Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | 7. listopad - Den proti spamu aneb utněme spamu tipec


7. listopad - Den proti spamu aneb utněme spamu tipec

Autor: Jiří Melčák  |  3. listopad 2007  |  zobrazeno: 5 571×  |  7 komentářů

Den proti spamuSpam, spam, spam, ... Tento žalostný pohled na nás čeká každý den v našich e-mailových schránek. Jeden by občas řekl, že si až vískne, když mezi tou záplavou spamu najdu e-mail, který je určen skutečně jemu. O to tragičtější je to ve firemní sféře, kde se e-mailová komunikace stala synonymem pro business. Kdo však věří e-mailové komunikaci je blázen. Spamové filtry na serverech a v e-mailových klientech se točí na plné obrátky a maily se ztrácejí a ztrácejí a nikdo se již nemůže být jist tím, že jeho mail byl skutečně doručen. Reakcí na problémy způsobené spamem je Den proti spamu, který je naplánován na 7. listopadu 2007.

Datum 7. listopadu nebyl vybrán náhodně, nýbrž v daleké-nedaleké historii to byl den, kdy začínal měsíc československo-sovětského přátelství. Svátek, který byl milován stejně, jako my dnes milujeme naše spammery. Cílem Dne proti spamu je vyvolat širokou a konstruktivní diskuzi o problému spamování, které za dobu své existence doznalo mnoha podob. Od těch nejdotěrnějších mailů, přes komentářový spam na fórech a blozích až po ICQ spamování. Kromě diskuze chce Den proti spamu vyzvat lidi, kteří byli atakováni českým spammerem, aby tyto své spammery zpětně sami oslovili (telefonicky nebo osobně :)

Může to působit lehce úsměvně při představě, že by se člověk osobně sešel se spammerem, neboť fyzické násilí by asi bylo přirozenou doprovodnou pomůckou při rozmluvě o nutnosti krácení si volného času spamem.

SPAM Faktem zůstává, že spam je problém. Problém větší než si někteří uvědomují. Podle některých čísel dosahuje spam 95% veškeré e-mailové světové komunikace. Číslo je to alarmující. Boj se spamem začal v okamžiku, kdy se první spam objevil. Kdo je ale na tom lépe? Spamové filtry nejsou všemocné a zde je největší úskalí celého boje proti spamu - ztrácejí se skutečné a důležité maily. Osobně již dávno nevěřím e-mailové komunikaci a když posílám cenovou nabídku svým zákazníkům musím prostě druhý den vzít telefon a zavolat jim, zda jim mail došel. Kdybych to neudělal, ztratím 30% svých klientů, protože spamové filtry jsou nastavené na každém serveru jinak a také vždy i jinak vyhodnoceny a tím může dojít k mazání vašich e-mailů. A vy to nemáte šanci zjistit, neboť potvrzení o přečtení (ač jej mám u všech mailů zapnuté) málokdy příjde, protože moderní e-mailový klienti vám umožňují rozhodnout, zda tyto doručenky od vás budou chodit anebo ne. Tudíž telefon je jediný prostředek, jak zjistit zda váš mail skutečně došel.

Den proti spamu je tedy projektem, který má sdružovat informace o boji proti spamu, poskytnout relevantní informace o důsledcích, které jdou ruku v ruce s posíláním spamu. Je třeba pozvednout prst a říct: "Ty, ty, ty, spammere jeden škaredý, jestli budeš otravovat, předáme kontakt na tebe Úřadu pro ochranu osobních údajů." Na stránkách Dne proti spamu se můžete zaregistrovat a vyměňovat si informace, které se bezprostředně týkají problému spamu. Takže utněme spamu tipec ;)

Závěrem dodávám ještě odkazy na tiskovou zprávu:

Štítky: Společnost


Komentáře

zputnik
5. listopad 2007, 23:02

S potěšením vám můžu napsat, že ve středu na webu www.denprotispamu.cz proběhne on-line diskuze s inspektorem z ÚOOÚ. Dotazy můžete na webu dávat již nyní. Během středy bude postupně odpovídat na ty, které tam budou, a ty, které tam během středy čtenáři položí. Diskuze se tak mohou zúčastnit všechny relevantní skupiny – ÚOOÚ, uživatelé internetu i čeští spammeři. Věřím, že podpoříte akci svými dotazy.

Radoslav
5. listopad 2007, 22:32

Spam je bohužel nezničitelnej problém. V této době je to nejjednoduší a zatím (pokud je nepoženem k soudu) i nejlevnější způsob reklamy. Mě také denně dochází až 5 spamových mailů na soukromou schránku.

Jitka
5. listopad 2007, 14:59

já jsem taky příspěvek č. 3 nepochopila, pls vysvětlit. Jinak se dnem proti spamu souhlasím a připojím se

zputnik
4. listopad 2007, 10:09

raddimme, můžeš být u obou bodů více konkrétnější? Nemyslím to ve zlém, fakt mě to zajímá.

raddimm
4. listopad 2007, 09:09

1) spam a “spam” je rozdíl
2) kazdy “blogar” aby se rychle neuzivil na navstevnosti tehle akce vidte? :))))

Redaktor ovsem.net johnyz
3. listopad 2007, 18:08

hmm … do práce chodí v průměru 2 kousky za hodinu …

Jarda
3. listopad 2007, 14:48

Souhlas. Když se ozve více lidí, možná si to vezmou více k srdci, než když je to reakce jednotlivce.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací