebo C2. naky lidi ktery hrajou C3 se este najdou. C4 a C5 sou zatim nejhranejsi nejenom po ČR. C6 neboli Interlude, na tu podle udaju prej este neni zadnej ceskej free server.

RomanusIV-X
1. květen 2007, 10:30

kety: 1000 hracu je asi jenom osum a dvacetina toho kolik lidi ji hraje celkove. 1000 hracu je mozna tak na jednom serveru
dokazes si snad spocita (kdyz ne ty tak aspon kalkulacka) kolik to je.

HallMore
1. květen 2007, 10:22

Hojte lidi.Nehrajete nahodou nekdo z vas na L2world?Jestli jo tak mi dejte vedet na mail.Marek1111@seznam.cz Diky a mejte se

Andrejj
1. květen 2007, 09:33

PROSIM VAS, KTO VIE, AKO SA DA HRAT L2 CEZ PROXY ?? JE TO SUPER HRA A RAD BY SOM JU HRAL AJ NADALEJ ,, PLEASE !

kety
30. duben 2007, 22:25

l2 je uzasna hra hraje ji 1000 hracu a je to tam super ale nevim kde se daji sehnat saty na svatbu prosim kde?

Andrejj
30. duben 2007, 07:23

prosim poradte .. da sa hrat L2 aj cez proxy ?? nieco som o tom pocul ale rad by som vedel ako …..............please !

saur
28. duben 2007, 21:19

L2 je .... smazano pro nevhodnost adminem

Petra-Mecki
28. duben 2007, 20:49

Ahoj ja hraju strasne rada L2 moje nejcastejsi osobi jsou Mecki ,TolaCZ , WillCZ , BillKaulitz , KaulitzBill , SatanuvSluzebnik , Billisek , Frajerka , Lenne najdete me na Lineage 2 Chronikl 4 DragonNetvork na servru 5 Dragon najdete tam i meho otce SEDMAzDEVITIcz , SISIcz nebo jen SISI ale krome me a taty tam najdete meho bratra PakistancCZ , SustalkaCZ , Constantinka , LadyTomahavkCZ me tam najdete jen pod meny WillCZ , Mecki , BillKaulitz , KaulitzBill , Frajerka , SatanuvSluzebnik , Lenne jestli bude te chtit do Clanu reknete tatovi ale ten ma ted dlouhou pauzu tak se v l2 neukaze takze napiste me a ja mu reknu a on vas nabere do Clanu muzete mi napsat i na meil pokud mate nejake dotazi jinak kdo chce hrat l2 tak si musi sehnat cd abi si ho nainctaloval a poprosit nikoho kdo ho hraje o sistem je to jednoudusi diz mas sistem dekuju Ahoj

RomanusIV-X
25. duben 2007, 20:39

l2pulse.ru rate 5000x na exp a SP adena: 10000x
100% skills/siege/hero/olympiad/7 signs
multi GK/Npc buffers
full GM shop
musical (echo) crystals
international events

sice ruskej server ale je tam asi 2/5 cechu
asi 8 ceskejch klanu
asi 50 cesjehch jedincu co nejsou v klanu
L2 day scrolls z C5
Festival adeny z C5
na +1 mas modro, na +2cervene, +3 zelene, +4 zlute, +5 fialove, +6 blede modre, +7 bile, +8 tmave oranzove, +9 tmave fialove, +10 cervena s fialvou, +11 vsema barvama, dal se uz nikdo s enchantama nedostal
nemusis mit prvni povolani staci kdyz na nebo po lvl 40 prijdes za GM shop kockou v jakimkoli meste a das change 2nd occupation a ses i bez prvniho
jak se dela subclass ti neporadim protoze to nevim
diamond scrolli u GK kupujes za normalni prachy
u vseho v GM shopu je napsany treba 800miliard ale stoji to treba jenom 80milionu
od lvl 1 na 78 a 100% das za den na pohodu
ze zacatku ti nemusej padat prachy ja tam s orkem na lvlech 18 a tak stravil do 36lvl nez mi neco padlo

dole das download a pak
3. Альтернативный патч скачать je v downloads a pres to stahnes system ma 10,neco MB

budto muzes pak dat account a pak register new nebo na http://87.242.76.176/reg/index.php?page=register se registnes
kdybys neco potreboval napis na nick Cech, Cech2, Cech3 atd s cislama
vyplati se tam v necem mit artisany a tak protoze tam v GMshopu prodavaj i vyrobni matros ale je tam malej drop takze asi tezko ziskas recepty mozna se tam prodavaj ale nevsim sem si jich asi je ziskas leda kdyz mas spoila a spoilem
to je snad vsechno
dal by sis uz mel vedet rady sam

Kuky
23. duben 2007, 19:27

pls poradte nekdo pls nejaky C4 server se 1000x + ratama

RomanusIV-X
20. duben 2007, 20:48

tady snad vsichni zgebly. posledni zprava je tu pred dvouma dnima

dalino
18. duben 2007, 12:16

a dalsia vec najprv si vyber ktory server by si chcel navstevovat(drtit na nom L2)a tam si poklikas a najdes priamo postup instalacie je to jednoduche niektore servery ponukaju k stiahnutiu cely systen hry a tak aj ked ti instalne C5 tak po vymene systemu frcis na serveri v pohode a bez obav .staci iba citat drzat sa pokinou a ked nebudes vediet tak sa rovno opytaj na fore a tam su vzdy ludia ochotny pomoct s problemami ktore by teoreticky mohly nastat. Ja osobne som vyskusal mnoho serverou od cesko slovenskych az po anglicke ruske spanielske nemecke a bohvie este ake a poviem najlepsie je tam kde mozes komunikovat sludmi a bez hociakych problemou sa mozes dorozumiet lebo sam tam nezmozes nic. a na zaver L2 som hraval rok a ked mi pridu na ucet peniaze idem kupit pc a budem zas hravat lebo to je hra kde sa zoznamis aj s dobrimi ludmi ale hlavne hra je zmyselna ktor ma ciel a je doslova vzrusujuce ked sa ti tam nieco podari dosiahnut.

Johnyz
17. duben 2007, 20:59

v podstatě jo. Nainstaluješ a pak potřebuješ nějaký patch, co upraví hru abys mohl hrát na tom serveru kde chceš. Je třeba si uvědomit, že když to ale stahuješ přes i-net, tak ti to stahne rovnou C5 verzi.

vasek
17. duben 2007, 16:02

chtel bych se zeptat jak to nohu nainstalovat do počítače přes internet (lineage 2)

RomanusIV-X
17. duben 2007, 14:22

to Anoxiala: ja mam sice taky elfa swordsingera, cloveka gladiatora a dva trpasliky bountyhuntera a warsmitha, ale moje pravy OPRAVDICKY PRAVY postavy nebudes urazet!!!!!!!!!! Mam bladedancera a tyranta s destroyerem!!!!!!!!!! Vim ze podle vznikku bytosti je to tak jak to je, ale ve hre se nejcasteji stava ze i v klanu bo v allianci je to namychany!!!!!!!!! jednou sem videl good allianci. pet kalnu v jedny allianci. orc_clan, human_clan, elf_clan, dark_elf_clan a dwarf_clan. Alliance jako svin. sehrana vsechno v pohode. nazvy klanu vypovidaj za vsechno

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací