Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Bluetooth handsfree Jabra BT 620s


Bluetooth handsfree Jabra BT 620s

Autor: Miroslav Tydlačka  |  14. prosinec 2006  |  zobrazeno: 7 740×  |  1 komentář

Jabra BT 620sKdyž budu hovořit o handsfree bluetooth u těchto klasických sluchátek budete nevěřícně kroutit hlavou. Ale opak je pravdou. Tyto sluchátka slouží jako klasická sluchátka pro poslech hudby a součastně jako handsfree. Z praktického hlediska asi nikdo nebude tyto sluchátka používat jen jako hadsfree už jen proto, že jsou vcelku velká a na vaší hlavě nepřehlédnutelná a příchodem do společnosti s těmito sluchátky na uších si zajistíte nemalou popularitu.

Jabra BT 620s je tak určena hlavně pro mladé, kteří poslouchají hudbu přes sluchátka a proč to zrovna nespojit i s handsfree a během poslechu hudby nepřijmout hovor. Jak ale zjistíte, není to tak jednoduché, jak to vypadá. V obou klapkách jsou umístěny diody, které vás informují o tom, v jakém stavu jsou sluchátka, takže poznáte, zda jste připojeni přes bluetooth, poslouháte hudbu nebo sluchátka nabíjíte přes dodaný napájecí zdroj.

Pohled z bokuVelkou výhodou oproti velikosti je způsob uchycení sluchátek kolem vaší hlavy. Není to klasicky vrchem, jak jsme zvyklí, ale vzadu kolem temene hlavy a musím z vlastní zkušenosti říct, že mi tento způsob velice vyhovuje a oproti klasickému oblouku necítíte nikde žádný tlak, zejména v případě, když máte méně vlasů :) Připojení s telefonem s bluetooth proběhne klasicky, kdy přidržíme déle kruhové tlačítko na sluchátkách a ve vašem telefonu dáte vyhledat nové zařízení. Kvalita příchozího hovoru ve sluchátkách je opravdu na vynikající úrovni a je dána velikostí sluchadel a tím pádem i větších reproduktorů uvnitř. Hovor přijmete stisknutím pravého sluchadla, kde se nachází i zesílení hovoru.

Celá sadaTo je tak zhruba vše k handsfree jako takovému. Hlavní vychytávkou těchto handsfree sluchátek je samozřejmě poslech hudby a zde nastává nemalý problém. Jestliže máte telefon s mp3 přehrávačem např. Sony Ericsonn W800i a myslíte si, že jste na dobré cestě k poslechu, jste na omylu, váš telefon musí podporovat funkci Bluetooth Advanced Audio (A2DP), je to funkce podporující přehrávání hudby přes bluetooth. Spousta mobilů tuto funkci nepodporuje, ten můj nevyjímaje. Takže touto funkcí Jabra jakoby předběhla dobu. Hudební poslech, si ale můžete vyzkoušet, tak že sluchátka připojíte k PC např. pomocí bluetooth adaptéru do USB portu. Potom fungují jako klasická sluchátka. Jak již bylo řečeno, jako handsfree bluetooth fungují bezvadně a co se týče poslechu hudby, nemůžu posoudit, neboť jsem neměl mp3 telefon vybavený funkcí Bluetooth Advanced Audio.

Za půjčení sluchátek děkuji firmě Jabra

- malé video o těchto sluchátkách sice francouzky ale...

Štítky: Mobily


Komentáře

Bob
17. prosinec 2006, 14:38

posloucham z PDA a zvuk je paradni, moderni telefony jsou vesmes vybaveny A2DP profilem…kazdopadne mam dojem ze W800i je take A2DP enabled…

“The Sony Ericsson W800i is one of the first phones to market with a specification called A2DP (Advanced Audio Digital Profile). Owners can have the benefit of using the same Bluetooth headset for both telephony and for listening to music in stereo.” (http://www.expansys.com/ft.aspx?i=125173&thread=142)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací