Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | The NeverHood - chvilka nostalgie


The NeverHood - chvilka nostalgie

Autor: Milan Kvita  |  18. březen 2007  |  zobrazeno: 41 074×  |  55 komentářů

NeverhoodKdyž jsem se prodíral starými CD a věcmi, které poměrně dlouhou dobu nespatřily denní světlo, narazil jsem na CD s výbornou adventurkou, která mne dostala svým zpracováním, grafikou a úžasnou hudbou. Jop, mluvím o Neverhoodu, o hře nejen pro děti, ale i pro dospělé. O hře bez zabíjení a o jednom velkém plastelínovém světě. Nepořádek musí počkat, tohle si musím zahrát. CD ještě kupodivu fungovalo a instalace byla pekelně rychlá.

Menší jezdící udělátko :-)Příběh je vcelku jednoduchý. Začal bych asi tak, že za sedmero horami a za sedmero řekami, žil byl jednou jeden král Hoborg, který si stvořil svět Neverhoodu. Jenže byl na světě sám, tak si stvořil Klogga, jeho společníka. Klogg nebyl nadvakrát dobrý společník a chtěl celoučký svět sám pro sebe. Na scénu se dostává Klaymen, který má za úkol vysvobodit krále Hoborga a zatočit s Kloggem.

Hra je plná jednoduchých hádanek, různých bludišť, hlavolamů. Ty jsou velmi vtipně doplněny o video animace. Během hry navíc sbíráte hlíněné destičky, které potom pouštíte na speciálním zařízení. Na destičkách se skrývá celý příběh, který je navíc namluvený ve velmi jednoduché angličtině.

Klaymen po výbuchu dynamitového panáčkaPrvní probuzení plastelínového panáčka a následné vyřešení první místnosti mi otevřelo bránu do plastelínového světa od DreamWorks a ještě u něj minimálně několik hodin ztvrdnu. Pokud hledáte vhodný dárek pro vaše děti nebo si chcete dát trochu relaxu, vřele doporučuji. Hra se s největší pravděpodobností už nedá koupit, proto budete muset zapátrat na google anebo přímo na warez stránkách.

Štítky: Adventury


Komentáře

mle
20. únor 2016, 11:40

Tady je
http://neverhood.etomite.cz/

Andrea
1. září 2015, 22:13

Dobrý večer, prosím kde bych stáhla hru Neverhood? Moc děkuji, nikde ji nemůžu najít :-)

abeceda
19. prosinec 2014, 17:07

abcdefghchijklmnopqrstuvwxyz

LOL
15. prosinec 2013, 18:29

dejte mi odkaz na video kde sjou vsechny mista s disky (ne to co je na discich)

Sim
25. říjen 2010, 23:30

na tu hru mám ty nejlepší vzpomínky :) vždycky jsme to hráli celá rodina než jsme prošli dlouhou chodbou stačili jsme probrat všechno možné. snad rok jsme skysli na BOBBY a na myším bludišti a přitom to bylo tak jednoduché kdysi to trvalo tak trašně dlouho a te´d to mám projeté za pár hodin :D ale je to naprosto bezvadná hra žádné násilí když opomenu fight příšera VS robot :D krásný plastelínový nápad, krásně barevné, vtipné prostě paráda xD …a nesmím zapomenout na tu bezvadnou hudbu xDD

Chemik.org
10. říjen 2010, 11:27

Je to naprosto skvela hra a pravidelne minimalne jednou rocne si ji zahraju :) Ovsem nasel jsem velice dustojneho pokracovatele !!! ANO, je to *** Machinarium *** od Amanita Design (http://amanita-design.net). Tahle hra je ve stejnem stylu – mysleno hadanky, zadne strileni a podobne. Hraju ji kazdeho pul roku ;) a dycky se u ni skvele odreaguji a znova a znova me dostava jak zpracovanim tak hadankama a vubec atmosferou.

willie trombone
18. srpen 2010, 20:17

já neverhooda uplně miluju neznám nikoho kdo to zná ,ale furt přednima o tom mluvym a furt řikaj že je to hovadina ,ale ani nevědí o co přichází

hydrazin
29. červenec 2010, 21:40

já neverhooda uplně miluju je to podle mě nejlepší hra na světě ,ale je hodně těžká vůbec mi nešla udělat

já né to ty
26. únor 2010, 18:16

ach jo já potřebuji získat poslední kazetu dokonce vím kde je ale jak se tam dostat? Je tam kde jsem našla 1. klíč-červené vozítko

Veru
23. prosinec 2009, 19:26

když dostaneš druhy klíč…vykloň se z okna propíchni balónek..a máš třetí..;)

Cikyna
21. říjen 2009, 11:25

Stáhla jsem si hru z old-cans, ale když ji chci spustit, tak se mi ukazuje, že je chyba ve čtení CD. Co s tím??:-(

Marthy
28. leden 2009, 20:30

Cawes lidi ! Já patřím do generace, která by na tuto hru nejspíš plivala (je mi 14) ale já to určite nedelám. Jsem člověk, který ma na počítači všechny soundtracky, samozřejmě i hru, na okne ve svém pokoji mám plastelinového Klaymena kterého jsem si udělal sám 8-) a jsem touto hrou natolik posedlí, že ji celou přejdu odznovu každej týden 8-) JE TO SUPR HRA !!! a promiňte za pravopisní chyby, ale já nejsem čech 8-)

Samorost
17. leden 2009, 15:05

ale fakt je to ta nejlepší hra na světě!!!!!!!!!!???????::::::::::::.......:-)

Samorost
17. leden 2009, 15:01

Mám ho doma a nemůžu najít třetí klíč... Neví někdo náhodou kde je???

Paulo
4. srpen 2008, 16:40

Já to hrál už v roce 96 :) A teď po letech, když jsem utíral prach jsem to našel a pustil si to znova. A ejhle, i pod vistama to jde :)))

ojb
15. červenec 2008, 20:02

Ten obrázek co má název “Klaymen po výbuchu dynamitového panáka” tak to není Klaymen, ale Willie.

¨Michal
10. červenec 2008, 16:23

http://neverhood.etomite.sk/ tady je vše

jaros
13. červen 2008, 20:09

nevite nekdo jak si mam stahnout tuhle tu hru ak niekto vi tak pls ozvyte sa

Ondra
12. červen 2008, 23:42

PetrTwo : napsal bys nejaky torrenty nebo kde hledat tady s touhle hrou ?

tonic
25. únor 2008, 11:38

nevíte někdo co má dělat dal když sem složila ty kostičky a a klikla na posledni kostičku kde jsou nakresleny šipky??v návodu je napsaný že mám jít poschodech na dně jezera ale já tam teda žádná schody nevidím.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací