Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Pozvánka na mezinárodní free server Infinite Aion


Pozvánka na mezinárodní free server Infinite Aion

Autor: Milan Kvita  |  30. leden 2011  |  zobrazeno: 16 820×  |  7 komentářů

AIONPro všechny fanoušky mmorpg (multi-massive online role playing game) hry AION mám zajímavou zprávu. Na jednom z největších mezinárodních free serverů Infinite Aion bude proveden wipe. Oficiální datum je stanoveno na 31. ledna 2011.

Pár informací o wipe

AION - kousek od základní vesnice - lake TunapreWipe je kompletní promazání uživatelské databáze. Všechny dosud vytvořené uživatelské účty budou smazány. Postavy, vaše vybavení, nahrabené bohatství - to všechno bude pryč. U free serverů je to zcela běžná věc a to se netýká pouze AIONu, ale i dalších online her. Wipe má své pro a proti. Mezi ty hlavní určitě patří odliv hráčů, kteří na daném serveru strávili několik stovek hodin a teď jim správce serveru prostoduše oznámí, že bude wipe. Hráči nedostanou žádnou satisfakci. Je to jako byste ztratili uložené pozice a museli hezky začít odznova. Wipe se většinou provádí kvůli přílivu nových update do hry. Nové skilly, nové lokace, nové eventy a mnoho dalších změn již existujících předmětů - to jsou všechno data, které nemusí být slučitelné s tím, co bylo vytvořeno ve starší verzi a jednoduše by to udělalo bordel a proto je lepší wipe. I za cenu odlivu hráčů, kteří vás po oznámení wipe pomluví na každém existujícím fóru. Wipe má i světlé stránky, především pro nově příchozí. Ti dostávají obrovskou šanci jít nahoru a vyšperkovávat svou postavu společně s těmi, kteří už hrají na serveru poměrně dlouhou dobu. O tom - jestli je wipe dobrá věc nebo špatná - by se dalo diskutovat hodiny, ale vězte, že na free serverech to bude věc běžná a pokud se tak správce serveru rozhodne, určitě vám ty stovky odehraných hodin nevrátí - vítejte na free server scéně.

Pár slov o AIONu

AION - lokace Desert garrisonMMORPG AION byla vyvinuta firmou NCsoft. Nejdříve pro asijský trh (listopad 2008), k nám se dostala až skoro o rok později. Free komunita se vytvořila okamžitě po vydání hry, ale servery byly prakticky nepoužitelné vzhledem k nedostatku dat. Postupem času, jak už to bývá, se servery zdokonalují a v současnosti už se na nich dá leccos uhrát.

AION - vytvoření nové postavyAION je kombinací PvP a PvE (PvPvE). Hned na začátku se musíte rozhodnout, ke které se straně se přidáte. Elyos (ti hodní) anebo Asmodians (ti méně hodní). Pokud se chystáte hrát s kamarádem, je dobré se předem domluvit, protože jsou to dva úplně oddělené světy a není žádná cesta ke spřátelení, natož komunikaci. Na výběr máte celkem osm druhů povolání. Spousta nápadů a vylepšení je většinou převzata z již existujících MMORPG (Lineage,World of Warcraft), ale nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že už to líp vymyslet prostě nejde anebo by to bylo zbytečně překombinované. AION ale přináší i nové prvky - například létání. V AIONu jsou vzdušné bitvy na denním pořádku a často si z kopečka můžete velmi urychlit cestu právě díky křídlům. Pomocí craftění a gatheringu si můžete připravit hromadu lektvarů a láhviček anebo vyrobit pořádnou zbroj. Díky kustomizaci můžete vytvořit postavu s unikátním vzhledem. Ve hře na vás čeká mnoho dungeonů. Některé jsou určené například pro jednoho hráče, jiné pro celé skupinky a dokonce jsou i dungeony, kde se můžou objevit jak Elyos, tak Asmodians. Nejenom dungeony, ale i detailně propracovaný svět vám dá pocit, že každá lokace je unikátní. Jednou je to poušť, potom ledová lokace, postupný přechod do skalnatých hor, ... jde vidět, že designéři fantazií nešetřili. Častokrát jsem se přistihl, jak běhám po mapě a jen tak se bezduše kochám krajinou. (hra je postavena na grafickém engine CryENGINE).

AION - lokace Glacier PeaksVývoj hry jde dopředu. V nové verzi 2.5 se chystá reálná změna počasí, přibudou mounti a mnoho dalšího. I když AION dostává většinou kladná hodnocení, jsou i záporné, které kritizují především tzv. grinding a nedostatek tzv. Innovative features (velmi zjednodušeně: hrajete pořád dokola - vytvářejí se ustálené postupy, jak nejlépe a nejefektivněji vyexpit postavu, aby byla co nej).

Představení Infinite AION

AION - pohled na vodopád v PandemoniumNejsem až tak velký hráč AIONu, ale měl jsem tu možnost zahrát si na několika českých free serverech, ale Infinite AIONu se rozhodně žádný nevyrovná. Na Infinite je totiž okamžitě poznat jeden zásadní rozdíl. Na serveru hraje vždy minimálně 1000+ hráčů. Toto číslo mluví samo za sebe, protože hra pak nabírá ten správný směr. Trade broker (aukce) nabízí více než 100k položek a seženete tam snad všechno od špendlíku až do té nej- nej- nejunikátnější věcičky. Plně rozvinutá ekonomika a mnoho sedících-prodávajících v hlavních městech vám dají najevo, že tady to žije. A nejen to. V lokacích potkáváte hráče, kteří plní podobné úkoly jako vy. Slova samota a nuda určitě na Infinite nebudete potřebovat. Fungující porty do nepřátelských měst jedou na plné obrátky a vy se musíte mít neustále na pozoru před neviditelným assassinem nebo hordou nepřátel.

AION - v centru PandemoniumNa Infinite byl před měsícem oznámen wipe. Spousta hráčů měla velmi rozporuplné výlevy emocí a v podstatě se to od nich očekávalo. Nicméně vzhledem k velkému množství změn to bylo víceméně nutné. Nyní by měly spolehlivě fungovat skilly, bude vylepšená umělá inteligence NPC (non-playing character), přibudou nové geodata, jsou naskriptované některé doposud nefunkční instance a nově také teamové eventíky. K low a high rate serveru přibude navíc třetí, který bude nějakým mixem jak pro obyčejné hráče, tak i pro ty pravidelné pařany. Každopádně podle předběžných výsledků někdy z kraje ledna se předpokládá něco kolem 10k+ nových hráčů, osobně čekám víc (i tak to ale vychází +-3000 hráčů na 1 server). Vůbec se tedy nemusíte obávat, že tam nenarazíte na žádného čecha :-).

Donate na Infinite

AION - camp KistenianPro některé dost podstatná informace - server umožňuje donate. O Donate by se dalo diskutovat opět několik hodin v kuse. Můj názor je jednoduchý - u tak velkého projektu je to pochopitelné. O servery se stará poměrně dost lidí a dle mého by měli být náležitě ohodnoceni. Rozhodnutí přispět je na každém z nás, byť se to zdá nefér, že za donate dostanu nějaký bonus. Nesmíte zapomínat, že je to free server a stejně jako Wipe, tak i Donate je v této době zcela samozřejmá věc.

Závěrem

Ať už se rozhodnete hrát na Infinite nebo ne, AION je určitě hra, která stojí za povšimnutí. Pokud máte rádi dokonalost a chcete se vyvarovat Wipe nebo Donate, budete se muset poohlédnout po oficiální verzi a připravit se na pravidelné měsíční poplatky. V opačném případě doporučuji Infinite AION, který je (v porovnání s ostatními servery) s vývojem velmi daleko.

Štítky: Internet, RPG


Komentáře

Spider
3. říjen 2014, 14:23

Sun Aion taky doporučuji.
Další hry najdete zde:
www.mmo-hry.cz

Grand
23. červenec 2011, 16:57

Aion Free CZ/SK server na verzi 2.5!
Ochotný gm team,
fungující instance,
fungující crafting,
fungující dredgion… etc…
RATE 3x -žádný FUN!

Vítejte =)

Lax
20. červen 2011, 13:47

http://www.aion-infinity.cz/
-server jede téměř na 95% podle ofiku některý chbky jsu, ale kde nejsou? přesto jsou přehlédnutelné oproti ostatnim free serverum -jede na verzi 2.1.x.x.
na verzi 2.5 se pracuje uvědomte si že je tam 1000 chyb bude nahozena až pojede nejlépe líp neš jakákoliv dosavadní verze

Sun aion is best
5. červen 2011, 14:26

http://sun-aion.com/ best server with 2.1.x.x (youcan use all 2.1 clients), Good GM team, Ques,Sklls 85-99% working, First serverwith GeoData Engine. sun aion preparin 2.5. Enjoy

Venca
15. květen 2011, 17:48

fuj SUNar už nikdy :D

muheehe
1. duben 2011, 19:37

lool na infinite je to 600000x lepci i kdyz bylo wipe :) aspon to je zase prdel a kazdej nema Eq tetkon uz je jo to davno :) tak co ale na sun bych nesel je tam malo lidi a nuda kdyz je to hig rate

Qquiderr
21. březen 2011, 13:26

Tak běžte Sun Aion Máme kvalitní Server a nikdy žádnej Wipe!!!! jsem 100% máme 2servry low a high. Přijďte se podívat. Nabízíme mnoho.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací