Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Diktafon Philips LFH 0642


Diktafon Philips LFH 0642

Autor: Miroslav Tydlačka  |  31. říjen 2010  |  zobrazeno: 6 474×  |  Bez komentáře

PhilipsPředstavte si, že sedíte na konferenci plné lidí, přednášející se střídají za řečnickým pultem a snaží se vám sdělit něco důležitého. Vy, protože vás přednáška zajímá, se snažíte vše stihnout zapisovat, ale přednášející nerespektuje váš pomalý těsnopis a neštěstí je hotovo. Proto chytré hlavy vymyslely diktafony a to konkrétně PHILIPS LFH 0642  no a tento diktafon si popíšeme podrobněji.

Když jsem poprvé uchopil diktafon, překvapila mě jeho doslova muší váha. Dá se říct, že je o málo těžší než tužková baterie AAA, která je umístěna v zadní části přístroje. Tato malá hmotnost způsobuje, že diktafon působí laciným dojmem a absence čehokoliv kovového tento dojem jen potvrzuje. Všechny potřebná tlačítka jsou umístěna v přední části diktafonu, kromě přepínače hold na levé straně diktafonu, který slouží k zablokování tlačítek, tak jak to známe z mpétrojek.

Detail

Ovládání a menu diktafonu je opravdu jednoduché a přehledné a zvládne ho každý i méně zkušený uživatel. V hlavním menu si můžete vybrat jak kvalitu nahrávky tak vše ostatní od podsvícení displeje, až po vypnutí zvukové odezvy při stisku tlačítek. Nahrávku, můžeme uložit do předdefinovaných adresářů s označením A, B, C, D. Tyto napevno dané adresáře jsou výborné v tom, že si předem určíte, do jakého adresáře budete nahrávat, takže např. porady si nahráváte do adresáře A a osobní nahrávky si nahrajete do adresáře B. Velké plus, si u mne získala funkce okamžitého nahrávání. To znamená, že pokud potřebujete rychle něco zaznamenat a diktafon je vypnutý, stačí podržet červené nahrávací tlačítko a diktafon se automaticky zapne a začne ihned nahrávat.

Kvalita nahrávky je podle mne poplatná ceně diktafonu, i když z mé strany to berte s rezervou, už jen z toho důvodu, že jsem doposud žádný diktafon nevlastnil. Nahrávky jsem prováděl na kvalitu SHQ a SP a kromě velikosti MB nahrávky jsem žádnou změnu kvality nahrávky nepostřehl. Nabízím vám krátký poslech nahrávky  v místnosti cca 8x8m kde bylo 8 lidí, kteří vzájemně diskutovali. Druhá nahrávka  je z elektrokonference v sále kulturního domu kde bylo cca 500 lidí a přenášející mluvil do mikrofonu.

Diktafon má svůj vlastní reproduktor, který slouží pro okamžité přehrání nahrávky. Osobně tuto možnost nepoužívám, protože výsledná nahrávka je málo zřetelná a při zesílení reproduktoru začíná být zvuk zkreslený (přebuzený). Pokud ovšem nahrávku nahrajete do počítače a přehrajete si jej na sluchátkách, vše se změní jak mávnutím kouzelného proutku. Nahrávka je čistá a jste schopni zachytit všechny hlasy z místnosti a pořídit si případné zápisky z nich.

Jedinou výtku, kterou k diktafonu mám, je to, že jednotlivé nahrávky se ukládají do souboru označeného automaticky DVT_A001, kde číslo značí počet nahrávek v daném adresáři. Nastane potom situace, že v adresáři máte mnoho souborů označených jen čísly bez data a času nahrávky. Dohledat poté nahrávku, kterou jste pořídili např. v pondělí 18. 10. 2010 v 7:00, znamená přehrávat jednotlivé nahrávky a podle toho, co je zde nahrané usoudit, kdy byla pořízena. Samozřejmě, že si můžete ten den nahrávku zkopírovat na disk a přejmenovat podle libosti.

K diktafonu dostanete mono sluchátko s mikrofonem a USB kabel, pro připojení k PC. I přes sluchátko lze záznam poslouchat už jen z toho důvodu, abychom nerušili ostatní. Dále baterii, nikoliv nabíjecí. Tu si musíte pořídit sami, protože diktafon po připojení k počítači automaticky dobíjí AAA tužkovou baterii v přístroji.

Co říci závěrem? To co jsem od diktafonu očekával, mi beze zbytku splnil, až na zmiňovanou absenci data a času nahrávky.

Štítky: Komunikace, Ostatní


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací