Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | The Chronicles of Riddick


The Chronicles of Riddick

Autor: Miroslav Tydlačka  |  18. březen 2006  |  zobrazeno: 13 658×  |  6 komentářů

Riddick

Dostala se ke mně tahle již více jak rok stará hra The Chronicles of Riddick – Escape From Butcher Bay, ale nic to nemění na tom, že stále stojí za to si ji zahrát. Hra je podle filmové předlohy Chronicles of Riddick a jak to vypadá, velice se povedla. Hned v úvodu Vás překvapí celkem vyvedené menu ve tvaru rotující kostky s výsuvnými částmi a věřte, že to není to poslední, co vás překvapí.

V celku nezvyklé menuHned v úvodu si vyzkoušíte vše, co budete ve hře potřebovat. Od ručkování po zábradlí, až po možnost se připlížit k nepříteli zezadu a zlámat mu vaz. No a až se to skoro naučíte, hned vás chytnou, šupnou vás do věznice, ze které se musíte dostat jen vlastními silami bez použití zbraně.

To znamená obcházet vězně popovídat si s nimi a zajistit si nějaký ten podomácku vyrobený boxer atd… A to je to, co se i mě na této hře líbí, kdy hra přechází z klasické střílečky až po plížení ve tmě beze zbraně a využívání tmavých koutů a následnému výpadu na nepřítele.

Celkem prostorná vězniceVždy si myslím, že hry už mi nemůžou nabídnout nic nového a převratného, neboť vše již bylo vymyšleno a následně zrealizováno. Ale  The Chronicles of Riddick – Escape From Butcher Bay je toho výjimkou. Nádherná grafika se skvělými detaily, dostatečně osvětlená scéna (na rozdíl od Doom III) výborné přechody z vlastního pohledu do pohledu třetí osoby, když přelézáte bedny nebo u oživovacího boxu.

Pěkně si dobít baterky a jdeme na toTímto malým článkem trošku s křížkem po funuse, jsem chtěl Riddicka pozvednout a souhlasit s profesionálními recenzenty, kdy této hře dali 90% a nedostala více jen proto, že hra je opravdu dost krátká a bravurní hráč ji zvládne cca za 10 hodin. Což není můj případ.

Recenzi o Riddicovi neleznete na Bonuswebu. Zde si můžete stáhnout češtinu do Riddicka, tzn. přeložené menu a titulky. No a kdyby někdo potřeboval cheaty při hodně těžkých pasážích. A v neposlední řadě celkem podrobný návod, sice ve slovenštině, ale pro mou generaci je to celkem snadná záležitost :-).

Štítky: Akční


Komentáře

shorty
27. říjen 2008, 17:55

-nevhodne vyrazy-

daniel
19. květen 2008, 21:05

je to dobri film ale jako hra se mi to moc nelibi

Wilson
13. prosinec 2007, 15:32

jo, ale jak tam mám dát ty códy mě to tak trošku nejde ch. of. t. riddick. – efbb

Kjong Pong Faj
21. červenec 2006, 23:16

Tady je Hra
Torrent
I=m from Korea (South Korea), Republic of

Mr Su!g@
15. květen 2006, 17:44

jj a to menu je fakt skvělý :) ale na HF2 Lost Cost to nemá ani omylem :) a navíc HF2 sam o sobe ma dast dobry dej :) Ridick je jen kopie filmu jinak taky good hra :)

dejdis
18. březen 2006, 13:30

Asi tak před rokem jsem ji dohrál a souhlasím, že je to super hra. Žádná tupá střílečka. Řekl bych docel velká konkurence Half-Life 2. Na tu zatraceně skvělou grafiku dokonce i přijatelný hardwarový naroky.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací