Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Facebook - sociální smetiště dnešní doby?


Facebook - sociální smetiště dnešní doby?

Autor: Ondřej Žáček  |  17. únor 2010  |  zobrazeno: 35 102×  |  63 komentářů

FacebookFacebook. Za poslední rok se Facebook stal neskutečným hitem poté, co se masově začal šířit v české komunitě, a který se stal ihned známkou "cool stylu", zejména (ale nejen) pro pubescenty. Tak jako před časy bylo stylové se chlubit ICQ číslem, se nyní chlubíme svými Facebook účty nebo zcela infantilními stránkami na Facebooku. Prostě, každý kdo má Facebook jde s dobou a je IN, kdo ne je bohužel mimo dění. Otázkou je, zda ten, kdo je mimo toto dění, není vlastně štastný člověk, neboť původní myšlenka této sociální sítě je stírána místy tragikomickým obsahem, jež tvoří jeho komunita...

Facebook je odrazem naší společnosti

Užitnou hodnotu Facebooku, nechť si každý zhodnotí sám. Osobně se domnívám, že mnoho uživatelů si z neznámého důvodu spletli smysl využívání této sociální sítě. Jinak si nedovedu vysvětlit doslova invazi pubertálních jedinců, kteří si po aféře s libimseti řekli, že Facebook je to pravé bezpečné místo. Takže se téměř v každém případě setkáváme s řadou stereotypních fotek, kde se náctileté slečny špulí před zrcadly (a BaRbaRskÝm ZpŮsObEm 4X dO DnE pOpIsUjÍ, jAk MoC JsOu ZaMiLoVaNy), mezi přátele si vás přidávájí lidé, které ani neznáte, nebo takoví pro které jste jen položkou v jejich seznamu a na ulici vás v 99% naprosto přehlížejí. Čím víc přátel máš, tím větší jsi frajer.

FacebookKdyž už vám dojdou nervy a někoho z přátel smažete, protože plochu zaplňuje stupidními výsledky svých drsných quizů (jak velký máš penis?) s patřičnými komentáři, či vaši schránku zaplňuje idiotskými pozvánkami do všemožného smetí (změň si barvu facebooku, utírám si zadek pravou rukou…), dostanete se i do situací "proč sis mě smazal z Facebooku, copak už se se mnou nebavíš?". Zaslouží si vůbec takoví jedinci přístup k něčemu takovému jako Facebook je?! Vrcholem jsou drzé skupiny "za každého člena skupiny pošlu na Haity 10 Kč" – zakladatelé takovýchto skupin bych trestal. A za opravdu směšné považuji výkřiky lidí, kteří jsou zaskočeni tím, že funkce jako Stalker Catcher, SMSky z Facebooku vůbec nefungují. Jsem snad jediný, komu se zdá, že takoví přišli o všechen svůj rozum?

Příjemnou tvář Facebooku pro vás utvoří skvělá komunita rozumných lidí, které si mezi sebou utvoříte. Jakmile se vše zvrtne a mezi vaše přátele se začnou "cpát" i méně inteligentní lidé, smysl a funkce Facebooku opadají. Pro mou osobu Facebook z počátku představoval velice účinný nástroj na komunikaci s lidma, se kterými není možné se často stýkat. Dnes už je tomu opravdu jinak…

Štítky: Internet, Komunikace, Společnost


Komentáře

Jitule
18. únor 2010, 00:28

Koukam, ze se autor vratil po vikendu na FB a nasel tam tisice desnych akci jeho jeste desnejsich “pratel” :D

Ja nevim no, me prijde rozcilovani nad FB tak trochu zbytecny. FB je proste takovej, jaky jsme my, lidi. Musime to holt nest jako bremeno spolu s tema “FB ´s slaboduchyma” … berme to jako kolektivni vinu ;) :D Treba nam pak bude lip, kdyz si rekneme – je to desny,ale mam to za to, ze jsem proste taky clovek jako ten druhej clovek :D

Redaktor ovsem.net Johnyz
17. únor 2010, 23:32

Facebook se může pyšnit – spojil všechny debily z celého světa a udělal z toho jeden obrovský debilov. Těším se, až se tu objeví hromada názorů, že to vůbec není pravda …. krásný to článek do pošmurného dne, už to letím vyvěsit na zeď do mé ksichto knihy … jsem zvědav, kolikrát tam budu mít To se mi líbí. Ale asi jen 2x (ne že by se mnou souhlasili, ale to jsou takoví ti notoričtí klikači, kterým se líbí všechno)

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
17. únor 2010, 22:58

Článek mi mluví z duše. Facebook je fajn marketingový nástroj, je fajn i pro komunikaci s lidmi, se kterými se prostě běžně ani nelze vídat, ale jinak je to z mého pohledu prostě jedna velká sračka.

Ichtylní, pubescentní skupiny a stránky krásně odrážejí inteligenci naší společnosti, která je tristní. Ale o tom to je, o lidech.

Nemám rád Facebook, mrknu tam jednou za měsíc, abych zjistil, že jsem o nic nepřišel a vždy si jen postesknu nad demencí uživatelů.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací