Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | České programy přes satelit


České programy přes satelit

Autor: mirek  |  26. leden 2006  |  zobrazeno: 25 912×  |  8 komentářů

Satelitní kompletI když nejsem v této oblasti odborník, spousta lidí mě kontaktuje v tom, zda je možno přes satelit přijímat naše české programy a jak to vůbec s těmi našimi programy na satelitu je. No, a protože jsem včera satelit na příjem českých programů instaloval, podělím se o své neodborné zážitky z instalace, protože jsem nikde na netu takové to obyčejné vysvětlení nenašel.

Digitální satelitní komplet musí samozřejmě podporovat příjem českých programů tzn. Musí mít slot pro zastrčení aktivační karty, která vypadá shodně jak telefonní karta s čipem. Tuto kartu zakoupíte buď v autorizovaném obchodě, přes internet nebo jako součást satelitního kompletu a aktivace bude platit neomezeně. S touto zakoupenou kartou budete mít zajištěn příjem programu ČT1, ČT2 a Primy tyto programy jsou zakódované a zakoupenou kartou si programy navždy odblokujete. NOVA na satelitu nevysílá (i když nevím proč!) takže vzniká problém v tom, že musíte zachovat klasickou anténu jen kvůli tomu, abyste přijímali NOVU!

Mezi české programy, které na ASTRU 3 budete přijímat patří
kódované: ČT 1, ČT 2, PRIMA
nekódované: TV JOJ, CT 24, Galaxie sport, Top TV. Óčko je na jiné družici.

 Další problém nastane v tom, že české programy přešly na satelit ASTRA3 a nasměrování talíře na Astru je pro pevné nervy, protože nasměrování je velmi citlivé. A podle diskuzí na internetu s tím mají problémy téměř všichni, jelikož toto přesměrování platí od letošního roku.

Také jsem byl nucen po nesčetných pokusech povolat odborníka z firmy na satelitní příjem. Po velmi ochotném rozhovoru a objednání na příští den jsem byl spokojen. Také vím, proč byl tento odborník tak ochotný. Po necelé hodině natočení paraboly a naladění programů na televizi si naúčtoval 500Kč Bez paragonu! Když jsem požadoval bližší informace o naladění programů, byl jsem odkázán na to, že velice ochotně přijde znovu. Tomu věřím, že ano za ty prachy! Už jsem vyléčený na hodně dlouhou dobu a nebudu líný si najít družici ASTRA 3 sám.

Předem se omlouvám za neůplné informace v tomto oboru. Více a podrobněji se můžete informovat na satcentrum nebo satelit.

Štítky: Ostatní


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
19. červen 2007, 16:48

Souhlasím, jenže, on byl v mém místě ještě u dvou zákazníků a já byl poslední takže s těmi cestovními náklady bych to tak neviděl. Pro mě je to jednoduché už si ho nikdy nepozvu.

Anfy
19. červen 2007, 12:39

Buďte rád, že jste to měl pouze za 500,- Kč bez paragonu, s paragonem by jste totiž platil minimálně 700,- Kč – z celkové částky se totiž ještě musí zaplatit státu daň DPH 19 procent, daň z příjmu 15 procent, sociální a zdravotní pojištění, místo aby jste byl rád, že to máte levnější, tak se v tom ještě šťouráte, poklepejte si opravdu na hlavu ať se Vám to srovná, vždyť ten člověk možná strávil další jednu hodinu jízdou k Vám, v ceně musí být ještě cena za benzín, amortizaci auta, silniční daň apod., už je to jasné?

dan
10. listopad 2006, 20:06

ja nekdy i 1000

vasekkkkk
6. listopad 2006, 21:47

čsú já mám 180

ČSÚ
30. srpen 2006, 10:10

Nechci se do toho míchat, ale podle statistik ČSÚ je průměrná mzda za hodinu vykonané práce na Severní Moravě u podnikatelů za 1. čtvrtletí tohoto roku 112,28 Kč.

L.P.
29. srpen 2006, 22:03

Za necelou hodinu si účtoval 500 Kč ? a kolik by to asi mělo stát ? Nevím čím se živíte pane Tykačka , ale asi žebráním když nepotřebujete žáden příjem ? Neznám okolnosti , ale od někad musel přijed i odjed , asi musí být v obraze studovat pravidelně problematiku atd. A že to bylo bez paragónu tak to je teda průser !!!

petulko
25. únor 2006, 01:18

tv nova vysiela na satelite.. je v UPC

Redaktor ovsem.net Johnyz
28. leden 2006, 10:16

je dobře, že nejde naladit nova, tuto televizi bych vysloveně zakázal. A to hlavně proto, že v hlavním vysílacím čase slyšíte jen skandály, podvody, vraždy, nehody, smrti a znásilnění. A vůbec, televizi jsem vymazal ze svého žebříku hodnot, respektive je nekde na posledním místě. Nahradil je jednoduše internet, kde si vyberu co chci číst a co poslouchat. Jaké články, jaké rádio, jakou televizní stanici.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací