Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Knihy


Vydejte si svou vlastní tištěnou knihu

Autor: Pavel Kříž  |  24. srpen 2007  |  zobrazeno: 40 513×  |  20 komentářů

Jak si vydat svou vlastní tištěnou knihuCo je třeba vědět, znát a udělat pro vydání vlastní tištěné knihy? To se dozvíte v tomto článku, který je napsán na základě mých zkušeností a mého chápání problematiky a nemusí být nutně správný a bezchybný. Text se nezabývá situací, kdy máte písemnou smlouvu s nakladatelem/vydavatelem a dodáte pouze rukopis a o ostatní náležitosti (přidělení ISBN, tisk knihy, vazba, distribuce) se postará váš nakladatel/vydavatel. Je směsicí obecných rad a konkrétních zkušeností, které jsem získal během psaní mé knihy. Také, prosím, omluvte moje laické vyjadřování v právních otázkách. A také upozorním, že následující texty nejsou odborným výkladem a nemají žádnou právní váhu.

Pokračování článku

English Grammar In Use - pořádná lekce angličtiny

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2007  |  zobrazeno: 23 971×  |  9 komentářů

English Grammar In UseMůžu říci, že když si člověk vybere na vánoce dárek, o kterém si myslí, že mu něco přinese, je to to nejlepší, co mohl udělat.  

Octnul jsem se v nelehké situaci vybrat si dárek v rozumné ceně a zároveň jsem chtěl něco, co mi udělá radost a dá něco do života. Hadry mi nikdo nevybere, o techniku již nemám takový zájem, kosmetiku nikdo neodhadne a když už mi někdo něco chce vybrat, je to se mnou těžké, protože opovrhuji všemi dárky alias Sběrač prachu. Vyhmátnul jsem si v knize jednu bomba knížku na doporučení od kamarádů, když už teda chodím do toho jazykového kurzu a víceméně přemýšlím alespoň o FCE zkouškách.

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - kapitola V. - VII.

Autor: Jakub Rybka  |  25. duben 2006  |  zobrazeno: 8 145×  |  7 komentářů

Záhada knížete Efetona - kapitola V. - VII.  „Dobré odpoledne pane…“ usmála se servírka v kavárně na Andrewa Sicka a pokračovala: „…co si dáte?“
   „Dobrý den, slečno. Dám si horký čaj s citrónem.“
   „Bude to vše?“
   „Prozatím ano, děkuji.“ Opětoval úsměv a servírka odešla.

O několik minut později se otevřely dveře a do kavárny vešel doktor Bates. Rozhlédl se po místnosti a když uviděl člověka s kloboukem a stříbrným kufříkem u nohou, zamířil k němu.
   „Dobrý den“ pozdravil člověka ke kterému zanedlouho dorazil.
   „Dobré odpoledne doktore. Je to pro mne čest setkat se s vámi.“
   „Děkuji,“ odpověděl Jack s úsměvem a podíval se směrem k pultu. Když ho servírka uviděla, přikývla, že si ho všimla a za chvilku byla i s čajem pro Andrewa u jejich stolu.
   „Děkuji slečno.“
Servírka přikývla a nasměrovala pohled na druhou stranu stolu k Jackovi. „Jako vždy, doktore?“

Pokračování článku

Jak se naučit pracovat v Adobe Photoshop

Autor: Lenka Melčáková  |  12. duben 2006  |  zobrazeno: 25 551×  |  4 komentáře

Photoshop WOW! bookJistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že Adobe Photoshop je jeden z nejlepších a v podstatě nepřekonatelný grafický editor. Neznám nic lepšího na tvorbu grafických návrhů a to hlavně návrhů pro tvorbu webových stránek. Neskutečně rozsáhlé možnosti a množství prvků, filtrů a pluginů tvoří z Photoshopu velice složitou hračku, kterou není jen tak jednoduché z fleku zvládnout bez jakéhokoliv nastudování alespoň základů. Když jsem s Photoshopem začínala, tak můžu potvrdit, že jsem nedokázala udělat ani čárku a mnohokrát jsem vzteky málem okusovala klávesnici. Když jsem ale viděla jaké kouzla tento program umí, tak jsem se snažila nevzdát to. Nekonečným klikáním jsem zjistila alespoň základy, ale jak se proklikat k úžasným efektům, fíglům a vytřískat z photoshopu co se dá? Mám jednu jedinou radu. Kupte si knihu…

Pokračování článku

Záhada knížete Efetona - kapitola II. - IV.

Autor: Jakub Rybka  |  7. duben 2006  |  zobrazeno: 6 914×  |  3 komentáře

Záhada knížete Efetona - Kapitola II. - IV.     V osm hodin ráno začal zvonit budík. Jack se ujistil, že je opravdu osm hodin a budík zaklapl. Chvíli ještě ležel v posteli a přemýšlel nad ranním hovorem. Během několika minut vstal z postele a rozešel se směrem ke koupelně. Běžná ranní hygiena a pravidelné kafe ho postavilo na nohy. Oblékl si své sako, z věšáku u dveří vzal svazek klíčů a odešel z bytu do garáže. Po cestě si vzpomněl, že zapomněl svou aktovku, kde měl doklady a další důležité písemnosti. Musel se tedy několik schodů vrátit, ale pořád přemýšlel nad tak dlouhou dobou, jakou oněch 2000 let určitě je.„To znamená, že hrobka byla používána už 5000 let před naším letopočtem,“ říkal si pro sebe. „Ale z jakého důvodu? A kdo ji používal?“ Pořád nemohl přijít na jakoukoli spojitost mezi některými skutečnostmi. Všiml si, že už stojí před svým autem v garáži a v tu chvíli si uvědomil, že k němu došel úplně podvědomě. 
     Zajímavé pomyslel si.
     Nasednul do auta, nastartoval a odjel do muzea.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací