Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Internet Expres o co jde?


Internet Expres o co jde?

Autor: mirek  |  12. prosinec 2004  |  zobrazeno: 10 012×  |  1 komentář

ADSL to je to co nabízí Telecom. A co nabízí? Něco co doposud nenabízel, stále připojení k internetu za měsíční paušál. Nebudu se tady rozepisovat o výhodách a nevýhodách tohoto spojení, protože ho nabízejí už spousty internetových firem jen se zmíním o mých zkušenostech s Telecomem.

Po zavolání na info linku jsem byl ujištěn, že na internet expres mám nárok tzn. 14 dní zdarma na zkoušku 512 kbit/s, souhlasil jsem a čekal. Za dva týdny jsem se šel zeptat do prodejny Telecomu co a jak a tam mi bylo řečeno, že u mne 512 nepůjde tím pádem nemám nárok na 14 dní zdarma a musím si zaplatit aktivační poplatek 1.200 Kč s tím, že mi bude aktivován 256/64 rychlostní internet a to se taky stalo.

Teď jen málo k technickým otázkám, Telecom nabízí modem pro ADSL pro 4x LAN za 3 968 Kč a ten samý modem pořídíte např. na www.czechcomputer.cz za cca 2.000 Kč který mám doma a jsem s ním maximálně spokojen, takže pozor na přemrštěné ceny a chudáci ti co se nachytají a vydají za tento modem o dva tisíce více. Dále k FUP (Fair User Policy) u každé zvolené rychlosti je to jinak u 256/64 je to 250 MB přenesených dat jak přijatých tak odeslaných na můj dotaz emailový když přejedu tuto hranici mi dodneška nikdo neodpověděl a až na druhý telefonický dotaz jsem se to dozvěděl, věřte že se vám po překročení tohoto limitu sníží rychlost na 64 kbit/s s tím, že už nejste omezení žádným limitem přenesených dat a vždy v noci ze čtvrtka na pátek vrátí původní rychlost zpět na 256/64. Podle telecomu a jejich zjištění se 90% uživatelů do tohoto limitu vejde a jaká je má zkušenost? limit 256 MB přešvihnu už v sobotu a to nestahuji žádné filmy či hry jen sleduji net stahuji poštu a provádím aktualizace jak Windows tak příslušných programů a to nemluví a mých synech, kteří když spustí hru po internetu tak průměrná stažená data při hře činí cca 5 MB za 10 minut hraní tak si spočítejte, že taková hra zabere i tři hodiny herního času…. no coment! Takže patřím k těm 10% stahovačů, kteří nabourávají a brzdí poslušné internetisty ha ha ha.

Co říci závěrem? nic jiného si u mne nemůžu vybrat Wifi mi zde nejde ostatní operátoři začínají na 512 a na eurotel expres mám takový slabý signál že jsem ho ani nezkoušel. Takže děkuji monopolu telecomu, že mi jako jediný dovolil se připojit na net nepřetržitě za opravdu nehoráznou cenu 850 Kč měsíčně + paušál + telefonní hovory! Děkuji :-)

Štítky: Internet


Komentáře

Siafu
25. leden 2007, 22:45

Hl O2 sou ty největší zmrdi na světě, mám od nich te “neomezenej” vysokorychlostní internet (dvoumegabit), kterej je tak neomezenej, že můžu stahovat jenom 12 giga měsíčně, jinak mi stáhnou rychlost na cca dvacetinu tý původní. To bych ještě přežil, ale to, že mi internet zpomalej bezdůvodně, to mě dokáže solidně naštvat, a nejsem jedinej, tohle se stává dost lidem… Takže až narazim na něco se stejnou rychlostí za přibližně stejnou cenu, tak neváhám a du do toho, ale obávám se, že tohle bude všude stejný... :(

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací