Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Cigareta - král všech drog


Cigareta - král všech drog

Autor: Milan Kvita  |  20. duben 2007  |  zobrazeno: 34 884×  |  66 komentářů

I ty jeden škaredý kuřáku... my už tě nechcemeVelmi málo z nás si uvědomuje, že kouření je jedna z nejtěžších drog na světě. No ostatně, přeberte si to sami. Která droga si vás hýčká po celý život? Cigareta. Která droga vám ubírá zdraví po kousíčkách natolik, abyste si mohli říct - jedna (ať už kusovka nebo krabička) denně mne nezabije? Cigareta. Která droga je nejlevněji k dostání ve skoro každém novinovém stánku nebo jiném obchodě? Cigareta. Vážení přátelé, nebudu vám nic nalhávat. Toto téma bude zaměřeno pouze a jen na cigarety a pro kuřáky to nebude nic příjemného, protože se budu snažit odhalit pravdu, kterou se všichni ostatní tak moc snaží zakrýt v oblaku dýmu.

Jak to vůbec začalo

Fůj... i ty jeden kuřáku...Za všechno může Kolumbus. Nejenom, že objevil největší špínu - Ameriku, ale také přivezl sebou hromadu nešvarů. Do té doby jsme neznali jednak brambory a jednak tabák. Kouřit tabákové listí bylo považováno za něco, co si mohli dovolit pouze ti nejvýše postavení. Až poté se to rozšířilo mezi vyšší a střední vrstvy. Ono kouření by se ani tak moc nerozšířilo, kdyby nepřišel nějaký dobrotivý Jean Nicot, který si nechal dovážet speciální tabák, který používal k obkladům a označil jej za léčebný (od něj byla odvozena látka Nicotin). Samozřejmě někdo tu jeho pravdu překroutil, to všichni známe z amerického Hollywoodu, že ano. Lístečky se pěkně usušily, nadrtily a začaly se pokuřovati. Všichni byli vysmátí a vzhledem k vysoké úmrtnosti a nepříliš dlouhému životu to nikoho netížilo. Masové rozšíření cigaret začalo až někdy v 19. století, kdy byl zkonstruován první stroj na výrobu cigaret. Vše začalo masově, první a druhá světová byla pro cigarety přímo požehnáním. Každý voják vyfasoval cigarety do povinné výbavy. Po druhé světové se staly cigarety běžnou denní výbavou. Věk aktivně kouřících se postupně snižuje a dnes není problém najít záklaďáka s cigaretou v ruce. To, že cigarety jsou životu nebezpečné, bylo uznáno až někdy po druhé světové.

Proč jsem vůbec začal?

Asi ze stejného důvodu, jak ostatní. Jednoduše ze zvědavosti. Nemohl jsem pořád přijít na to, proč jedni kouří, druzí ne. Jak se někdo stane závislým nebo proč se někdo rozhodne jen tak, z ničeho nic nekouřit. Nebo jaké to je, když někdo kouří a druhý se na něj dívá nebo i naopak. Proto jsem se rozhodl vstoupit na druhou stranu ostrova a přidat se na nějakou tu dobu ke kouřící straně.

Jeden ze škaredých pomocníků...Výsledné pocity během cca ročního aktivního kouření byly jak záporné, tak kladné. Cigareta mi částečně pomohla od stresu. Ano je to tak. Nastaly situace, kdy jsem si řekl - potřebuji cigáro na uklidnění - a opravdu jsem se uklidnil. Samozřejmě je to především psychologický pocit, ale pomohl. Velmi kladný byl i psychologický pocit, že kuřáci jsou si mnohem blíž než nekuřáci. Podělí se o cigaretu, nikdo jim ji nesebere a během oné blažené chvilky mohou prohodit pár slov. Z těch záporných je to jednoznačně zápach oblečení. Oblečení vám načichne tak, že jej nepřestříká žádný deodorant. Prostě se to vsaje a vy už se nezbavíte myšlenky na cigaretu. Taky to leze pěkně do peněz. Roční výdaje na kouření se šplhají do tisícových částek a jediný, kdo si na nich mastí kapsu, tak jsou výrobci cigaret. Stát o ně přijde ve výsledném stádiu, protože operace a všechny zákroky spojené s kouřením jsou několikanásobně dražší.

A jak vůbec přestat?

Kouření zabíjí...Už jste si někdy řekli DOST? Asi ano, ale nakonec stejně zvítězila cigareta. Toto je opravdová závislost. Takhle přesně se chová droga. Bohužel cigareta je natolik silná droga, že čím déle kouříte, tím těžší to bude. Přesně po dobu kouření je to jakoby vás vychovávala. Pěkně vás hýčkala v nevědomosti a všechnu tu pravdu o kouření odpálkovávala baseballovou pálkou. Všechno je to na vás. Pokud máte právě chuť skončit s kouřením, okamžitě zničte všechny cigarety v dosahu. Tu co máte na stole, v šuplíku, v bundě nebo v kabelce. Prostě v bytě/blízkém okolí nesmí být ani cigáro. Neodkládejte to. Udělejte to HNED. Máte-li velkou odvahu, zničte ji i kamarádovi a řekněte mu, že končíte s kouřením a že on taky. Gratuluji, právě jste vyhráli první kolo. Pravé závisláky poznáte tak, že vypnou prohlížeč a půjdou si ze zlosti zakouřit, protože nedokážou učinit ani první krok. To, jestli dokážete přestat kouřit, záleží na vaší síle vůle. Neříkám, že to bude jednoduché a že vám každý bude fandit. Spíše se připravte na to, že kuřáci vám budou házet klacky pod nohy - pche, stejně to nevydržíš, ... nemuč se a dej si ... Každý den bez cigarety bude pro vás výhraným kolem. Přestat kouřit není žádný 100m sprint, je to běh na dlouhou trať.

Pokud se chcete dozvědět více o kouření, doporučuji www.kurakovaplice.cz a www.dokurte.cz. Na těchto dvou adresách najdete o kouření velkou hromadu věcí a doporučuji prostudovat. Chtěl bych upozornit, že můžete na těchto adresách po delším čtení dostat velkou chuť na cigaretu!

Skonči to... než to cigára skončí s tebou...

Na závěr bych ještě dodal, že kouření není nejtěžší drogou. Bohužel nejtěžší drogou se v této době stalo jídlo. Všichni se dobrovolně přejídáme a stávají se z nás chodící přetučněná prasátka ... pokračování o jídle někdy příště :-)

Štítky: Společnost


Komentáře

Kristýna
13. prosinec 2012, 11:05

Já teda musim říct,že kouřím už od 16-ti let,kdy mě nabídla kamarádka a líbilo se mi to.Jsem ráda že mě naučila kouřit.Teď už jsem na cigaretách závislá!!Beru cigaretu jako módní doplněk,a myslím že cigareta je u žen dost sexy,a měla by jí vyzkoušet každá žena či slečna.Toť obhajoba pro všechny závislé na cigaretách jako já :-)Holky s cigaretou jsme více sexy!!

e-cigareta
25. listopad 2012, 14:44

Pokud chce někdo kouřit tak ať kouří, ale musí brát ohled nad ostatními

Sexshop
25. listopad 2012, 14:41

Měl by být u všeho kompromis

eliquid
23. říjen 2012, 11:47

Na každé krabičce od cigaret je upozornění, které varuje kuřáka před tím, že kouření škodí zdraví. Ale i přesto si celá řada kuřáků nedá říct a ve svém zlozvyku a závislosti pokračuje. Kouření tabákové cigarety škodí nejen zdraví kuřákovu, ale i blízkému okolí, protože jeho okolí se stává pasivními kuřáky.

Elektronická cigareta
29. únor 2012, 21:51

Ani cigarety nemusí zabíjet. Stačí jenom vědět, které máš kouřit.

D.
8. únor 2010, 23:57

Tak ono je dost trapné se svým rozumem nutit lidi aby přestali kouřit :) Já na tom nijak nevisím. Sem tam si zapálím…… denně nekouřím, spíše na akcích… kouřím takhle asi rok a jsem schopný si zapálit jednou za týden. Blbečci co nekouří a sanží se povýšit nad ostatní a zakázat jim zapálit si, když chtějí by se měli zajímat o to jaký život vedou….. Kdo z vás je tady tak bezchybný, že se může pojednávat za vzor?? Je to to, že nekouříte co vás dělá lepšími lidmi? Pokud si to myslíte tak nevím co dodat… Znám člověka který nepil pivo, nekouřil a když jezdili na dovolenou tak si bral kofolu zatím co ostatní piva a cigara….. Chlapum co pili normálně nic neni a kofola guy má odepsané játra….. Závěr?? Neouříte?? Dobře děláte….. Máte proč se do toho ostatním srát?? Myslím že ne.. Vadí vám kouř?? Chodtě do nekuřáckých podniků.. Vadí vám zakouřené prostory?? Tak proč lezete do hospod?!? Vy si budete opíjet huby, ale budete zakazovat at si někdo zapálí? To je tak + – pokrytectví co mi vadí…. Když v hospě někdo pozvrací stůl a pak mi začne vykládat proč kouřím, že jsem tím za blbečka….

Jitule
22. březen 2009, 18:49

Souhlas, chlast je humus…stejne jako ty cigarety. Akorat, ze chlastem nicis nejen sebe,ale i lidi kolem sebe a vetsinou ty nejblizsi…Nehlede na, ze to dobre rozklada psychiku (chlast) – sem tuhle nekde cetla,ze dochazi k rozkladu osobnosti – myslim,ze to je presny…

djerbis
22. březen 2009, 14:23

alkohol je stejně hrozní jako cigarety

viki
5. prosinec 2007, 08:24

Ahoj.Cigarety su droga ako ostatne lahke drogy.Ja som fajcil od 12 rokov,nik ma do fajcenia netlacil ale ani neodhovaral.No a vidite ako cas plinie clovek dospieva a uvedomuje si ze tak to dalej neide.Uz len kvoli tomu ze potom si to nebudem vycitat ze mam nejake problemi kvoli fajceniu.Ak Vam niekto povie ze prestante a vy och joj tazko to prestat,to nie je pravda da sa a este ako lahko.Prvy prispevok to vystihuje, fajcenie uz nie moderne.Bola to niekedy frajerina och ja fajcim,lepsie povedane ked som si zapalil tak ludia na mna pozerali “joj tak to je chlap”,teraz to uz na polutovania hodne.Kvoli takej banalite mat problemi tak to teda nie.Na zaver ako prestat v pohode sa to da…mam 43 rokov a v 12-tich som zacal posledne som fajcil denne 15-20 cigariet.Uz mesiac odolavam vlastne ani nie lebo ma ani ma netaha na fajcenie(manzalka fajci)nebudem prehovarat nema to zmisel,ked to ona sama nechce tak neprestane.Ja som to jedneho rana v praci o pol siestej rano skoncil ked som dofajcil svoju poslednu cigaretu.Mimochodom citim sa lepsie o vela lepsie papula my nesmrdí ako popolnik nevysipany,a bohuzial mam modernu chorobu erektilná disfunkcia sa to vola.Zaver nevahajte odhodte to lebo Vas to raz “zabije”.

Jerry
20. červen 2007, 11:22

2Muf: no jistě že si zapálil :-D

Muf
8. červen 2007, 14:29

No sak cos asi pak udelal…
:-D :-D :-D

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
7. červen 2007, 19:30

2jerry: no asi bych si zapálil taky.

Muf
7. červen 2007, 16:33

2Jerry: Neni to nahodou Johnyz???

Janda
3. červen 2007, 16:49

skvělý článek. možná že by si zasloužil i lepší umístění než tenhle srvr (nic proti)jen aby si ho mohlo přečíst víc lidí

pecan987
24. květen 2007, 13:17

už jsem to vyzkoušel asi třikrát a zase jsem přestal, ani nevím proč. Vždycky to byla taková krátká doba (cca 2 měsíce) kouření a pak jsem si to rozmyslel a konec. Každopádně kouřit už začít nechci

Linvris
22. květen 2007, 22:18

hh, presne vim o kom mluvis :)

jerry
22. květen 2007, 07:06

a co mam delat s nekym nejmenovanym, kdyz prijde do baru a prvni vec kterou udela je, ze si zapali malborku…??? A to sam a a bez jakeho koliv ciziho zasahu…

Muf
10. květen 2007, 11:43

Jo no…obcas se nato docela zapomina :-(
Priznavam…

Linvris
8. květen 2007, 19:47

Dnes sem seděl u pivka v oblibene hospudce, a snad poprve za zivot se stalo, ze si muj soused, ktery jak jinak, nez sedel vedle mne všiml, že nekouřím a sám od sebe se ozval a řekl, že si jde sednout na druhou stranu stolu, ať mi nečoudí pod nos…

Tady máte názorný příklad, jak by to klidně mohlo být u více kuřáků!

tomouch
8. květen 2007, 12:35

Balron:stejně jako psal Jirka – u posledního odstavce máš fakt recht.
Já už tady svůj názor psal. Je to všechno o dialogu a kompromisech. Snad tahle “věc” dostane od našich zákonodárců kvalitní řešení a úpravu a nedopadne to jako u spousty dalších, kdy jsou nakonec nespokojeni všichni, protože z toho udělají zákonodárci paskvil a frašku.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací