Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | The NeverHood - chvilka nostalgie


The NeverHood - chvilka nostalgie

Autor: Milan Kvita  |  18. březen 2007  |  zobrazeno: 39 249×  |  55 komentářů

NeverhoodKdyž jsem se prodíral starými CD a věcmi, které poměrně dlouhou dobu nespatřily denní světlo, narazil jsem na CD s výbornou adventurkou, která mne dostala svým zpracováním, grafikou a úžasnou hudbou. Jop, mluvím o Neverhoodu, o hře nejen pro děti, ale i pro dospělé. O hře bez zabíjení a o jednom velkém plastelínovém světě. Nepořádek musí počkat, tohle si musím zahrát. CD ještě kupodivu fungovalo a instalace byla pekelně rychlá.

Menší jezdící udělátko :-)Příběh je vcelku jednoduchý. Začal bych asi tak, že za sedmero horami a za sedmero řekami, žil byl jednou jeden král Hoborg, který si stvořil svět Neverhoodu. Jenže byl na světě sám, tak si stvořil Klogga, jeho společníka. Klogg nebyl nadvakrát dobrý společník a chtěl celoučký svět sám pro sebe. Na scénu se dostává Klaymen, který má za úkol vysvobodit krále Hoborga a zatočit s Kloggem.

Hra je plná jednoduchých hádanek, různých bludišť, hlavolamů. Ty jsou velmi vtipně doplněny o video animace. Během hry navíc sbíráte hlíněné destičky, které potom pouštíte na speciálním zařízení. Na destičkách se skrývá celý příběh, který je navíc namluvený ve velmi jednoduché angličtině.

Klaymen po výbuchu dynamitového panáčkaPrvní probuzení plastelínového panáčka a následné vyřešení první místnosti mi otevřelo bránu do plastelínového světa od DreamWorks a ještě u něj minimálně několik hodin ztvrdnu. Pokud hledáte vhodný dárek pro vaše děti nebo si chcete dát trochu relaxu, vřele doporučuji. Hra se s největší pravděpodobností už nedá koupit, proto budete muset zapátrat na google anebo přímo na warez stránkách.

Štítky: Adventury


Komentáře

Libor
1. duben 2007, 23:02

Je pravda, že tu hru v mém okolí vlastně nikdo nezná. Jedni hry na PC nahrajou (nebo to alespoň tvrdí) a druzí hry hrajou, ale hra bez střílení a zbíjení je prostě nadchnout nemůže. Ani se nedivím, že ta hra je nedoceněná, protože oslovuje vlastně velmi málo lidí. Osobně, když nepočítám nějaké tetrisy nebo kdysi nějaké hry na ZX spectru, tak jsem z velkých her hrál vlastně jenom Neverhooda a potom IceAge, která je taky dobrá a sice je nutné sem tam občas praštit v sebeobraně nějaký zvíře, ale žádná krev 8-). Nevíte někdo z tohoto našeho fanklubu ještě o nějaké podobné hře?

Exoffo
26. březen 2007, 11:02

Taky jsem zavzpomínal na dětství, hrál jsem to několikrát a pokaždé jsem se u toho bavil. Článek mě nakopl k tomu, abych si ji znova prubnul…takže odpoledne žádná práce ale vzhůru do NeverHoodu :)

Bibo
25. březen 2007, 23:52

Jj je to skvělá hra hned jak sem viděl, že o ní píšete, tak jsem si musel tento článek přečíst a hned mě přepadla nostalgie, protože tuto hru jsem hrál už hodně dávno a strašně mě bavila. Je velice dobře udělaná a je srandovní a při tom jednoduchá. Možná vyjde (ovšem jak říkáte tak jede pod XP v pohodě) stejně jako další skvělá hra Another World jako takový předělaný remak s novou plastelinovou grafikou.

big boss
25. březen 2007, 20:59

Neverhood? a já myslel, že to nikdo nezná... :) Když jsem o té hře někomu říkal, takže prej neví vo co de a nebo si klepal na čelo, že prej taková 3,14čovina atd. Já sám jsem to hrál asi 2 roky (asi 1999), protože ,když jsem se dostal ke zmenšovadlu, tak jsem byl v pr… Až mocný internet mi pomohl to dohrát. Mam 7 letýho syna,a ten si tu hru nemůže vynachválit.
Jen tak pro zajhímavost: nechcete založit fanklub? :)))))))))

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
23. březen 2007, 09:19

jj na XP to běhá v pohodě, díval jsem se do readme.txt a tam píšou akorát o té kompatibilitě, kterou jsi zkoušel. Pokud už roupama nevíš co a mermomoci si to chceš zahrát, budeš si muset installnout 98-ky anebo to jednoduše dohrát u někoho, komu to jde …
A na soundtrack už se třepu, měl mi to stáhnout kamarád a nějak se nemůžeme pořád setkat :-)

Libor
23. březen 2007, 00:34

Tak jsem si poslech ten soundtrack a mám pocit, ža tak půlka se do vlastní hry ani nedostala – nebo si to už nepamatuju. Budu si to muset asi zahrát znovu….

A vlastně proč né 8-)

Libor
23. březen 2007, 00:16

Asi jo, protože mě to normálně na XP běhá – nezávisle na 2 PC. Máš tam DirectX?

bluenite
21. březen 2007, 18:06

mně ta hra pod WinXp již nefungovala…zkoušel jsem volby kompatibility a nic. Dělal jsem něco špatně?

XixaoXXX
21. březen 2007, 01:51

škoda že se plastelína nevyskutuje ve hrách častěj..těch ooriginálních možností co nabízí..napadá někoho jiná hra kde by byla plastelína?

soundtrack:
http://rapidshare.com/files/9753081/The_Neverhood_Songs.rar
heslo: fuking

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
20. březen 2007, 17:10

1) je tam ještě jedna demolice a to jak vyhazuješ do vzduchu tu zelenou příšeru dynamitovým panáčkem :-))
2) neměl by někdo soundtrack nebo nesehnal by to někdo ?? plzz

Libor
20. březen 2007, 16:03

Taky jí považuju za jednu z mála her, které stojí za to si zahrát. Kromě utržené hlavy plastelínového medvídka (který je nakonec stejně vzkříšen) a rozšláplé ovce tam nikdo nikoho nelikviduje a navíc je to děsně roztomilé. Je úžasné, jak je všechno domyšlené do posledního detailu bez jakýchkoliv oslích můstků. Bohužel žádnou další takovou už neznám 8-(.

Redaktor ovsem.net Jirka
19. březen 2007, 01:30

Je opravdu výborná a mimo to ne náhodou se tato hra ocitla na Microsoftím seznamu 5 skvělých nedoceněných her

Radek
18. březen 2007, 22:54

Zrovna před měsícem nebo dvěma jsem to dohrál :) Je to naprostá bomba :)

PetrTwo
18. březen 2007, 22:31

No hnedle to musím zkusit, torrenty s Neverhodem žíjí (!!!)

Redaktor ovsem.net Jirka
18. březen 2007, 19:31

Luxusní hra pro lidičky, kteří netouží po největším skóre mrtvých protihráčů ve hře…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací