Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | 9. února bylo zahájeno digitální vysílání Praha, Brno, Ostrava


9. února bylo zahájeno digitální vysílání Praha, Brno, Ostrava

Autor: Miroslav Tydlačka  |  10. únor 2006  |  zobrazeno: 3 947×  |  Bez komentáře

Širokopásmová anténa pro příjem digitální televizeTak už je to tady, od 9. února je vysíláno digitálně, ale jen ve jmenovaných městech (zatím). Věřím, že rozšíření bude otázka času a že se poslanci nebudou dlouho přít o nový zákon, neboť jak jsem se dočetl, tak vše stojí na vydání legislativy atd..

Zahájení digitálního provozu se týká pozemních vysílačů pro vysílání televizních programů ČT1, ČT2, ČT 24, NOVY, PRIMY, ÓČKA a ČT4 sportovní kanál. Jedinou nevýhodou je, že se tento signál u vás nemůžete oveřit a i když jste podle mapy v oblasti přijmu, není zaručeno, že budete mít signál. Hlavně v těch okrajových místech dosahovaného signálu.

Začneme od začátku. K tomu, abyste mohli přijímat digitální vysílání, musíte být samozřejmě v pásmu, kde tento signál je. To zjistíte podle této mapy České republiky s vyznačením vysílacího výkonu. K příjmu digitálního vysílání TV stanic si vystačíme s anténami, které již máte pro příjem normálního analogového vysílání, tzn. nemusíte kupovat jiné antény, stačí např. síťová širokopásmová anténa.

Jedinou investicí bude set-top box, jenž umístíte k televizi a ten zajistí, že budete přijímat digitální vysílání na televizi, která ještě neumí přijímat digitální příjem. Novější typy televizorů mají již zabudovaný přijímač digitálního vysílání automaticky.

Pokrytí Nového JičínaCenově to vychází od 1.900 do 18.000 Kč, takže si opravdu vybere každý. Na stránkách digizone najdete jak cenový přehled set-top boxů, tak jednotlivé recenze v sekci diskuse zase najdete vysvětlení na vše co by vás ohledně digitálního vysílání zajímalo.

Už se těším, až digitální vysílání zasáhne i mou oblast a mě přibude na televizi další krabička s dálkovým ovládáním (už nevím kam to budu dávat!) a já budu moct shlížet české programy v digitální kvalitě.

Štítky: Ostatní


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací