Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | eDisk.cz - český rapidshare?


eDisk.cz - český rapidshare?

Autor: Milan Kvita  |  10. květen 2006  |  zobrazeno: 159 442×  |  34 komentářů

edisk - místo pro Vaše dataKolega mne upozornil na  zajímavou stránku edisk.cz, která nabízí možnost uchovávání souborů. Můžu říct, že něco podobného nabízí osvědčená uschovna.cz, která nabízí možnost uložení 6 souborů do celkové výše maximálně 50 MB, což v dnešní době je, i když zdarma, velmi málo. Proto edisk.cz vypadá jako velmi nadějný projekt. Zdarma vám nabízí až 250 MB, což na fotky, soukromá videa a další věci bohatě stačí, protože soubory na edisk.cz zůstavají dokud je sami nesmažete (podmínka je přihlásit se alespoň 1x za 2 měsíce). Taková uschovna.cz má 14 dní limit a potom good bye soubore.

Nejdřív schladím všechny nadšence - podle eDisk fóra je projekt ve velmi brzkých začátcích, neřku-li v plenkách. Proto si vše nejdříve otestujte a neukládejte obzvlášť cenná nebo citlivá data, aby se k nim někdo cizí nedostal anebo nebyla smazána.

ediskBěhem toho, co píšu, tak jsem uploadoval 50 MB video. Můžete si vytvářet adresáře a do nich přesouvat soubory, rovněž i přejmenovat. Výborné na celé věci je, že jej můžete poslat jako přílohu na email i se vzkazem. Ještě lepší je, že lze vytvořit html odkaz na soubor, takže jej můžete hodit někde na stránky a soubor si může stáhnout kdokoliv jiný. Můžete jej také zaheslovat, což je další velké plus. Součástí souboru je i drobná statistika, kolikrát byl soubor stažený s dalšími málo info.

Pokud se budete cítit na víc, můžete jít i do 1GB, 5GB anebo 10GB schránek, ale ty už jsou zpoplatněné. Výhodou zpoplatněných služeb je pravidelná záloha těchto souborů. U služby zdarma nejsou zálohovana data vůbec.

Pokud se edisk.cz uchytí, asi se částečně zmenší problém alá rapidshare a megaupload. Celá věc se může i zvrhnout a stát se uložištěm nelegálních warez a porna. To ale ukáže jen čas a schopnosti autorů edisk.cz. Takže popřejme těmto chlapíkům hodně štěstí a pevné nervy do těchto začátků.

Štítky: Internet


Komentáře

z.u.b.r
9. září 2006, 14:08

jak se dava čeština do USDownloader

Pavel
21. srpen 2006, 09:01

Ano musim souhlasit. Uschovna je pro zacatecniky nejlepsi a ze vsech co jsem zkousel i nejspolehlivejsi. U ostatnich jsem moc casto narazil na problem s tim, ze je sluzba nedostupna apod.

Jirka
27. červen 2006, 10:11

Co jsem zkousel a i ostanim uzivatelum posilal, tak neni nad www.uschovna.cz
U ostatnich maji obcas uzivatele problemy. Zde to je lety overene a spolehlive. Zkousel jsem toho hodne a musim rict, ze stara osvedcena vec jako uschovna.cz je k nezaplaceni. Pokud nekdo potrebuje prenaset giga apod, tak to uz je o necem jinem. Jinak tech 50MB co tam maji na bezne veci skutecne staci a bohate.

Petr
24. květen 2006, 16:05

Jen tak by the way, první server tohoto směru byla uschovna a na tvoje nahraj jsem koukal a edisk.cz je teda mnohem mnohem lepsi. Má mnohem blíže k rapidsharu než to ,,tvoje” nahraj a používat ho budu i nadále. :-)

maxemail
22. květen 2006, 23:55

Myslím že český rapid není ani jeden z uvedených webů
jinak vlastním první web v tomhle směru v čr a to je http://www.nahraj.cz

Petr
22. květen 2006, 09:31

Já edisk používám hodně často a žádný problém s ním nebyl. Je to super věc opravdu můžu jen doporučit!!!

Johnyz
17. květen 2006, 10:30

padlo jako co, stahovani, zniceny soubor, rychlost na minimu ???

Jirka
17. květen 2006, 09:36

Zkoušel jsem to a 2x to ze 3 pokusu padlo.
Není nad starou dobrou www.uschovna.cz

Luke
16. květen 2006, 09:30

Fakt dobrá věcička z 250MB se dá už něco dělat.

Obchod
14. květen 2006, 12:59

Jo jo kdys ineco takového už fungovalo ale pak zaniklo, je to fajn že t nekdo zas udělal!

Martas
12. květen 2006, 20:30

Super věcička, mooc díky za typ. Určitě eDisk využiju.

Johnyz
11. květen 2006, 11:06

no ja jel zatím plnou rychlostí, píšou že jedou na páteřní síti s 1gbps

Sejvi
11. květen 2006, 09:56

eDisk.cz vypada opravdu dobre. Na prenos dat mezi praci a domovem je idealni. Rychlost uploadu a downloadu je dostacujici…

Johnyz
10. květen 2006, 23:35

oprava, pravý český rapidshare je CZshare

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací