Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Sudoku hra s čísly od jedné do devíti


Sudoku hra s čísly od jedné do devíti

Autor: Miroslav Tydlačka  |  3. duben 2006  |  zobrazeno: 9 915×  |  4 komentáře

Vypadá to celkem v pohodě, stačí jen doplnitKdyž jsem poprvé slyšel o tomto hlavolamu, puzzle nebo jak to nazvat říkal jsem si, to není pro mne. V počtech jsem nebyl zrovna přeborník a sčítat nějaké sloupce to není ono. Nedal jsem však na své předsudky a stáhl si puzzle Sudoku zdarma a hele ono to není tak o počítání jako o doplňování číslic od 1 do 9, to přeci nemůže být tak těžké.

A bylo. Začal jsem celkem svižně a brzy pochopil princip, jak tam ty zpropadená čísla dostat a bingo, na very easy puzzle jsem doplnil čísla cca za půl hodiny. Říkám si proč tolik povyku pro nic, ale ouha, další nové puzzle vypadá skoro stejně, směle se pustím (v pracovní době) do práce a zbývá mi jen doplnit tři čísla a v tom byl ten problém! Začít od začátku, protože to nepasuje no a místo půl hodiny čumím do mřížky asi hodinu a čísla se mi začínají měnit před očima. Že by nastal problém?

Nastal. A to ten, že se nemůžete od této hádanky odtrhnout a celé toto puzzle vás pohltilo. Nechápu jediné, jak může někdo Sudoku vyluštit jen tak v novinách, vždyť to ani nejde! Ale věřte, že to jde, už existují www stránky jen o Sudoku a Česká liga Sudoku má i svou síň slávy. Končím, musím zdolat další čtverec těch zpropadených počtů od jedné do devíti.

Štítky: Logické


Komentáře

Martin
4. duben 2006, 18:49

to sudoku je strasne na premysleni a je to o nervy. na to prvni vyroci se tesim se striskame :) (-bublinkama-)

dejdis
4. duben 2006, 00:26

Taky vás zdravim z N.J. :)
Náhodou jsem se Sudoku začal bavit asi před třemi dny. Nacpal jsem to i do mobilu. A je fakt že je to psycho.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
3. duben 2006, 23:25

To víš jak tě políbí můza (neplést si to s manželkou) tak to jde samo!

Redaktor ovsem.net Jirka
3. duben 2006, 22:56

Teda Mirku, opět si mě předběhl s tématem článku, o tomhle jsem chtěl psát já stejně jako o těch Windows. Myslím, že se brzy porveme. A jako první příležitost máme první výroční zasedání redakce ovsem.net tento pátek v Novém Jičíně :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací