Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Bluetooth handsfree Jabra BT 135


Bluetooth handsfree Jabra BT 135

Autor: Miroslav Tydlačka  |  7. listopad 2006  |  zobrazeno: 8 584×  |  1 komentář

Jabra BT 135Pokud se budete kolem sebe více rozhlížet, hlavně po projíždějících automobilech, všimnete si, kolik řidičů již začíná používat handsfree a to převážně bezdrátový bluetooth. Musíte samozřejmě splnit podmínku, že váš mobil bude funkci bluetooth podporovat. Chcete-li si tedy usnadnit telefonování a to nejen za jízdy v automobilu, nic vám nebrání v koupi bluetooth handsfree. A aby bylo vaše rozhodování jednodušší, nabízím vám osobní zkušenost s první testovanou Jabrou, jenž jsem vám slíbil. Pokud máte představu, že handsfree musí být velkých rozměrů, jste na omylu a Jabra BT 135 vás o tom přesvědčí.

Komletní výbava po rozbaleníV krabici najdete handsfree, mini CD s manuálem, nabíječku, tři výměnné proužky v různých barvách a jednoduchý obrázkový návod jak handsfree používat. První co mě po rozbalení příjemně překvapilo byla velmi nízká váha handsfree, která je 16g. Handsfree díky tomu za uchem nebudete ani vnímat.

Ke sledování stavu slouží led dioda v modré barvě, která je umístěna na přední straně handsfree. Pokud jej nabíjíte, svítí nepřerušovaným modrým světlem a v případě nabití led dioda zhasne. Při provozu stále bliká v tří vteřinových intervalech. Když je nízký stav baterie, led dioda bliká rychleji a ve sluchátku se začne ozývat zvuk, který vás upozorní na to, že je třeba handsfree nabít. Dioda při běžném provozu bliká podle mne dost intenzivně, takže se to nedá přehlédnout a ve tmě tedy stále vyhazujete blinkr na tu stranu, na které máte handsfree. Uvítal bych, kdyby dioda svítila trochu diskrétněji.

Pohled na přední stranu s výměnými proužkyDélka nabíjení se pohybuje cca 2 až 3 hodiny a záleží na tom, zda bylo handsfree zcela vybito nebo ne. Vydrž handsfree je úměrná počtu hovorů za den a při normálním provozu 4 – 6 kratších hovorů mi vydržela asi dva dny, ale s tím, že jsem nečekal na varovný signál a znovu jej nabil. Další krok je synchronizace s mobilním telefonem. V mém případě to byl Sony Ericsson W800i. Po nabití Jabry stisknete bílé tlačítko na dobu delší jak 5 vteřin a na čelní straně se led dioda rozsvítí nepřerušovaným světlem, což znamená, že vysílá signál. V tu chvíli si na svém mobilu aktivujete bluetooth a dáte vyhledat nové zařízení. Když bude vše v pořádku, váš mobil identifikuje handsfree a bude požadovat zadání identifikačního kódu, který je 0000.

Poloha Jabry v praxiPříjmutí hovoru je celkem jednoduché. Při příchozím hovoru vám začne handsfree hrát melodii přímo do ucha a vy můžete hovor přijmout již zmiňovaným bílým tlačítkem. Na boční horní hraně naleznete tzv. kolébkový spínač, který slouží k zeslabení nebo zesílení příchozího hovoru.  Při úplném zesílení je však zvuk dost zkreslený. Nošení v praxi je podle mých zkušeností velice příjemné. Má na tom zásluhu malá velikost, nízká váha a v neposlední řadě nastavitelné pogumované ouško, které drží podle toho, jak si jej sami natvarujete. Jabra BT 135 lze použít jak na pravé, tak na levé ucho, což se provádí vytažením ouška, pootočením kloubu a opětovným zasunutím ouška. Pozor na to! Svádí to pootočit ouško bez vytažení, což by mělo za následek ulomení, proto doporučuji prostudovat obrázkový návod.

Pohled na zadní stranuOsobně jsem byl s Jabrou BT 135 natolik spokojen, že jsem u ní zůstal a zakoupil ji. Znamená to tedy, že u mne získala 95% i přes malé nedostatky, které jsem zmiňoval.

Za zapůjčení tohoto vynikajícího kousku Jabra BT 135 děkuji firmě jabra.cz.
Shrnutí:
+ nízká hmotnost
+ miniaturní rozměry
+ možnost výměny barevných proužků
+ nízká cena
- zkreslený zvuk při plné hlasitosti
- moc jasná indikační dioda

 

Štítky: Mobily


Komentáře

Ing. Holubják Štefan
23. prosinec 2009, 18:22

Několik let používám k absolutní spokojenost s HF. Bohužel se mi zlomilo přidržovací ouško které umožňuje přesadit pravo – či levostrané používání HF a je i nadále plně funkční, Neví někdo, kde bych tento díl mohl někde získat?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací