Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | IR čidlo pro ovládání počítače


IR čidlo pro ovládání počítače

Autor: Martin Tydlačka  |  20. únor 2006  |  zobrazeno: 11 789×  |  10 komentářů

schemaChtěli jste si někdy zkusit, jak to vypadá, když si svůj počítač ovládáte jakýmkoliv ovladačem. Už vás nebavilo stále vstávat, když se díváte na film nebo posloucháte hudbu. Tak byste si měli pořídit IR čidlo, se kterým můžete ovládat vaše pc ovladačem.

A teď co k tomu budete potřebovat. Nejprve si seženete IR čidlo TSOP17xx nebo SFH506xx (xx-frekvence nejlépe je mít frekvenci 36 khz), Zenerovu diodu 5V, kondenzátor 100nF, odpor 3300 Ω, konektor Canon 9 samice a stíněnou dvoulinku, která nesmí být moc dlouhá, aby se vám neztrácel signál. A to vše sestavíte podle schéma. Ale aby vám to fungovalo, budete potřebovat program  Girder.

Ale jak na to? Do adresáře, kde jste si nainstalovali program vložte Pluginy, které jste stáhli. Spusťte program a ve vlastnostech si nastavte češtinu a ještě dejte Pluginy a označte igor SFH-56 device a nastavte COM port. Pak dejte soubor a zapnout. Pokud vám svítí zelené kolečko dole tak je vše OK, ale jestli se vám tam objeví modré, musíte to zase zapnout. Vlevo do okna si radši stáhněte předem předvolený program a dáte soubor otevřít, najdete ten soubor a dáte typ bgr. 

Nastavte si třeba zapnout winamp a naučit IR kód a mělo by vám to přijmout signál. A takhle si nastavíte další potřebné věci, které budete chtít ovládat ovladačem. Můžete si například vysunout CD romku nebo pohybovat myší a to vše díky ovladače a IR čidlu. Já jsem tímto vynálezem velmi spokojený, tak ať se vám daří a vše co chcete ať vám funguje.

Štítky: Komponenty


Komentáře

Zuzja
29. duben 2006, 13:25

Ahooj chtěla bych se zeptat jak si mám nainstalovat hru do počítače..??prosím o postup ..díkky moc a určitě se mi někdo ozvěte na mail!!Potřebuji to trochu podrobnějš !!!:=o

Xixao
12. duben 2006, 15:43

tak uz jede..pokud nekdo chcete rozjet dalkac od winfast TV karty tak je treba jen—winfast TV2000XP-Expert plugin for Girder—a jedete

Xixao
12. duben 2006, 14:44

v elektronice sem antitalent ale dalo by se nejak vyuzit cidlo od tv karty?s nejakou redukci by to mohlo jet?

mektro
27. únor 2006, 16:11

no ja myslím že mu ta elektrika mu jde dobře a když k tomu dostane maturitu tak to bude super

Redaktor ovsem.net Lenka
21. únor 2006, 15:54

Tak to jsi mě potešil, je důležité uznat, že každý je dobrej v něčem jiném a taky je třeba umět využít toho, co člověk umí. Takže doufám, že tě ta elektrika bude bavit i nadále.

Martin
21. únor 2006, 15:47

nezalezi natom jestli jsi zenska, ale co te bavi. Me bavi elektrika, tak to trochu chapu ty zase umis jine veci, kterym ja vubec nerozumim proste receno kazdy jsme jinz

Redaktor ovsem.net Lenka
21. únor 2006, 15:43

Kurde jak se někdo může vyznat v takovém plánku, nebo co je ta změť čárek, písmenek a čísel. Jseš dobrej Marťo, já ani nevím jak vypadá nějaké čidlo nebo kondenzátor, ale to asi vyplývá z toho, že jsem ženská ;-)

mektro
21. únor 2006, 14:50

No konečně si řekl něco co nikoho nekrytyzuje
alspoň vím že se dějí zázraky (dobrej nápad stim IR čidlem)

Johnyz
20. únor 2006, 22:05

heheh, tož su tady :)
hele na elektroniku jsem absolute noob. Ale IR čidlo mi přijde jako dobrý nápad, i když myslím, že tohle bude pořád řešit klávesnice s USB prodlužovačkou.

Redaktor ovsem.net Tydla
20. únor 2006, 20:41

Už se těším na názory Johnyze :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací