Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Cestujeme s GPS navigací Evolve iTraxx


Cestujeme s GPS navigací Evolve iTraxx

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. srpen 2007  |  zobrazeno: 12 646×  |  7 komentářů

GPSJelikož vlastním mobilní telefon Treo 750V s Windows Mobile 5, zlákala mně možnost mít v mobilu GPS navigaci pro snadné cestovaní nejen po naší republice. K tomu, abyste mohli využívat této moderní vymoženosti musíte splnit dané podmínky. Koupit plnohodnotnou GPS navigaci, která obsahuje jak nainstalovaný program, tak GPS přijímač v jednom. Nebo pokud vlastníte PDA s nainstalovaným operačním systémem, dokoupit GPS přijímač zvlášť, který komunikuje s telefonem převážně pomocí Bluetooth. Já osobně jsem zvolil druhou možnost a to čistě finančních důvodů, protože samotný přijímač vyjde od 1 600Kč a výše.


GPS modulMá volba při výběru GPS byla jednoduchá, levný, spolehlivý a dlouhou výdrží baterie při provozu. I když je výběr mezi samostatnými přijímači GPS celkem rozsáhlý, po procházení internetem cca 40 rozdílných kusů. Zaměřil jsem se na GPS evolve iTraxx se solárním panelem pro prodloužení doby provozu. GPS přijímač černé barvy vypadá celkem obyčejně a exceluje jen solárním panelem, který vypadá jak displej mobilního telefonu a čekáte, že se po zapnutí vám začne zobrazovat vaši polohu na zeměkouli. Samozřejmě se nic takového nestane. Ono taky takový GPS přijímač nemá vynikat designem, ale svým přesným určením polohy a dlouhou výdrží baterie.

pohled zepředu Po zapnutí GPS začne modrá led dioda okamžitě vyhledávat signál Bluetooth v dosahu a po nalezení signálu v PDA se okamžitě spáruje a to u mne s Treo 750V bez zjevných problémů. No, a protože jsem po obdržení balíku z internetového obchodu (jak jinak, že jo) vyjížděl na dovolenou pod stan, naskytla se výborná příležitost GPS vyzkoušet v praxi. Do mobilu, či PDA si samozřejmě musíte koupit program + mapy, který komunikuje s GPS. U mne to byl iGO My Way, se kterým jsem byl maximálně spokojen.

a GPS naležatoSouběžně s GPS určoval polohu přesně a až na pár vyjímek neudělal chybu v navigaci a i ta byla způsobena spíše změnou dopravního značení. Je pravdou, že s obsluhou programu iGO My Way to není tak jednoduché a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si na něj zvykl. S navigací to ovšem bylo jiné kafe. Trasu hlásil přesně a nejednou mi pomohl v nouzi, kdy jsem opravdu Nevěděl kam jet. Na Hlasovou navigaci si zvyknete velice rychle a po čase zjistíte, že pokud jste na cestách kde to neznáte, jedete opravdu jen podle hlášení GPS a přestáváte sledovat dokonce i cedule určující zdárně váš cíl.

GPS bezvadně fungoval i mimo automobil. Jen přepnete na chodec a střelka vás vede zdárně k cíli. Jak jsem zjistil, že GPS přijímač se automaticky vypne pokud program ukončíte nebo se vzdálíte na delší dobu z dosahu signálu Bluetooth. co říci závěrem? Nechápu, jak jsem mohl do dnešního dne jezdit po krásách naší vlasti bez GPS navigace a spoléhat se jen na autoatlas a super značení našich silnic :-)

Štítky: Komunikace


Komentáře

Martina
10. květen 2009, 14:45

chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda je Evolve iTraxx kompatibilní s telefonem Nokia 2630. zkoušela jsem to propojit, ale nefungovalo to.

mg75
15. duben 2009, 13:19

Evolve iTraxx provozuji ke vší spokojenosti na obyč. telefonu Nokia 3110 Classic s Java aplikací TrekBuddy na paměťové kartě.

Robo
25. únor 2009, 17:57

Zdravim nevie mi niekto poradit jak spojit GPS Evolve s Nokia E65?????????Nejak mi to nejde dakujem

Fikin
21. leden 2009, 14:51

Ahoj, potřeboval bych poradit ja postupovat při aktivaci tomtom s Evolve GPS modulem (solar). Návod samo mám, ale asi něco robim špatně :).....ty kroky v telefonu nikde nejsou popsaný, tak nevim. a tu přenosovou rychlost nastavuju kde. Mám tel Nokia N73. Kdyby se s tím chtělo někomu zdržovat, že by mě poradil bylo by to fajne :) dík

Brebe
29. říjen 2007, 10:40

Používám nově evolve téže, mam Nokii N70 a TomTom navigaci a šlape jako hodinky.Mobil je vybitej po 5,5 hodinách usilovné navigace, řešení vidím pouze v nabíjení přes auto.Jinak všechno šlape jak má.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
30. srpen 2007, 14:54

bob – U mne je to opravdu zanedbatelné, je to taky dáno tím, že GPS modul je zvlašť takže nezatěžuje baterku mobilu. Dnes jsem byl v Ostravě a zpátky a cca po třech hodinách provozu se mi ukazatel baterie na mobilu sotva znatelně posunul níže. Osobně jsem nozkoušel jak dlouho vydržím na baterie s GPS navigací.

bob
29. srpen 2007, 15:37

iGO mi na pda se zabudovanou GPS strasne rychle vyplaca baterku.
nemate podobny problem?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací