Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Bluetooth handsfree Jabra BT800


Bluetooth handsfree Jabra BT800

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. září 2006  |  zobrazeno: 13 516×  |  7 komentářů

Bluetooth handsfree Jabra BT800Pokud jezdíte často autem a vlastníte mobilní telefon, potřebujete taky nějaký ten handsfree. Máte na výběr z mnoha drátových nebo pohodlnějších bluetooth variant. Výhoda bluetooth handsfree je bezesporu ta, že nejste omotáni žádnými dráty a dosah takového zařízení je cca 10m, což bohatě postačí ke kvalitnímu přenosu hlasu. V dnešní době je již velký dostatek bluetooth handsfree a stačí si jen vybrat. Osobně jsem si zvolil výrobek od Jabry už jen pro jejich kvalitní výrobky a kladné odezvy na internetu. V následujícím článku vám představím Bluetooth Jabra BT800.

Pohled na zadní částPrvní co je zvláštního oproti jiným bluetooth handsfree je, že BT800 má miniaturní displej na vnitřní straně, kde se dostanete do menu a taky uvidíte číslo nebo jméno volajícího tak jak ho máte uloženého v seznamu. Dá se namítnout - na co displej, když máte handsfree pověšen na uchu? Je to samozřejmě pravda, ale musíme brát v úvahu, že ho nebudete na tom uchu mít stále, mimo doby, kdy jedete autem. U mne je praxe taková, že handsfree mám pověšený na krku místo mobilního telefonu a mobil mám zapnut v pouzdře a při příchozím hovoru jen mrknu na displej, kdo volá, nasadím handsfree na ucho a je to.

Display:
Pohled na displej s modrým podsvícenímJe mírně modře podsvícený, takže je dobře čitelný i ve tmě. Přes displej se dostanete také do menu, kde nastavujete vibraci handsfree, melodie, které se ozvou ze sluchátka pokud jej máte na uchu, nastavení přístupu bluetooth k mobilu či jinému zařízení např. PC, seznam posledně volaných čísel (ovšem jen skutečně samotné číslo, nikoliv jméno). Jména se ukazují jen při příchozím hovoru. Při klidovém režimu se na displeji zobrazuje název handsfree Jabra BT800 a stav nabití baterie, což je velice praktické.

Baterie:
Porovnání velikosti HFJe uschována uvnitř handsfree, takže k ní není přístup. Výdrž baterie je celkem ucházející a pohybuje se cca 4 dny s přibližně třemi hovory denně a vypínáním na noc. Zjistil jsem také, že pokud si handsfree nabijete a vypnete s tím, že vám zůstane baterie nabitá, tak se mýlíte, protože jakmile zapnete handsfree po 4 dnech, baterie se samovolně vybije. Nevím zda to má takhle být, ale u mne to tak funguje. Nabíjet handsfree se dá dvěma způsoby - klasicky nabíječkou, jenž zastrčíme do sítě 230V a druhý konec do handsfree, nebo přiloženým 25cm USB kablíkem, kdy jeden konec zastrčíme do USB portu počítače a druhý do handsfree. Doba nabíjení oběma způsoby se pohybuje cca hodinu a půl. Při nabíjená se handsfree automaticky odpojí od mobilu.

Zkušenosti s handsfree Jabra BT800:
Handsfree zavěšený na krkuNeměl jsem možnost vyzkoušet jiné handsfree v praxi, takže nečekejte možné porovnání s jinými výrobky. Handsfree není velký, ale ani malý a pokud jej nasadíte na ucho, máte pocit, že vám co nevidět spadne, i když je to jen sugestivní pocit. Nenosím brýle ani náušnice, takže jakákoliv zátěž na uchu mi připadá nepřirozená. Ovšem časem zapomenete, že něco na uchu máte. Na běhání s Jabrou to opravdu není, ale při řízení nebo normální chůzi je ideální. Praktické je nošení handsfree na šňůrce na krku, kdy jej máte vždy připraven v pohotovosti a v případě příchozího hovoru jen mrknete na displej a šup s ním za ucho.

Zvuk:
Pohled na výkyvnou hlavu pro procházení v menuZvuk je pro mne jako pro laika naprosto super. Nikdo z volajících si nestěžoval, že mne špatně slyší a bylo to naprosto přirozené jako bych měl mobil u ucha. Zmíním se o jedné přednosti tohoto handsfree - pokud jej máte zavěšen na krku a někdo zavolá, stisknete přijímací tlačítko a handsfree čeká asi 2 vteřiny, než hovor přijme a vy máte čas si jej nasadit na ucho. V Praxi to však funguje tak, že hovor se sice pozdrží, ale volající mě uslyší dříve než já jeho. To má za následek, že on buď začne mluvit a já ho ještě neslyším nebo opakuje pořád, haló jsi tam? Nevím zda je to chyba jen mého handsfree nebo je to špatnou sérií.

Podpora výrobce:
Ta je opravdu výborná. Máte možnost si přehrát přes internet firmware handsfree a tím opravit chyby. Bohužel chybu zmiňovanou v minulém odstavci to neopravilo. Firmware i s přesným návodem najdete na domácích stránkách, bohužel jen v angličtině, ale obrázkový návod je hodně podrobný. Mám však obavy, že méně zdatný uživatel si s tím neporadí. Nabízí se ovšem otázka proč přehrávat firmware, když vše funguje.

Cena:
Na cenu si dávejte na internetu pozor, protože rozdíly jsou markantní a jsou i případy, kdy rozdíl činil i 1.500 Kč! Cenu záměrně neuvádím, protože se neustále mění a jak bude tento článek stárnout bude i cena jiná.

Závěr:
Jabra BT800 mi fungoval na Sony Ericssonu W800i bez jakýkoliv potíží, co se týká připojení přes bluetooth. Praktické mi připadá také to, že když se vzdálím od mobilu tak daleko, že spojení vypadne, mobil napíše, že se handsfree odpojilo a pokud se vzdálenost sníží, opět se připojí bez vašeho zásahu. Jestli se tedy chcete osvobodit od překážejících drátů a máte mobil s bluetooth, je Jabra vyzváním ke koupi.

Štítky: Mobily


Komentáře

Radek
12. říjen 2006, 00:57

odpovím si sám: Jabra a MDA Vario funguje, pouze při příchozím hovoru zobrazuje jen číslo. Cena 1965,- včetně DPH a poštovného, bez CZ návodu, návod a menu v ang.

Jana
26. září 2006, 12:15

Kolik to stojí a jde to na Motorolu RAZR V3??

radek
23. září 2006, 07:31

mate nekdo zkusenosti s fungovanim Jabra BT 800 s MDA Vario, vcetne zobrazovani volajicich na displeji?

Libor Petr
6. září 2006, 12:21

Při cestě do Prahy jsem prošel pár obchodů s mobilním příslušenstvím a nechal jsem si vyndat sluchátka z vitríny a z výlohy. Koneckonců zákazník na to má výběru zboží nárok.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
5. září 2006, 17:44

No jo ale u nás neexistuje obchod kde by měli 15 HF, mají max jednu a tu ještě zabalenou. Osobně by se mi taky líbilo si to vyzkoušet jenže kde?

Milfried
5. září 2006, 17:11

Libore, děláš si zbytečné starosti. Policista mi ani v případě, že budu zcela nepokrytě telefonovat zatímco pojedu kolem něho nedokáže vůbec nic…..budu tvrdit, že jsem se škábal za uchem krabičkou cigaret, a TY FÍZLE DOKAŽ ŽE NE :)

Libor Petr
5. září 2006, 15:21

S tím nasazováním za jízdy bych to moc nepřeháněl. Podle gumového výkladu zákona při tomto úkonu právě držíte v ruce telefon či jiné záznamové zařízení a můžete mít problém s orgány.
Já si dávám skuchátko na ucho v okamžiku, kdy si sedám do auta.
A při výběru sluchátka k dennímu používání je nutné si ho fyzicky na vlastním uchu vyzkoušet, aby vám padlo a nikde vás netlačilo. Hodně hezkých sluchátek jsem “zavrhnul” právě proto, že mě tačili v uchu, nebo mi pořádně neseděli. Postupně jsem jich vyzkoušel asi 15 a nakonec jsem skončil u Sony Ericsson HBH-300.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací