Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Série Medal of Honor


Série Medal of Honor

Autor: Ondřej Žáček  |  21. listopad 2007  |  zobrazeno: 29 761×  |  12 komentářů

Medal of HonorMezi hráči (nejen) počítačových her se snad nenajde nikdo, kdo by nikdy neslyšel o, původem konzolové střílečce z druhé světové války, Medal of Honor. Otec všech válečných her, jak se celé sérii přezdívá, nám ukázala na PC dynamický a atmosférický boj. Nyní si projdeme historii dílů Medal of Honor, které vyšly na PC. Připravte se milí čtenáři, druhá světová válka začíná.

Medal of Honor - Allied Assault

Medal of Honor - Allied AssaultKdyž v roce 2002 společnost 2015 vydala, pod ochrannými křídly EA, první díl Medal of Honor na PC, mnoho hráčů se před monitory rozplývali blahem. Ti, kteří viděli film Zachraňte vojína Rayna, si mohli užít atmosférické vylodění v Normandii. Celá hra byla, v tehdejší době, postavena na svižném enginu, což dovolovalo překrásné efekty výbuchů a animací postav. Pocit však z celkového hraní byl takový, že vy jakožto hrdina jste sám proti celému Německu. Mnoho misí trávíte sami nebo s jedním či dvěma spolubojovníky, kteří extra výbornou umělou inteligencí neoplývají. Stávalo se mi docela často, že se mí kolegové sekli o futra dveří či židli. Zvuková stránka byla na vysoké úrovni a i některé dnešní tituly by se mohly stydět. V dálce jdou slyšet výstřely, hlasy vystrašených vojáků a hlavně kvalitní soundtrack. Další, a to dost podstatný problém byl ten, že se celá kampaň dala dohrát za necelých 10 hodin na střední obtížnost, což je hodně málo. Stačí, vzpomenou třeba Gothic, kde se příběh po 10 hodinách teprve pořádně rozjížděl. I přes některé pihy na tváři tak výborného titulu se stal MoH zaslouženě legendou.

Medal of Honor  Allied Assault - Spearhead

O půl roku později byl do světa uvolněn datadisk k původní hře s podtitulem Spearhead. Tentokrát se podíváme na Den D s pohledu amerického výsadkáře, projdem Ardény a zdemolovaný Berlín. V tomto datadisku se původní MoH dočkal nejen rozšíření kampaně, ale i nových zbraní, jednotek a lokací. Jako předchozí díl předvedl i datadisk skvělé audiovizuální zpracování. Nikterak však neoslovil herní dobou. Spearhead jsem osobně dohrál dřív než původní hru.

Medal of Honor  Allied Assault - Breakthrough

Další datadisk k Allied Assault s podtitulem Breakthrough opustil evropská bojiště a přesunul nás do bojů v Africe. Noví tvůrci (TKO) slibovali oživení série Medal of Honor, avšak přinesli jen pocit nastavované kaše. Mnoho hráčů dalo přednost první dílu před datadisky.

Medal of Honor Pacific Assault

Medal of Honor Pacific AssaultPřímým pokračováním se stal Pacific Assault. K tomuto dílu se vrátili původní tvůrci. A je to na hře znát. Pojetí celé hry je podobné jako u prvního dílu. V PA jsme se zúčastnili v kůži Toma Collina útoku na Pearl Harobor, vylodění na ostrově Tarawa, Okinawa či bojů o Guandacanal. Jako novinkou v celé sérii bylo připojení menší jednotky a systém rozkazů. Pomocí kurzorových kláves jste mohli členům svého komanda rozdávat rozkazy typu vpřed, ústup, krycí palba apod. Další radikální změnou byla ve styl léčéní. Málokdy se vám stane (jestli vůbec) narazíte na lékárničku pohozenou někde uprostřed mapy. Členem vaší družiny je medik. V případě zranění si klávesou lékaře zavoláte a on vám doplní zdraví na maximum. Počet přivolání medika je v dané misi omezen v závislosti na délce a obtížnosti. I když by se mohlo zdát, že se zde dbal větší důraz na taktiku, není tomu až tak pravda. Celá hra je vlastně postavena na vybíjení nepřátel s jedinou cestou k cíli. Pokud by vás někdy napadlo obejít nepřítele a překvapit ho ze zadu, může se vám stát, že narazíte na neviditelnou, ba dokonce viditelnou bariéru. Inu tohle není Flashpoint. Prostředí jako takové mi připomínalo džungli z Vietcongu. Dokonce i nepřátele byli podobní těm z české pecky (no prostě asiaté). Medal of Honor AirborneZmiňovat zde kvalitní grafiku, ozvučení a krátkost herní doby je celkem zbytečné. Ta krátká herní doba je snad už tradiční znak „medalovské“ série.

Jako poslední by na tomto místě měl stát Medal of Honor - Airborne. Bohužel jsem neměl ještě tu čest si ho zahrát. Podle recenzí z jiných webů či komerčních časopisů se jedná o kvalitní titul, bohužel… ano s krátkou herní dobou.

Štítky: Akční


Komentáře

pavel
19. říjen 2013, 15:29

poradi nekdo jak se dela pohled dalekohledem??? diky

dežoden
14. červen 2010, 19:54

je to pěkná borcovina

beni
20. leden 2010, 15:47

nevite nekdo kde bych moch stahnout medal of honor

vitek
10. prosinec 2008, 16:58

jak to mam stahnout

gloren
4. červenec 2008, 16:18

fakt super vidim tu vsechny dily medal of honor jsou tu dva fakt traparna

jirka benes
16. červen 2008, 19:33

jsou to proste dobre hry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

sami
21. březen 2008, 16:07

Na obou jsem byl a nic,je tam pár návodů na MoH,ale ne na frontline i tak děkuji.

Ondřej Žáček
21. březen 2008, 11:48

koukněte se na stránky jako www.bonusweb.cz nebo www.abecedaher.cz

sami
21. březen 2008, 11:01

Díky za hezký články o MoH,ale nemáte někdo náhodou návod na MoH frontline?

Ondřej Žáček
14. březen 2008, 15:56

protože nevlastním Playstation 1 a v úvodu se píše “Nyní si projdeme historii dílů Medal of Honor, které vyšly na PC” a Underground, Frontline apod. na PC nevyšly..

jirka benes
14. březen 2008, 14:19

hral jsem vsechny dily medal of honor ale proc tady nemate dily jako medal of honor underground a prvni dil???????

50cent
24. listopad 2007, 12:56

je to good and nice

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací