Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Různé


Vytvořte si své vlastní webové stránky na Google

Autor: Miroslav Tydlačka  |  13. říjen 2007  |  zobrazeno: 19 736×  |  5 komentářů

logoPotřebujete si vytvořit internetové stránky s vlastními názory, obrázky a já nevím s čím ještě? Využijte této služby zdarma u Google. Pokud se zaregistrujete, nebo jste již zaregistrovaní a máte na Gmail účet není nic jednoduššího než vstoupit na stránku blogger a vytvořit si své stránky podle svého. Nečekejte od těchto stránek zázraky, ale to podstatné co mají www stránky mít, tam najdete, od vkládání obrázků až po možnost umístit pod každý článek komentář. 

Pokračování článku

Cestujeme s GPS navigací Evolve iTraxx

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. srpen 2007  |  zobrazeno: 12 674×  |  7 komentářů

GPSJelikož vlastním mobilní telefon Treo 750V s Windows Mobile 5, zlákala mně možnost mít v mobilu GPS navigaci pro snadné cestovaní nejen po naší republice. K tomu, abyste mohli využívat této moderní vymoženosti musíte splnit dané podmínky. Koupit plnohodnotnou GPS navigaci, která obsahuje jak nainstalovaný program, tak GPS přijímač v jednom. Nebo pokud vlastníte PDA s nainstalovaným operačním systémem, dokoupit GPS přijímač zvlášť, který komunikuje s telefonem převážně pomocí Bluetooth. Já osobně jsem zvolil druhou možnost a to čistě finančních důvodů, protože samotný přijímač vyjde od 1 600Kč a výše.

Pokračování článku

Křišťálová Lupa 2007 - nominace

Autor: Jiří Melčák  |  23. srpen 2007  |  zobrazeno: 4 760×  |  7 komentářů

Křišťálová Lupa 2007 - nominaceByl vyhlášen 2. ročník ankety Křišťálova Lupa 2007, kde můžete nominovat své oblíbené projekty českého internetu ve 14 kategoriích. Pokud máte rádi server www.ovsem.net, budeme rádi pokud nás nominujete v kategorii "Specializované zpravodajství". Minulý ročník jsme zaspali, tak alespoň letos zkusíme štěstí. Kromě Specializovaného zpravodajství můžete nominovat další weby do těchto kategorií: E-shop, Webhoster, Web veřejné správy, Firemní web, Freemail, Vyhledávač, Obecné zpravodajství, Specializované zpravodajství, Zábava a bulvár, Blog, Osobnost, Projekt roku, Anticena a Komunitní projekt. Upozorním, že není nutné vyplnit všech 12 kategorií, bohatě stačí jedna - zejména ta výše zmiňovaná. A pokud byste chtěli tip na firemní web, tak si skromně dovolím poukázat na web zabývající se tvorbou webových stránek. A pro Anticenu vřele doporučuji Peprnet.cz. Nominovat můžete až do 9. 9. 2007.

Pokračování článku

Povídka "p"

Autor: Pavel Kříž  |  18. srpen 2007  |  zobrazeno: 9 067×  |  7 komentářů

449 × pPříbuzný Pavel přišel pro počítač (parádní Pentium). Přinesl peněženku plnou peněz (pracuje pro pracháče). Propána! Prohlédl počítač, prohlásil: "překontroluji". Počítač přirozeně prošel Pavlovou poctivou prověrkou (připojil pět periférií). Pak pronesl: "potřebuji přenosný počítač". Položil prkenici. "Proč, proboha? Přenosný počítač přitahuje problémy," protestuji. Padají pádné protiargumenty. Pořádně přemýšlím, počítač potřebuji prodat. "Pamatuješ Petru, plavovlasou princeznu, pracující pro plavečák?" Potřebuji peníze, plánuji pozvat Petru po pondělní práci, po páté. Pavel projevuje pohrdavý pohled (proklínám povahu pracháčů). "Poníženě prosím, prachy plánuji pro parádní překvápko pro Petru", podávám popis problému. "Potřebuji promptní platbu," prosím psím pohledem. Pavel přemýšlí. Prodáno. Pavel přivolal poslíčka. Předávám počítač, přebírám platbu (preferuji paklík peněz). Podařilo, paráda!

Pokračování článku

Eternity II - 2 miliony dolarů čekají na vás (v lepším případě na mě)

Autor: Jiří Melčák  |  15. srpen 2007  |  zobrazeno: 24 281×  |  24 komentářů

Eternity II (999 Kč) Není tomu dávno, kdy byl vyhlášen vítěz (řešitel) prvního vydání deskového puzzle Enternity. Úspěch hry byl tak velký (škoda, že se u nás o tom moc nepsalo), že vznikla druhá verze pod názvem Eternity II a odměna byla zvýšena na rovných 2.000.000 dolarů pro toho, kdo jako první správně složí všech 256 dílků Enternity II na herním poli. Pro ty, kteří se již teď diví, co je tak těžkého na složení 256 dílků puzzle, rád upozorním, že vítěz Eternity I našel řešení po 18 měsících... Zdá se vám to zajímavé? Čtete dál...

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací