Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Různé


Mobilní telefon Sony Ericsson W850i

Autor: Milan Kvita  |  30. prosinec 2007  |  zobrazeno: 15 182×  |  10 komentářů

Sony Ericsson W850iMobilní telefony se v dnešní době dostávají do role spotřebního zboží. Trh je momentálně dostatečně nasycen, ale i přesto se zajímáme o všelijaké novinky v tomto oboru. Ono nestačí, aby mobil jsme měli pouze na telefonování nebo psaní krátkých zpráv. Chceme jej hýčkat, pečovat o něj, dodat mu nový obal, schématka, obleček v podobě ponožky, aby byl dobře chráněn. Chceme si přehrávat hudbu, ukazovat si obrázky a třeba i fotit. Prostě se z toho stává takový malinkatý tamagoči. Mobilní telefony jsou dle statistik velmi oblíbené, speciálně to platí pro naši zemičku.

Pokračování článku

Objektiv Tamron AF SP 28-75mm F/2.8 Di

Autor: Jiří Melčák  |  2. prosinec 2007  |  zobrazeno: 8 901×  |  3 komentáře

Objektiv Tamron AF SP 28-75mm F/2.8 Di se sluneční clonouJak jsem psal v úvodu předchozího článku o digitální zrcadlovce Canon EOS 30D, kupovali jsme pouze samotné tělo Canonu. Potřebovali jsme tedy nějaký objektiv. Po dlouhých úvahách a zejména díky rozpočtovému omezení jsme ustoupili od koupi originálního skla od Canonu a koupili objektiv Tamron AF SP 28-75mm F/2.8 Di, který se nyní prodává za cca 8.600 Kč. Je nutné zohlednit již zmiňovaný 1,6-ti násobný ořezový faktor, tudíž ve skutečnosti na Canon 30D má tento objektiv ohniskovou vzdálenost cca 44-120mm. Zachycuje tak zejména portrétovou ohniskovou vzdálenost, což je to, co jsme chtěli.

Pokračování článku

Canon EOS 30D - digitální zrcadlovka

Autor: Jiří Melčák  |  1. prosinec 2007  |  zobrazeno: 8 220×  |  1 komentář

Tělo digitální zrcadlovky Canon EOS 30DTak jsme se jednou plácli přes kapsu a pořídili si digitální zrcadlovku Canon EOS 30D, která představuje pro nás vstup do poloprofesionálního světa digitální fotografie. Dlouho jsme přemýšleli, jaký model si zvolit. Značka Canon byla pro nás jasná volba (na základě referencí od profesionálních fotografů a i vlastní zkušenosti s fotoaparáty této značky - ač to byly vždy jen kompakty). Zbývalo vyřešit dilema, zda koupit "levný" low-end Canon EOS 400D (za cca tehdejších 19.000 Kč - bavíme se pouze o tělu bez objektivu) nebo poloprofesionální Canon EOS 30D (za cca 24.000 Kč). Celomagneziové tělo oproti plastovému u 400D byla pro nás, právě vstupující do světa digitálních zrcadlovek, asi hlavním důvodem, proč vzít Canon 30D. Na funkce jsme až tak "nehleděli" - stejně jsme s nimi doposud neměli žádnou zkušenost. Už teď vám mohu říct, že investice v žádném případě nelitujeme.

Pokračování článku

BANAN.CZ WEBHOSTING - novinky pro nové, i stávající klienty

Autor: Reklama  |  7. listopad 2007  |  zobrazeno: 6 496×  |  9 komentářů

Banan webhosting S naším webhostingem BANAN.CZ jsme se rozhodli nabídnout klientům ještě v tomto roce spoustu nových služeb a zajímavých slev.

Nové ceny a služby zdarma

Jednou z nejzajímavějších novinek je bezkonkurenční cena za registraci .CZ domény a to 150 Kč (bez DPH). Registrace .CZ domény se tak stává cenově dostupnou pro širokou veřejnost, i pro neziskové instituce.

Pokračování článku

7. listopad - Den proti spamu aneb utněme spamu tipec

Autor: Jiří Melčák  |  3. listopad 2007  |  zobrazeno: 5 405×  |  7 komentářů

Den proti spamuSpam, spam, spam, ... Tento žalostný pohled na nás čeká každý den v našich e-mailových schránek. Jeden by občas řekl, že si až vískne, když mezi tou záplavou spamu najdu e-mail, který je určen skutečně jemu. O to tragičtější je to ve firemní sféře, kde se e-mailová komunikace stala synonymem pro business. Kdo však věří e-mailové komunikaci je blázen. Spamové filtry na serverech a v e-mailových klientech se točí na plné obrátky a maily se ztrácejí a ztrácejí a nikdo se již nemůže být jist tím, že jeho mail byl skutečně doručen. Reakcí na problémy způsobené spamem je Den proti spamu, který je naplánován na 7. listopadu 2007.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací