Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Airsoft - zábava těch, kteří přežili apokalypsu


Airsoft - zábava těch, kteří přežili apokalypsu

Autor: Lucie  |  26. duben 2008  |  zobrazeno: 17 337×  |  16 komentářů

AirsoftMalé město Alamo, přešlo do plné moci squatterů. Ti se rozhodli za prostředky získané prodejem výbavy mrtvých nepřátel udělat své město lepším a bezpečnějším místem pro život. Nastalo velmi suché a horké léto. Na severní polokouli v této kruté době žádná zvláštnost. Život v pustině se stal neobyčejně nehostinný. Pouštní kmeny se začaly stahovat k nejbližším zdrojům vody. Naprosto znepřátelené kmeny nechali své spory stranou jen proto, že je spojuje hlad a žízeň.

Tak takhle nějak by možná mohl začínat jeden z dobrodružných fantasy románů dnešní doby nebo nějaký katastrofický film. Přitom je to vlastně scénář, který uvádí do děje hráče jednoho adrenalinového sportu. Airsoft – starší brácha Paintballu.

O čem vlastně Airsoft je?

AirsoftNa základě předem určených pravidel, vznikají 50-ti a více členné skupiny hráčů. Podle určeného scénáře – příběhu se proti sobě staví v boji. Neteče tu krev a nejsou tu žádní mrtví, ale i tak se bojuje „na život a na smrt“. Hráči proti sobě pálí z airsoftových zbraní různých typů. Jako munici používají plastovo – keramické kuličky o průměru 6 nebo 8 mm o různých hmotnostech. K další výzbroji patří samozřejmě ochranné brýle na oči, dále dýmovnice, nosné systémy, vysílačky nebo i noční vidění. Připadá vám to jako nasazení českých vojáků v Afghanistánu? Tak trochu možná ano. Hráči se scházejí většinou v opuštěných vojenských prostorách, bývalých armádních objektech atp. Svou image válečníků budoucnosti doplňují i efektivním oblečením. Skutečně akční podívaná založená na čestném chování všech hráčů.

Historie Airsoftu

AirsoftKořeny této outdoorové zábavy sahají do východní Asie konce 80. let 20. století, obzvlášť pak do Japonska. Zde to bylo kvůli zákonům pořizování ostrých zbraní velmi obtížné. Japonci proto hledali vhodnou alternativu. Airsoft je v mnoha částech dnešní Asie velmi oblíbený. Většina příslušenství k airsoftu pochází právě z těchto zemí. Na počátku se vyráběli jen reálně vypadající makety zbraní. Ty byli však naprosto nefunkční. Později se ale začaly sériově vyrábět i funkční modely. Naprostý průlom v technice airsoftu přinesla firma Tokyo Marui s vynálezem systému AEG.

Protože jsem měla možnost zúčastnit se jedné airsoftové akce jako fotografka, rozhodla jsem se při té příležitosti vyzpovídat jednu z hráček. Dívek je v airsoftových družstvech pomálo. Proto si myslím, že je následující rozhovor docela zajímavý.

Jak dlouho děláš airsoft?
Přesně nevím, zhruba čtyři roky. Takže vlastně nejsem úplně takový začátečník.

Co tě k tomu přivedlo?
No, můj brácha je „zelenej mozek“, takže to máme asi v genech. Ale první okamžik, kdy sem dostala zbraň do ruky, byl Falloutlarp a tehdy jsem se do airsoftu naprosto zamilovala.

Je podle tebe airsoft hra nebo sport? Je v tom vlastně nějaký rozdíl?
Určitě obojí, protože si člověk u toho slušně protáhne tělo, ale zároveň si vlastně hraje na vojáčky :-)

Myslíš si, že i úplný laik ví, co je to airsoft?
Asi moc ne, protože se mě každý ptá, co to airsoft je a jestli je to něco jako paintball. Spousta lidí si to plete nebo v tom nedělá rozdíl. Ví, že něco takového je, ale neví o tom moc informací a to je, myslím, docela škoda.

Tak trošku navážeme. Co si myslíš o Airsoft vs. Paintball?
Nechápu, proč je mezi Airsofťáky a Paintballisty taková rivalita. Zkoušela jsem obojí a je to dost podobný. Každý má své plusy a své minusy. Sice jako Airsofťák bych to neměla říkat, ale paintball je super.

Hraje airsoft hodně holek? Berou se na nějaké zvláštní ohledy při "akci"?
Moc holek ne. My jsme sice převážně holčičí team, ale jsme taky asi výjimka :-) Ohledy na nás neberou. Spíš si z nás dělají legraci, jako "holky, běžte si hrát s barbínama". Ale jsou i tací, ve kterých budíme respekt a po akci prohlásí "dobrá hra holky" a berou nás jako rovnoprávné hráče.

Kde hrajete?
Upřímně, kde se dá. V lese, v bývalých vojenských areálech nebo jiných schátralých budovách. Prostě tam, kde nechodí moc „civilů“ a taky myslíme na to, aby to moc neobtěžovalo okolí :-). Bohužel jsme z Prahy a tady moc takových míst není. Proto i dost cestujeme.

Vztahuje se na organizátory airsoftu něco jako ohlašovací povinnost?
Jako myslíš, jestli se musí akce hlásit na úřadech? - No měla by se hlásit každá akce, ale my to praktikujeme jen u těch, kde je víc lidí nebo kde jsou nováčci. Aby nebyl problém.

Jakou nejlepší akci jsi zažila?
Asi tu poslední, co jsme hrály jen ve čtyřech lidech. Tím, že nás bylo tak málo, jsme si stihly opravdu zahrát a moc jsme netaktizovali a jen střílely :-).

Štítky: Akční, Sportovní


Komentáře

Jake-/Miki/-Trojan
13. únor 2011, 19:43

Teda musim pochválit nevidí se moc často, že by holky a ke všemu Pražačky hrály AS….rád bych s váma dal Battle už jenom proto abych moh oznámit “Enemy Spotted” průser je že já jsem z Jihu z Prachaticka….jinak vy děláte co za jednotku ?? popřípadě jakou armádu ?

saw
30. prosinec 2010, 15:19

taky bych si to s vama rad rozdal :))

Sgt. Reaper
31. březen 2010, 20:22

Ahoj, holky… nechtěli by jste někdy dát battle?

Sgt. Reaper

Aldarion
1. listopad 2009, 23:05

zdravím,,holky jak se jmenuje váš team ?? rád bych s váma někdy dal hru !!

Malda4ever
23. leden 2009, 18:18

čau lidi jak jste mluvili o tom že se nepřizná existujou prej i kuličky ve kterých je barva ale jsou pekne drahe takže to nemá cenu taky ted setřím na airsoftku ..jestli jste nekdo v okolí vsetína a hrajete airsoft tak se ozvte na icq:385253927 a nebo na email: Malicek.honza@seznam.cz

Autor článku Allliii
14. srpen 2008, 08:51

nessy: ahoj, jsem z Prahy a klidně se ozvi na e-mail Allliii@seznam.cz :)

nessy
14. srpen 2008, 01:00

ahoj alli odkud ste a dá se s vámy nějak spojit?

sm
5. červen 2008, 04:01

Podle mého tu hrají velkou roly i finance ! Stále v ČR výjde levněji si koupit ubgrade airsoftku, kdy pak dostřel je bezproblémů i 70 a víc metrů, než si koupit obič paintballku a střelivo stojí do AS taky podstatně mín než u paint.. každá z těchto her má něco dosebe !Ale když si chcete pořádně zastřílet u paintbalu, pak to chce víc peněz hold no :(

dedmann
15. květen 2008, 15:35

Jednoduse, kdo je pro military, at se orientuje spise na airsoft – realnejsi zbrane, vojenske scenare a taktiky.
Kdo si chce jen tak zastrilet a nebo si poradne zabehat, tomu bych doporucil paintball a v druhem pripade speedball.

Autor článku Ali
13. květen 2008, 19:13

Forces: auuu, tak v tom případě to asi fakt neukecá :) :) :)

Forces
13. květen 2008, 17:01

Airsoft hraju a je to good hra sice se nedá určit smrt toho druhého přesně, jestli že se nepřizná nebo to sám nevidíš, (u paintballu dostane barvou takže je to poznat) ale taky už jí náš člen dostal z upgrade P90 a slezl mu nehet takže to se ani nepokoušel zakecat že jí nedostal:)

Autor článku Allliii
29. duben 2008, 07:39

naprosto souhlasím Johnyz

Redaktor ovsem.net Johnyz
28. duben 2008, 18:34

je to hodně těžké zhodnotit – klady a zápory si najde většinou každý sám, až to vyzkouší. Snad nejhorší je přejít z jednoho na druhé, pokud máte vlastní výbavu. Zbraň sama o sobě stojí od čtyřky nahoru (pominu-li ty většinu levnějších typů) a přechod je o to těžší. Tím pádem se to dělí automaticky na dvě grupy, které se takřka nemají skoro kde utkat. Airsoft nemusí mít vyhrazené hřiště a lze jej hrát na opuštěných lokalitách. Toto bych si při paintballu nedovolil, protože nevím, kdo na mne vlítne,že jsem na cizím pozemku a že mu to tam barvím kuličkami. A co se týče zbraní – airsoft je opravdovější. Věrné makety vypadají velmi dobře a nepotřebují zásobníky na CO2/vzduch. Co se týče zásahu, tak se mi zdá, že paintball je tvrdší. Každý zásah si uvědomíte a nasvědčují tomu i masky na obličeji. Airsofťáci v 80% případů nosí pouze ochranné brýle … takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.

Klery
28. duben 2008, 14:33

Realističtější z pohledu na zbraně které vypadají reálněji (ale painballky mají zase větší dostřel)je v tom veliký rozdíl a je to z velké části v organizaci lidí proto že u airsofťáků se vyskytuje víc těch tzv.military….zatím co většina paintballistů není..(i když znám zase spoustu co jo :D)

Autor článku Allliii
28. duben 2008, 14:32

Článek rozhodně nemá vypovídat o rozdílech mezi paintballem a airsoftem. Spíš přiblížit taky airsoft jako sport – zábavu. Většina lidí zná totiž jen ten paintball a to je škoda. (Rozdíl jako takový je určitě ve zbraních a postupech hry – tzv. scénářích). Záleží i na lidech jak pojmou jednotlivou hru..a třeba i team jestli chtějí být tzv. military a nebo jen brát “střílení” jako takovou formu relaxace. Co se týká zbraní – paintball nevypadá tak reálně jako airsoft. Ale jak jsem říkala… článek není o tom, “jaký je rozdíl mezi…”

was
28. duben 2008, 13:19

Takže je to opravdovější Paintball?
Připadá mi ten článek trochu nedokončený. Proč by to měl být takový rozdíl? Není to jen v organizaci lidí? Jestli to má být opravdovější kvůli vysílačkám, štítům a dýmovnici, tak to painballáci můžou dělat taky (pominou-li opravdovější zbraně a střelivo). Nebo je to v systému hry (scénářích)? Potom je to podstatné a chybí mi to v článku.
Pokud to lidem splývá tak po přečtení tohoto článku jim to bude splývat stále. Aspoň to je můj dojem. Já se aspoň dozvěděl, že existuje klon či reálnější předchůdce paintballu ;-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací