Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Adobe MAX 2009 keynote


Adobe MAX 2009 keynote

Autor: Ondřej Žáček  |  6. říjen 2009  |  zobrazeno: 171 860×  |  3 komentáře

Adobe AIRV součastné době probíhá v USA akce s názvem Adobe MAX. Včera (5.6.2009) okolo šesté večerní hodiny se uskutečnila keynote (prezentace), na které zástupci ze strany Adobe představili nové technologie točící se hlavně okolo Flash platformy. Ti chudí, jako já, bohužel nemaje prostředky k tomu, aby se akce osobně zúčastnili, se museli spokojit pouze s live vysíláním celé hodinu a půl dlouhé "přednášky" na internetu. Níže se vám budu snažit popsat ty nejzajímavější postřehy, které jsem si odnesl.

Web analytics firmy Omniture

AdobeHned na začátku přiklusal na pódium zvláštně vypadající chlapík s jednou rukou v kapse a s máchající rukou vzpomínal na léta 1995, kdy prý dělal velmi kvalitní weby. Tento pán se jmenuje Josh James a je CEO z firmy Omniture, kterou před nějakým časem Adobe koupilo. Tato firma má za úkol nabízet obsah webu a optimalizovat jej dle profilu návštěvníků. Mezi klienty této firmy patří eBay či MTV.

AIR 2.0

Desktopový runtime modul AIR (Adobe Integrated Runtime) primárně umožňuje vývojářům používat známé webové technologie k vytváření rozvinutých a složitějších webových aplikací. Ve své druhé verzi se dočká vylepšení v podobě:

  • Nižší nároky na RAM a zvýšení výkonu
  • Podpora USB mass storage - detection (po připojení některých periférií, ukázka probíhala na fotoaparátu, AIR automaticky detekuje příslušné zařízení a zobrazí jeho obsah)
  • Podpora lokálního mikrofonu a integrace s aplikacemi
  • Nativní instalátor
  • Multitouch (ukázka probíhala na HP SmartScreen) - dočkáme se i gest podobných jako u iPhone

Adobe Flash Player 10.1

Adobe FlashPokud bych měl shrnout, o čem se na MAX mluvilo nejvíce, byl to právě Flash Player. Flash se chtě nechtě stává prvkem v budoucnu častěji vídaným na jakékoliv platformě. Flash ve své nové verzi urychluje přehrávání HD videa (pánové z Adobe to názorně předvedli na netbooku HP), má tedy i nižší HW nároky, zahrnuje ActionScript 3.0, je kompatibilní se všemi OS a funguje také na mobilních telefonech, setop boxech a TV. Adobe tento produkt pomáhali vyvíjet i jiní velikáni jako Google, Palm nebo Nokia s NVidií v rámci tzv. Open Screen Projetct.  Od včerejšího dne se dokonce na AppStore sločenosti Apple začaly objevovat první Flashové aplikace - Flash tedy nyní funguje i na iPhonu.

Flash Player 10.1

  • Nižší nároky na hardware
  • Umožňuje plynulé přehrávání HD videa i na netboocích
  • Kompatibilita se všemi možnými platformami
  • iPhone

Na keynote se mluvilo také o Creative Suite 5. Adobe nám jen jakýmsi způsobem nastínilo, jakým směrem se bude při nové CS5 vést. Finální verze je však ještě daleko, daleko před námi.

Štítky: Adobe


Komentáře

Exik
13. říjen 2009, 19:37

“Ti chudí, jako já, bohužel nemaje prostředky k tomu, aby se akce osobně zúčastnili…” -to je tak kdyz se utraci 14k za booka :D

Jinak fandim flash playeru, myslim ze ma pred sebou velkou budoucnost. Koneckoncu stahovaci stranka ma PR 10/10

Ondřej Žáček
8. říjen 2009, 14:33

prosim?

Jan Kokoška
8. říjen 2009, 11:39

Pro autora: Neumíte-li přechodníky, nepoužívejte je!

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací