Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Switchfire aneb jak by hra neměla vypadat


Switchfire aneb jak by hra neměla vypadat

Autor: Milan Kvita  |  11. leden 2007  |  zobrazeno: 9 630×  |  7 komentářů

SwitchfireArkády. Hry, které už se ve světě her vyskytují velmi málo. Všechno je ve 3D a navíc zaměřené na multiplayer. Proto jsem nadšeně stáhnul jakousik novou arkádovku Switchfire.

Co jsou vůbec arkádovky - starší generace určitě zná pojem z hracích automatů, kde jste hodili 2 koruny a odměnou za to vám byly dány 3 životy v roli pilota nebo řidiče. Věc, kterou jste ovládali, jste viděli zvrchu a stříleli jste většinou vše, co se hýbalo. Tehdy byly ještě navíc dvě páky, takže jste mohli hrát týmově a obchodníci tak z vás dostali více peněz za kratší čas :-).

switchfire - soubojPár takových her tu již bylo. Některé byly velmi zdařilé, ale většinou to byl produkt nějakého počítačového nadšence a navíc čistě singleplayer. Switchfire se zpočátku takto tvářil, bohužel hned na to přišla série zklamání. Hra je určena pouze pro dual player. První ovládá vrtulník, druhý dostane jeep. Vrtulník může střílet pouze vzdušné cíle a jeep pouze pozemské. Některé jsou společné. Bohužel u konečných bosů to tak není. Buď jej sestřelíte jeepem nebo vrtulníkem. Ono možná by se to dalo zvládnout s jedním hráčem, ale od začátku je vám jasné, že to je určeno pro dvojici hrajících. Hratelnost je celkem obstojná, jenom nedoporučuji myš (0,5s zpoždění pohybu). Pokud si opravdu fandíte a chcete tu hru fakt dohrát nebo nudou koušete koberec, připravte si notnou dávku trpělivosti, protože hra mi během desetiminutového hraní spadla asi 4x. Celkem je k zahrání asi 15 levelů rozdělených do tří sektorů, takže změna prostředí pouze 3x!. Další nápady anebo nová šťáva do hry je zřejmě zbytečná. Chybí možnost změny barvy vozítek nebo rovnou výběr několika druhů vozítek (lehká - střední - těžká zbroj - rychlejší - pomalejší).

Hru dělali němci. Při snaze se dopátrat o nějakém supportu pro tuto hru jsem rovnou ztroskotal na oficiálních stránkách http://www.frogster-interactive.de/. Ve vyhledávání to sice našlo a pěkně mi to hru popsalo - že existuje, minimální požadavky, co ta hra umí atd., ale na oficiálním fóru už nebyla ani čárka, natož založený topic ke hře. Navíc vzhledem k jazyku a celkovému přístupu je jednoznačné, že hra je určena víceméně pro německý trh. Vše je německy, tedy až na hlášky ve hře, kde vidíte Highscores, choose you level a další. Vše to završil 12-ti stránkový manuál, jak mačkat klávesy ASWD nebo šipky a stránkový manuál na technický support v podobě jediného uvedného emailu a placenému telefonu (1,86€ za minutu).

Pokud máte volný čas na promrhání, neomezenou linku nebo peníze navíc, tak si tu hru obstarejte. V opačném případě bych byl radši, kdybyste se tomuto výtvoru vyhli, protože takhle oficiálně vydaná hra vůbec nevypadá.

Štítky: Arkády


Komentáře

Honza
16. srpen 2007, 12:38

tatik toja super

Radek
29. leden 2007, 09:22

t1

Radek
29. leden 2007, 09:17

gta san andreas

Redaktor ovsem.net Jirka
14. leden 2007, 11:55

Správná připomínka. Už se připravuje článek o emulaci Atari her… Jo, River Raid je klasika…

Luboš
14. leden 2007, 00:41

Pamatujete na startou klasickou RIVER RAID na Atary? To byla hra co? Když jsem k desetinám dostal Atary, tak to byla fakt paráda. Dneska si ji rád zahraju na emulátoru… Byl jsem z ATARI a ze ZX Spectrum uplně hotovej v tý době :)

Redaktor ovsem.net Jirka
13. leden 2007, 13:09

Já mohu doporučit zcela jinou arkádu a to Earthworm Jim :o) Ti znalí si asi vybaví žížalu, která kolem sebe luxusně střílela. Myslím, že mi to jede na Sega emulatoru.

Adi
13. leden 2007, 13:05

Kua tak jsem si zavzpominal tez na jednu takovou strilecku. Jmenovala se tusim SEEK AND DESTROY, ta byl fakt luxusni :)
Po precteni clanku, se na tuto vyse popisovanou zrejme vyseru, ale nemate nekdo tip na nejakou podobnou, hratelnou?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací