Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | English Grammar In Use - pořádná lekce angličtiny


English Grammar In Use - pořádná lekce angličtiny

Autor: Milan Kvita  |  3. leden 2007  |  zobrazeno: 23 836×  |  9 komentářů

English Grammar In UseMůžu říci, že když si člověk vybere na vánoce dárek, o kterém si myslí, že mu něco přinese, je to to nejlepší, co mohl udělat. 

Octnul jsem se v nelehké situaci vybrat si dárek v rozumné ceně a zároveň jsem chtěl něco, co mi udělá radost a dá něco do života. Hadry mi nikdo nevybere, o techniku již nemám takový zájem, kosmetiku nikdo neodhadne a když už mi někdo něco chce vybrat, je to se mnou těžké, protože opovrhuji všemi dárky alias Sběrač prachu. Vyhmátnul jsem si v knize jednu bomba knížku na doporučení od kamarádů, když už teda chodím do toho jazykového kurzu a víceméně přemýšlím alespoň o FCE zkouškách.

Kniha nese název English Grammar In Use a je od Raymonda Murphy-ho, Oxfordského učitele. Tento učitel sebral dostatek odvahy na to, aby gramatiku rozdělil do mnoha kapitol a vy se můžete zaměřit přesně na ten celek, který vám nejde nebo jste zrovna v té části dezorientováni. V celé knize není ani čárka česky, což značí, že je určena pro pokročilé studenty v angličtině.

Výstřižek z knihyJak už jsem řekl, celá kniha je perfektně strukturovaná. Na levé straně je vždy vysvětlení gramatického jevu nebo pravidla a na pravé jsou cvičení, která se tomu věnují. Vysvětlení bývá celkem rozumné a je doplněno obrázky. Hned dole jsou ještě odkazy na další tématické celky, které se zabývají podobnými jevy. Na konci najdete samozřejmě klíč ke cvičením, dodatečná cvičení, rozdíly mezi anglickou a americkou angličtinou + navíc index klíčových slov.

Výstřižek z knihySamotná kniha obsahuje cca 350 stránek a součástí je i CD, které obsahuje hromady různých cvičení, testů, zvukových nahrávek atd. Je určena spíše jako self-study příručka, ale může ji použít úplně každý právě díky tématickým celkům. Cena se pohybuje okolo czk 500 a vzhledem k množství informací a kvalitě papíru je přiměřená. Pokud to myslíte alespoň trochu vážně s angličtinou do budoucna, neměla by tato kniha na vaši poličce chybět (já ji samozřejmě na polici nemám, byl by to sběrač prachu, proto ji nosím sebou do práce :-) ).

Štítky: Ostatní


Komentáře

kfghjdkl
12. květen 2008, 18:58

knihy jsou HOVNOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
:))))))))))))))

Votrava
15. březen 2007, 10:51

http://tinyurl.com/2wgrzp

wh00p.
20. leden 2007, 23:16

Petra->Připoj se na víc hubů

Petra
19. leden 2007, 14:25

Ahoj,ve stronu to nemůžu najít. Kdyžtak mi napiš na meil,dík

Bape
4. leden 2007, 15:03

No já samořejmě mám taky radši knihu po ruce, ale myslím že to spousta nemajetných studentů ocení...
Pokud tedy nestahovat tak můžu doporučit kde ji koupit z druhé ruky. Ceny jsou v dolarech už s poštovným do ČR délka dodání je okolo 14dnů až měsíc. Záleží odkud kniha putuje : www.fetchbook.info

Redaktor ovsem.net Jirka
4. leden 2007, 10:29

No jo, ale stahovat knihu? Jako to zase rád podpořím autory. A není nad to mít knížku vždy po ruce, než si ji tisknout doma na papír…

Bape
4. leden 2007, 10:01

Pro ty kdo používájí Stronga či DC++ a kniha se jim líbí najdou 2edici této knihy(Pdf) pod TTH:
TLHLOAYT6EMQZOHVP5NTQQYUTRCVYL26WH7L4LI

Marťan
4. leden 2007, 02:25

Hmm. Nevypadá marně... už jsem si dlouho nekoupil nějakou book. Naposledy to byl Bohatý táta, chudý táta… Taky zajímavé čtení.

zputnik
4. leden 2007, 00:34

Kdysi před lety jsem podle ní jel a fakt hodně povedená... jedna z těch, která naučí.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací